It is currently 11 Dec 2018, 04:45Reply to topic  [ 197 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next
FANTASY ART, SCIENCE FICTION, MYTHS & LEGENDS во Битола 
Author Message
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
дечки, после изложбата одиме на пиво во бурбон пивницата, која шо е во близина. има избор на квалитетно пиво таму, плус ладно - мераци! ја најавив нашата банда таму за околу 10ч ;)

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


23 Aug 2014, 00:05
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
a па ако има расположени за цртање, ќе има таму остаено хартија и моливи.. ова за секој случај :mrgreen:

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


23 Aug 2014, 00:20
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Kaj Bojan a? Taman...
Nash coek em...ke vidite :)

_________________
ејм фор д бушес!


23 Aug 2014, 00:28
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
TDzurovski wrote:
Luge ja ke idam utre nakaj Bitola i iam mesto vo kola za uste dvajca...
Ako saka nekoj da se pridruzi neka pisi tuka. :D

tomi koe vreme planiras da trgnes? aj pisi ili kje te baram, pozz ;)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


23 Aug 2014, 03:41
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
многу убо си поминафне.

_________________
ејм фор д бушес!


23 Aug 2014, 23:41
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
да, голема благодарност до Јовче и ИМКА шо не собра вака, се надевам на повторни средби во иднина.

_________________
I am Groot Hodor Hodor


24 Aug 2014, 08:33
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Image

_________________
ејм фор д бушес!


24 Aug 2014, 15:37
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
еее бе банда :mrgreen: ова беше тајната вечера на стрипаџите. нека не ве буни шо е дење, сношти во битола беја бели ноќи ;)

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


24 Aug 2014, 16:44
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
boshe wrote:
да, голема благодарност до Јовче и ИМКА шо не собра вака, се надевам на повторни средби во иднина.


секако боше, штом има цртачи шо сакат да работат, ќе се наоѓа и чаре за праење на вакви средби :)

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


24 Aug 2014, 16:47
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Доста пишуваш, почни да „лепиш“ слики од вчерашниот настан! :D

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


24 Aug 2014, 17:03
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Нек сибе, ептен ми е криво шо не сум таму :) :geek:

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


24 Aug 2014, 17:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
и ова уше.... знам дека ќењам ама то....како жими петело се шо е организирано со ќеф и беспари е стопати поарно од она срањето во велес?

начи Јофче фчера напрај мал стрип фестивал?
и јадењето беше ногу поубо од сенвичите со кромид и копанчето со орифче во плаф рај....

Јофче секоја чест...

_________________
ејм фор д бушес!


24 Aug 2014, 18:06
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Comic Geek wrote:
Нек сибе, ептен ми е криво шо не сум таму :) :geek:


+1

_________________
portfolio


24 Aug 2014, 18:39
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Aug 2010, 20:59
Posts: 2839
Location: Amsterdam
Reply with quote
Abe decki, jas rekov molivi, fajnlajneri a to nozoj, viljushki! :D

Jovce, Salut!

PS: SLIKI!

_________________
"Тој шо бара - ќе си го најди."


24 Aug 2014, 20:32
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
опуштена екипа, добра дружба, супер изложба, малце цртање, многу муабети и премногу смеење
еве најкратко како беше :)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


25 Aug 2014, 07:10
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Golema blagodarnost na domakjinite za gostoprimstvoto. Jas super si pominav. Em so Micho se podmladiv edno 5 godini sigurno. :lol:

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


25 Aug 2014, 09:31
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
Super si pominav i jas, samo neka ima vakvi desavki sto poveke, ova e sustinata na odrzuvanjeto na vakvi manifestacii, pred se dobra druzba, smeenje, jadenje i pienje, baska se pogodi Bela nokj (uste gledam beli baloni)... Sekoja cest i za IMKA i za organizacijata, i za nivniot kontinuiran angazman okolu stripot voopsto. Bitola e riznica na talenti, sekoe novo odenje natamu, se naogja nekoj nov talent sto si crta onaka, sketch samo... so malku volja i angazman moze da stane odlicen. Sliki ne praev mnogu, ama ke pustam vo tekot na denot.

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


25 Aug 2014, 09:42
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Англичанката ја сликафте?

_________________
ејм фор д бушес!


25 Aug 2014, 09:45
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 11 Nov 2010, 19:13
Posts: 162
Location: Skopje, Macedonia
Reply with quote
Слики во попладневните часови во текот на денешниот, или утрешниот ден :)

ПС : и јас убо си поминав :D

_________________
bojanbookac.blogspot.com


25 Aug 2014, 10:18
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
THEMICO wrote:
Англичанката ја сликафте?


Mnogu bese rano sabajle, uste da ja slikavme... :D

Inaku eve nesto fotki sto napraiv od samiot nastan:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


25 Aug 2014, 11:44
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
па да, темникот ја кажа целата суштина околу настаноф, то е то. и одма се заприметва ко ќе има финансиска поддршка малку од малку, за разлика до лани ко шо терафме малку скромно во кафич, со помалку принтој итн,итн.. за шо ова година сме благодарни на масовната културна манифестација/организација наречена битфест `14-та во битола која не поддржа, а пак која ја поддржва градоначалнико д-р владимир талевски :)

на самио настан испаднаја прилики да се спомнат не само учесниците кој праќаја илустрации, туку и темникот по малку нешто кажа околу плановите на „стрип квадрат“, а пикантез околу „комик бру“. мислам дека ја искористија приликата и ко дојдоа новинарите да кажат по нешто и во малото интервју за тв тера, заедно со здраве. плус, неочекувано беше шо се појави и марио савоски, па се случи да кажиме по нешто и за неговиот СФ роман, кој посетителите имаја прилика да го видат и во печатена форма, заедно со работи кој ги носеа од „стрип квадрат“, а беа изложени и „фацизмите“ на кинг физе и тонио сан.

е са сликите од самото отворање:

ова е влезо во фоајето
Image

инсајд
Image

Image

да нема забуни са, чупето лево го отвори настанот, та е од организацијата ИМКА Битола, а останатите сме луѓето шо кажаја по некој збор околу својте планој поврзани со стрип во иднина, јас пак да има изложби, а другите и нешто посериозно - дај боже да се остваруваат тие планој на општо наше задоволство!
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

? е са ова мизненади - фантази арт од 7 до 77 :lol:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

засега е то. кој има слики од после в пивница, нека ги клава оти ние не сликавме. а останатите работи шо се црткаја уз пивце, ќе следат ;)

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


Last edited by jovce krstitelce on 25 Aug 2014, 13:07, edited 1 time in total.25 Aug 2014, 12:29
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Aug 2010, 20:59
Posts: 2839
Location: Amsterdam
Reply with quote
To be!

PS: Kaj e Anglicankata?

_________________
"Тој шо бара - ќе си го најди."


25 Aug 2014, 12:41
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 30 Jul 2009, 01:19
Posts: 364
Location: Macedonia
Reply with quote
Уф, супер изгледа. Браво!


25 Aug 2014, 12:48
Profile
Магус Регуларус

Joined: 23 Dec 2009, 14:54
Posts: 1209
Reply with quote
BRAVO DECHKI! Ova vekje lichi na neshto! Sekoja chest i chestitki do Jovche i organizatorite. Ova treba da bide urnek kako da se organizira i strip-festival vo idnina. Krivo mi e sto nemozev da dojdam, mi se poklopi so odenjeto vo Ohrid (sluzbeno). Se nadevam do godina deka Marfi nema da me saka tolku. Ushte ednash BRAVO!!!

_________________
http://igorcomics.blogspot.com/


25 Aug 2014, 13:06
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Орифче со пилешко и печурки.
Сладолед со Влакна...от чоколато.
Геј пијачка плава-неам појма шо је ама уба је.

Image

Image

Image

_________________
ејм фор д бушес!


25 Aug 2014, 13:14
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 197 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron