It is currently 11 Dec 2018, 04:44Reply to topic  [ 659 posts ]  Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next
R.I.P. 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
:( Слава му. Легенда во вистинска смисла на зборот.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


13 May 2014, 16:36
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Ејјјјјјј...
RIP :( Каков мајстор ејјјј...


13 May 2014, 17:42
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
rip... dzver...

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


13 May 2014, 20:24
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
R.I.P. Rik Mayall :cry:

Штета, каков глумец....

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


09 Jun 2014, 18:23
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Што збориш бе... :( Тууу. Баш штета, дури и на стари години беше ѕвер.

EDIT: 56? Ау. Мислев постар е (а и изгледаше ко таков во Man Down). Ццц.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


09 Jun 2014, 19:11
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
:: An odd diversity of misery and joy
Reply with quote
RIP Робин Вилијамс :(

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


12 Aug 2014, 00:12
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
RIP Robin Williams :cry:

_________________
portfolio


12 Aug 2014, 00:12
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Ајде бе...!!! :o

:(

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


12 Aug 2014, 00:51
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Не ми се верува. Robin Williams, самоубиство, зошто????? ЦАР. 63 години, овој човек ќе ми недостига на големото платно.


12 Aug 2014, 08:06
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Dosao kod psihijatra čovek i kaze - "Tuzan sam, pretuzan, nemam volje za zivotom, nemam srece, nemam nade, ubicu se."
- Nemojte tako, probajte sa terapijama, probajte sa lekovima..
- Sve sam probao ne pomaze, nema meni zivota doktore.
- Nikad ne treba gubiti nadu, nesto ce vam vec vratiti osmeh na lice, evo u gradu je Cirkus, u cirkusu NAJSMESNIJI KLOVN NA SVETU - GONZO. Nema toga koga on nije nasmejao. Probajte, idite, posetite velikog Gonza.

"Doktore, ja sam Gonzo"

_________________
portfolio


12 Aug 2014, 08:49
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Rip....to vico od VOchmen e...i taman e...

_________________
ејм фор д бушес!


12 Aug 2014, 09:34
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
RIP Robin Williams. Штета! На сите ни го разубави детството, одличен актер. :(

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


12 Aug 2014, 10:44
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
RIP Robin Williams... ova stvarno ne go ocekuvav, stvarno odlicen akter, retko se ragja vakov. Steta. :cry:


_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


12 Aug 2014, 13:18
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Ау.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


12 Aug 2014, 15:21
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
:cry: ..разгледувам по филмографијава на Робин на имдб, на ретко кој актер му имам изгледано толку филмови, и релативно поновиве кои не му беа нешто посебно сепак наоѓав време да ги ѕирнам, "и да не ветува филмот, со Робин Вилијамс е, ќе го ѕирнам..". Секогаш инспиративен и пријатен за гледање, непретенциозен, природен талент, бисер од актер. На еден од моите омилени професори (по англиски, на курс кај што одев) му беше омилен актер, па кога два пати годишно гледавме филм со титл од некое англиско списание, по негов избор ги гледавме на оригинал VHS: Bicentennial Man, Patch Adams и What Dreams May Come. Сепак, омилен филм со него ми е Dead Poets Society.. или Good Will Hunting.. хмм.. субјективно, нијанса повеќе сум за вториот поради тајмингот бидејќи го гледав кога беше актуелен (оскарите од таа година, кога и Робин зеде за споредна а филмот за сценарио се првите Оскари кои ги имам гледано во живо колку што памтам). Дијалозите кои ги водат со Дејмон се незаборавни. Денеска се чувствувам како да исчезна еден мал дел од моето детство. Се надевам дека ќе го пронајде својот мир на "другата страна".12 Aug 2014, 16:14
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Genie, you're free. :(

Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


12 Aug 2014, 21:11
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
^Преубаво склопено.

Од непознати причини, безмалку ме расплака веста.

Godspeed, генију :(

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


12 Aug 2014, 22:48
Profile
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
http://time.com/3657314/paris-shooting-charlie-hebdo/

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


07 Jan 2015, 17:51
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Greg Plitt

Машина од човек, мојата инспирација во светот на бодибилдингот, идол и битие со тон мотивација како за него така и за милиони негови фанови. Ако од некој сум научил што значи манијакално да ја бркам својата желба и страст, тоа е Грег Плит. За стрипаџиите и фановите на филмот, попознат како бодидаб'лот за Доктор Менхетн. Lift in peace, bruh. Легендите живеат вечно!


_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


19 Jan 2015, 00:30
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
:( RIP Аде Капоне, еден од подобрите италијански стрип сценаристи, креатор на серијалот Лазарус Лед, автор на 30-тина загорови епизоди и на други разни стрип и тв проекти. Само 56 години, штета..

http://www.corriere.it/cultura/15_febbr ... fffa.shtml


04 Feb 2015, 17:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Тамара Димовска

Што е еден човечки живот во споредба со сите споменици, огради на мостови и театри од стиропор.

Почивај во мир, девојче.

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


09 Feb 2015, 16:45
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Нека почива во мир.. :(


09 Feb 2015, 17:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
:: An odd diversity of misery and joy
Reply with quote
Leonard Nimoy, 1931-2015.
RIP Легендо~ :( :(
Image

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


27 Feb 2015, 18:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Joj... Стварно? :cry: Слава му!

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


27 Feb 2015, 22:53
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
RIP Влада Дивљан :( Еден од моите омилени музичари.


05 Mar 2015, 18:28
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 659 posts ]  Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron