It is currently 19 Apr 2018, 18:20Reply to topic  [ 3458 posts ]  Go to page Previous  1 ... 135, 136, 137, 138, 139  Next
Честитки 
Author Message
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Image

Царе KRALe, среќен роденден. Многу радост, здравје и среќа за тебе и твоето семејство. Стрипови не собираш така да... :D


03 Oct 2016, 09:50
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21519
Location: Битола!
Reply with quote
E sreken na site starci :)

_________________
ејм фор д бушес!


09 Oct 2016, 23:19
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9448
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Мичуле - хепи, најхепи :D

Image

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


14 Oct 2016, 07:39
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Sreken neka e Mich

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


14 Oct 2016, 08:16
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Image

Среќен Роденден, Алфа! :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


14 Oct 2016, 08:32
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21519
Location: Битола!
Reply with quote
Фал ви муциња знани и незнани-па да се запиеме некогаш заедно....секој со преференцата.

Image

https://www.youtube.com/watch?v=x4smBOi ... D&index=27

_________________
ејм фор д бушес!


14 Oct 2016, 09:29
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1813
Reply with quote
СреЧен нека е Мичо!

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


14 Oct 2016, 09:41
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Епа друже,
Годинава што (ти) следи, да ти биде поуспешна од претходната.
Многу Љубов (од лепша половина), здравје, пари (за посети во Бункер!), среќа и дружба со саканите и пријателите во ТВОЈАТА ГоДИНА!

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МЕШКОВ!!!

Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


21 Dec 2016, 09:40
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1813
Reply with quote
Среќен друже Мешков!

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


21 Dec 2016, 11:07
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9448
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
KRALe wrote:
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МЕШКОВ!!!

Image

^ Ова. Среќен нека е, г-н М. :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


21 Dec 2016, 22:26
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21519
Location: Битола!
Reply with quote
БИди среќен МЕшков :)

_________________
ејм фор д бушес!


21 Dec 2016, 23:20
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8774
Location: The Realm of Kapištec
:: An odd diversity of misery and joy
Reply with quote
Другари, среќна нека е 2017

Од оваа шугавава, мора да е боља!

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


30 Dec 2016, 12:02
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Srekni praznici na site!!!

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


30 Dec 2016, 20:00
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Честити новогодишни и божиќни празници :) .


30 Dec 2016, 20:32
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Brian The Dog wrote:
Од оваа шугавава, мора да е боља!

Богами, годинава за започнав со „Мистер Магистер“, а ја завршувам со - грип. :)
Време е 2017 да започне во „нагорна линија“!!!
Само позитивно очекувам(е)!

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


30 Dec 2016, 22:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21519
Location: Битола!
Reply with quote
Деца-се најубо...и Македонија вечна!

Image

_________________
ејм фор д бушес!


31 Dec 2016, 10:56
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9448
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Среќна нова, другарчиња знајни и незнајни (и по некое ботче), ако ве фатило неарно во 2016 да ви се замени со арно во 2017, ако ве фатило арно да ви се замени со поарно, поарно со најарно и така натаму... Под услов нели Ктулу да не реши дека баш 2017 му е време да се разбуди или Кромаг да не ја зацрта Македонија ко летна дестинација. Ама тоа се подразбира :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


01 Jan 2017, 22:15
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7504
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
^ :)

Среќна 2017 другари - се најубаво на секое поле, но здравје пред се'!

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


01 Jan 2017, 22:26
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9448
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
...and many happy returns to Даворчек наш. Среќен роденден, Раста! :D

ЕДИТ: И на Spawn среќен роденден! :)

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


02 Jan 2017, 12:06
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1813
Reply with quote
Среќна нова екипа, пуно среќа, здравје, љубов и стрипови у 2017! Давор и Spawn, среќен роденден со закаснување :)

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


03 Jan 2017, 11:45
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Среќен Роденден, BrunoPhoenix !!!!!

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


24 Jan 2017, 21:23
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21519
Location: Битола!
Reply with quote
Среќен на сите досега :)

_________________
ејм фор д бушес!


27 Jan 2017, 14:32
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Господине ГУРУ ГОРДАН.
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!!


Ај па да читаме/разделуваме уште многу многу скенирани стрипови заедно! :) :) :)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


13 Feb 2017, 17:28
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9448
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Среќен роденден, Гордан! :)

ПС. Види го ова Кралево, ни роденден не честитува ако нема ќар :D :D :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


13 Feb 2017, 18:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9448
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Среќен роденден, сењор Лафче! :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


03 May 2017, 15:32
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 3458 posts ]  Go to page Previous  1 ... 135, 136, 137, 138, 139  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: