[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Стрипчињата на groo
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
http://makstrip.com.mk/forum/

Стрипчињата на groo
http://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=12&t=2738
Page 1 of 32

Author:  groo [ 09 Sep 2011, 22:45 ]
Post subject:  Стрипчињата на groo

Еве еден стрип кој го имам цртано некаде во 2000-та во моите студентски денови
Тематиката е потикната баш од тие денови :mrgreen:
Ја скенирав од студентското списание (кое го најдав кога жена ми ме натера да расчистувам по куќа :lol: ) бидејќи
оригинало о имам изгубено (фрлено)
Има уште некој стрип...штом можам ќе ги клам овде
Значи отворен сум за критики, ако навивањето потикнува, критиката усовршува :ugeek: :mrgreen:
Цртењето о прам од ќеф, од то лебо не о вадам...така да распалете :D
Image

Author:  Ivo [ 10 Sep 2011, 01:41 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

...epa da produzish so crtanje ...BRAVO..:)

Author:  groo [ 10 Sep 2011, 01:49 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ


Author:  pikantez [ 10 Sep 2011, 12:38 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

hahaaaa jako :)
sakam vakvi hardkor stripcinja inspirirani od realnosta :D
ako imas uste strip tabli otvori si tema vo strip rabotilnica > strip tabli, tamu kje gi vidat povekje lugje

Author:  groo [ 10 Sep 2011, 21:11 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ


Author:  groo [ 10 Sep 2011, 21:14 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

Уше еден стрип од мојте студентски денови во далечната 2000 :mrgreen:
Image

Author:  groo [ 10 Sep 2011, 21:22 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

Ова е нешто шо о цртам у слободно време
Имам и нешо поново...ќе о клам овие денови
Ова е најпрвио направен на два листа...две табли де :mrgreen:
Image

Image

Author:  Brian The Dog [ 10 Sep 2011, 21:25 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

Профи е ова!!!

Author:  groo [ 10 Sep 2011, 21:56 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ


Author:  Ivo [ 11 Sep 2011, 10:52 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

..ODLICHNO...samo napred ...me radue koa ce vidam novi talenti...cepaj ..ne prestanvaj so crtanje..:)

Author:  pikantez [ 11 Sep 2011, 12:12 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

super! pustaj uste i novo i staro ;)

Author:  groo [ 11 Sep 2011, 15:16 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

Благодарам, благодарам :oops:
Еве нешто шо почнав да о праам...првата табла ми е готова, на другата се работи
Image

Author:  pikantez [ 11 Sep 2011, 15:56 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

osmehot mu e priceless :D

Author:  THEMICO [ 11 Sep 2011, 18:06 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

Dzham se stripcinjava

Otvori si tema v ostripoj i prefrli tamu....greota e da nevidi nekoj-sho nejki gitari primer :)

Author:  groo [ 11 Sep 2011, 21:01 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

Благодарим Пикантез

Благодарам Мичо
Кој неќе гитари јок гледање стрипој :mrgreen: . Се шалам, утре прво нешчо е ќе отворам топик у стрипој (како шо ме советуваше и Пикантез)...сеа ме мрзи :D

Благодарам на сите за подршката, од професионалци ко сите Вас, то мене ми значи.
Ќе се потрудам почесто нешто да нацртам...исклучиво за ќеф и стрип дружење :D

Author:  BrunoPhoenix [ 11 Sep 2011, 22:44 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

ејј супер стрипчињава,многу јаки! ставај уште :D

Author:  Neo [ 12 Sep 2011, 10:26 ]
Post subject:  Re: СТРИПОВИ И ГИТАРИ

Браво groo, интересен карикираниов цртеж, а и имаш добра смисла за хумор :D
Ко ќе има нешто ново, постирај :)

Author:  Tet0eC [ 12 Sep 2011, 10:55 ]
Post subject:  Re: Стрипчињата на groo

Префрлено во Стрип Табли.

/groo, ја го пишав насловот на топиков од рака, кажи како сакаш да се вика и ќе го смениме...

Author:  Nesomai [ 12 Sep 2011, 12:04 ]
Post subject:  Re: Стрипчињата на groo

Groo, bravo be! Ete usedno talentce :)

Stvarite ti se skroz underground. A lajk.

Author:  groo [ 12 Sep 2011, 14:09 ]
Post subject:  Re: Стрипчињата на groo

Благодарам пријатели, ме засрамивте:oops: ... а уште поќе ме израдувавте
Еве во слободно време о довршувам овој последнијо па штом е готов ќе о клам

@Тетоец: Благодарам што ми отвори нов топик и насловот е супер.

Сите сте ЦАРОЈ

Author:  LASKO [ 12 Sep 2011, 16:21 ]
Post subject:  Re: Стрипчињата на groo

Само што ги разгледав стрипчињава. ОДЛИЧНИ СЕ!!! Ух, малку боичка на ова последново што убаво би легнала ...

Author:  Comic Geek [ 12 Sep 2011, 17:20 ]
Post subject:  Re: Стрипчињата на groo

:lol: :lol: :lol: super se, moras da stais uste nekoj od fakultetski denovi! :mrgreen:

Author:  groo [ 12 Sep 2011, 23:53 ]
Post subject:  Re: Стрипчињата на groo

@Ласко: се согласувам, ама баш ич неам појма од боење :cry:
@Комик: другите стрипчиња од студентските деној и иам загинато...ако и најдам ќе и клам. Сори :(
Благодарим за убајте зборој :)

Author:  fichot [ 13 Sep 2011, 00:33 ]
Post subject:  Re: Стрипчињата на groo

Супер стрипчињава. Давај!

Author:  IgorJovchevski [ 13 Sep 2011, 01:33 ]
Post subject:  Re: Стрипчињата на groo

Bravo druze! :D
Pametno sto si otvori topik za stripchinjava (ne deka nejkjam gitari, naprotiv ;) )

Page 1 of 32 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/