It is currently 27 Jul 2017, 13:51Reply to topic  [ 8565 posts ]  Go to page Previous  1 ... 339, 340, 341, 342, 343
Последен изгледан филм 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8415
Location: Skopje
Reply with quote
Чуварите вториот дел. МИлина од филм.

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


03 Jun 2017, 00:18
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3213
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Watchmen? има фтор дел?

_________________
portfolio


03 Jun 2017, 23:06
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9432
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Чуварите на галаксијата, Фич, со ракунот и дрвото :lol:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


04 Jun 2017, 03:48
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16719
Reply with quote
Не бе Тетоец, он прашува за Часовничарите Фтор дел дали има...мада, јас не знам ни за првиот дел ништо. :mrgreen:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


04 Jun 2017, 11:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9432
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Не беа овие Часовничари? :D Ама ни од нив нема втор дел...

Image

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


04 Jun 2017, 15:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16719
Reply with quote
Не бе, тие Пиљари беа. Продаваа Помаранџи. :)

Да се вратиме на темата:

Image

Colossal Солидна 8/10. Симпатична драма со "чудовишни" елементи (барем, во Сеул... :) ). Ен Хатавеј е навистина згодна глумица - што и да глуми, се' и стои како "саливено". Еве и сега, после 24 часа „преспиено“, уште го мислам како добро е склопено она што „сакаше да го каже режисерот“.

Image

Contratiempo (The Invisible Guest) (2016)
Убав трилер, ама моето (веќе полупрофесионално) око ја провали финтата уште на половина филм, па после многу поопуштено се изгледа до крај. Оцена: 7/10.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


04 Jun 2017, 17:55
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1314
Reply with quote
Born to be Wild (1995), zabavno filmce so nekolku smesni momenti, labavo iskustvo imav od filmov, ne e loso filmcevo.

The borrowers (1998) i the borrowers (2011), zabavi filmcinja za mali lugje iako mislam deka e pozabaven i posmesen prviot, taka da mi se dopadnaa filmovive.

botched (2008), horror komedija iako e povekje gory otkolku horor, labavo filmce zabavno, ne e loso.


09 Jun 2017, 12:43
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8415
Location: Skopje
Reply with quote
Го глеав WW!
Убав.
Еве малку поише за филмот

https://medium.com/@Meskov81/wonder-woman-70deee6b1d16

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


17 Jun 2017, 17:46
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1314
Reply with quote
Bottle Rocket (1996), film za grupa na kradci, lajtersko filmce e interesni mi se likovite, prikaznata e taa sto e, se na se ne loso filmce, i da ima neprijatna komedija.

The Bounty (1984), filmot e istoriska drama, ima odredeni likovi sto ne mi se dopagjaat a ima nekolku sto mi se dopagjaat, spored mene mislam deka celiot film e dobro slozen ama za zal sporo pocnuva, onaka ne e loso filmce ako e bazirano na realno nastani ne mi se dopagja toa sto se slucuva na kraj so kapetanot.


21 Jun 2017, 17:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8415
Location: Skopje
Reply with quote
Пиратите од карибите, го глеавме у кино со Лафче и стварно не бендиса филмот.
Еве на блог малку поише, нормално бес споилери!

https://medium.com/@Meskov81/%D0%B7%D0% ... 70cf04c126

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


22 Jun 2017, 17:29
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3213
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Kong: Skull island - Драпај си таквото. Тотално неинтересен филм. 5/10

_________________
portfolio


02 Jul 2017, 23:02
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
The Monster (2016) - Мајка и ќерка заглавуваат in the middle of nowhere, удираат волк, им се расипува колата. Од тука почнува тензичен монстер-хорор, кој има добри специјални ефекти и одлична глума. 7/10

Bug (2006) - Инди бисер кој е доста непознат, а многу добар. Дело на Вилијан Фридкин, Мајкл Шенон и Ешли Џад во главни улоги. Психолошки мајндфак кој постепено се билда до моќна кулминација. 8/10

Berlin Syndrome (2017) - Тереза Палмер ја држи во заложништво еден малку забеган германец. 6.5/10

T2 Trainspotting (2017) - Уживав. Позабавен филм немам гледано одамна. Закон екипа! 8/10

The Belko Experiment (2016) - Борба за живот во затворен простор, "големиот брат" задава правила. Забавно сценарио на Џејмс Ган, специјалните ефекти изгледаа кул, олд-скул фазон. 7/10

Colossal (2016) - Ко да сакаше да биде од се по малку, на крај не ми беше нит доволно интересен, нит доволно SF, нит... можда и којзнае што очекував. 6/10

A Cure for Wellness (2016) - Убаво изгледа, интересен микс е од разни болнички психолошки трилери, но не достигнува некоја височина. 7/10

Raw (2016) - Модерен канибализам од француска продукција. Грозоморна тема, не ми е баш по вкус, но филмот е квалитетен. 7/10

Logan (2017) - Одличен! Ваков Волверин сакавме отсекогаш. 9/10


06 Jul 2017, 00:51
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3213
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Мистер Доктор.. т.е. Doctor Strange. - фино филмче, забавно, скоро да ми е криво шо не го глеаф на кино. 8/10

_________________
portfolio


08 Jul 2017, 05:43
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8415
Location: Skopje
Reply with quote
Noviot so spajdermen, prosek!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


11 Jul 2017, 22:52
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1314
Reply with quote
The Bounty Hunter (2010), proseca komedija koja voopsto e smesna.

Bounty Hunters (2016), zabavno azisko filmce so polno akcioni sekvenci, ekolku smesni likovi i interesni likovi, se na se dobro filmce.

The Bourne Identity (2002), The Bourne Supremacy (2004), The Bourne Ultimatum (2007), The Bourne Legacy (2012) i Jason Bourne (2016), site ovie filmovi imaat super akcioni momenti ama na momenti se zabelezuva nekoja repetitivnost vo raskazuvanje na prikaznite, osven toa ima interesni aspekti, kako zagovori i nekolku iznenaduvanja, se a se mi se dopadnaa site ovie filmovi.

The Box (2009), prilicno depresivno filmce i spored mene mislam deka filmov ostana nedokazan iako ima momenti kade sto nagovestuva nesto golemo za na kraj da razocara, ne e loso filmcevo.

The Boxer (1997), iteresno filmce za bivs kriminalec i negovoto vrakjanje vo gradot kade sto ziveel, ima interesni likovi i trogatelni momenti i nekoj iznenaduvacki momet, interesno i dobro filmce.


21 Jul 2017, 10:50
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 8565 posts ]  Go to page Previous  1 ... 339, 340, 341, 342, 343

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: