[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - ГРАТИС - стрип-албум за приватноста „Под надзор“
It is currently 21 Sep 2019, 00:25Reply to topic  [ 23 posts ] 
ГРАТИС - стрип-албум за приватноста „Под надзор“ 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
МакСтрипови доби можност од Пинг.мк да помогне во споделувањето на стрип албум
бујрум...
„кој попрв се пријави, тој добива“

Дистрибуција на стрип-албумот за приватноста „Под надзор“ (на англиски јазик)

Членовите на Пинг.мк имаат прилика да се пријават да добијат бесплатен примерок од стрип-албумот за приватноста „Под надзор“ (на англиски јазик) издаден од асоцијацата ЕДРИ - Европски дигитални права чиј член е Фондацијата Метаморфозис.
...

За да си обезбедите примерок од стрипот доволно е....

http://r.ping.mk/r/%D1%81%D1%82%D1%80%D ... %BE%D0%B4/

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


13 Jul 2010, 14:48
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Се пишав, и сега - што? ќе ми потрврдат дека сум добил, или веднаш да си го подигнам стрипот? :D

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


13 Jul 2010, 15:05
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
претпоставувам дека ќе пишат
ај ќе се распрашам...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


13 Jul 2010, 15:19
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 07 Apr 2010, 02:08
Posts: 247
Reply with quote
Бреј Крале што си брз :D
ја одма после тебе :Р ;)

_________________


Image


13 Jul 2010, 15:22
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Ете и јас се регистрирав, пишав коментар и сега? Стварно малку е конфузно, може одма да се подигне стрипов? Од кај ќе знаат дека сум јас?

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


13 Jul 2010, 19:21
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
ќе дознаеме

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


13 Jul 2010, 19:52
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 07 Apr 2010, 02:08
Posts: 247
Reply with quote

_________________


Image


13 Jul 2010, 20:29
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


14 Jul 2010, 09:05
Profile YIM WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 03 Feb 2009, 19:52
Posts: 554
Location: Skopje
Reply with quote
jas go dobiv ova vcera (mi go donese brat mi) .
ne ocekuvajte mn :D
eve vi link od onlajn verzija -

_________________
.... i'm like a monkey in a banana factory !!!


14 Jul 2010, 09:20
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


14 Jul 2010, 09:26
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 07 Apr 2010, 02:08
Posts: 247
Reply with quote
и сега демек таму се? :/
Џестер тебе ти пишаа одговор за да отидеш да земеш или како?
ајм а литл бит конфјузд :lol:

_________________


Image


14 Jul 2010, 14:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
logirajte se pak
do userot, imate crvena privatna poraka
tamu imate kako da dojdete do stripot

________________________________________________
Почитувани, сите кои се пријавија да ги подигнат стриповите од книготека „Икона“ во Скопје би сакал да ги известам дека нивните примероци ги чекаат таму. Сите преку приватна порака добија шифра со која ќе се идентификуваат, за да не мора да ги преземаме и чуваме вашите лични податоци.

Добитниците од Кичево ќе бидат дополнително известени за тоа од кога ќе може да ги подигнат своите примероци.

Досега се резервирани 11 албуми, така што остануваат уште 22 за дистрибуција. Слободно пренесете им го линкот на вашите пријатели што се интересираат за стрип за и тие да си добијат.

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


14 Jul 2010, 15:04
Profile YIM WWW
Џуниор Џедај

Joined: 14 Jul 2010, 15:07
Posts: 5
Reply with quote
Фала до МакСтрип за поддршката и ширењето на веста.

Се надевам дека стрипот ќе ви се допадне, а и ако не ви се допадне дека ќе напишете стручни рецензии за него за да се подигне нивото на стрип-културата и кај нас и во Европа.


14 Jul 2010, 15:09
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Fala i tebe za stripot :) i dobredojde

_________________
ејм фор д бушес!


14 Jul 2010, 15:14
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
еве го човекот за информации од прва рака...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


14 Jul 2010, 15:17
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Само да напоменам дека го подигнав својот примерок од Икона, и уште еднаш големо Благодарам до пинг.мк, развигор и Икона за експресниот проект „од идеја - до реализација!“

Утре коментари за стрипот.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


14 Jul 2010, 21:43
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
денес дојдов до својот примерок,
уште еднаш пофалби за акцијава,
изданието супер изгледа, коментари одкога ќе го прочитам...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


15 Jul 2010, 09:24
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
И јас го подигнав мојот примерок, па импресии откако ќе го прочитам

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


15 Jul 2010, 18:55
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 07 Apr 2010, 02:08
Posts: 247
Reply with quote

_________________


Image


15 Jul 2010, 19:23
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Ете, дури сега седнав да го прочитам стрипчево...
Лесно читливо, добро спакувано, и со солиден цртеж, ништо посебно, ама поштувам акварел... Како и да е, ми се допадна, особено начинот на кој е пристапено, и поентата до која се доаѓа, откако ќе го исчитате... Значи, се работи за игра на случајност, млад фотограф, кој многу шета, обожава разноразни гаџети и пишува по форуми (се препозна некој..?), е уапсен под обвинение сајбер-тероризам, затоа што бил неколку пати во Пакистан и сликал џамии..? Иако изгледа наивно, тој цело време бил следен, бидејки случајно е сликан со еден терорист, кој го прашал колку е саат, одејки на аеродром... Низата околности, Пакистан, често патува, сајбер гик, и користењето на сомнителен никнејм го доведува типот под сериозно обвинение... На крајот се воспоставува дека е случајна грешка, ама останува прашањето... Дали тоа нас цело време некој не следи?

Значи стварно кога ќе подразмисли човек, дали и каде се тоа ние оставаме податоци, кои подоцна можат да бидат злоупотребени? Значи, можете да се регистрирате на фејсбук на некоја од оние милиони апликации, кои доста наивно делуваат, од, на пр. испрати срценце, па се до супер графички игрици, кои ги голтаме секојдневно..? Ама за да пристапиш кон нив, треба да дадеш лични податоци како име и презиме, адреса, е-мејл, некои бараат дури и тел. исл. Со тоа некому сме му дале на располагање податок кој може многу лесно да го злоупотреби... Да не зборам за сликите и се друго што го споделуваме со пријателите, значи ако се води некаква истрага или сме следени, замислете какво досие може да се состави од овие работи...?

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


04 Aug 2010, 22:24
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
tuk si vo pravo-zato manaf edno brishenje golemo na prijateli od fejsbuko-a sega ke manam ushedno......delime intima so lugje sho voopshto neznajme koj se.....

_________________
ејм фор д бушес!


05 Aug 2010, 10:48
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
да, стрипов ја држи битната поука, колку лесно може на интернет да бидеш злоупотребен
посебно ако не се пазиш...
може очекував и некоја информација повеќе од стрипов, ама битно има добра поента
+ и е фино сработено

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


05 Aug 2010, 10:54
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Има уште од овие?Занимливо звучи. :)

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


17 Aug 2010, 01:07
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 23 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron