It is currently 11 Dec 2018, 04:44Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ-стрип албум! 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Meskov wrote:
Браво за албумов.
Браво за екипата што го работела.
Колекционер сум и ќе го купам албумов.
Ќе коментирам потоа.


Ова.
:D

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


29 Mar 2013, 13:46
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
eto.
obdzhekshn sstejn...ko ke ona ke si kazhime site....valjda....

_________________
ејм фор д бушес!


29 Mar 2013, 13:52
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
hmmmmmm... koricata e neprivlecna, ama zatoa vistinata e vecna :)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


31 Mar 2013, 03:33
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Image

_________________
ејм фор д бушес!


04 Apr 2013, 08:58
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
како цртеж, ова ми е многу убава табла од Танев

додека текстот, лекторските грешки и сл,
пак ми се повторува проблемот со лош фотошоп изглед

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


04 Apr 2013, 09:10
Profile YIM WWW
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
Би бил благодарен, ако некој може да ми достави информација за издавачот. Секогаш сме заинтересирани за соработка, кога се работи за македонски стрип, ама не знаеме од каде да почнеме :mrgreen:

Ако некој од тука е поврзан со нив може слободно да ме контактира, или остајте ми нивни контакт, сеедно.


04 Apr 2013, 14:10
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
rastaman wrote:
како цртеж, ова ми е многу убава табла од Танев

додека текстот, лекторските грешки и сл,
пак ми се повторува проблемот со лош фотошоп изглед

+1

очигледно сите кои почнуваат со стрип а пишувале нешто друго, сакаат да настегаат што повеќе текст во едно балонче или квадратче. Вишок на зборови...
(ги правев и јас тие грешки, сега текстот по 100 пати го кратам за да го бива :) )

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


05 Apr 2013, 11:58
Profile
Reply with quote
Фонтот исто така прави текстот да изгледа така. Можеби е подобро да се сите големи букви. И малку да има простор помеѓу балончето и текстот, убаво да е наместен текстот итн. Цртежот и боењето се одлични.


05 Apr 2013, 23:58
Суперхерој Под Стечај

Joined: 30 Jan 2009, 09:11
Posts: 397
Reply with quote
мене ова ми личи на крш и лом, особено сценаристички.
не мора да се подржува домашно баш по секоја цена.


09 Apr 2013, 06:03
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Управо си, ама па цената е прилично прифатлива и ако ништо друго бар ќе се насмееш/ам/ме по читање на албумов. :P

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


09 Apr 2013, 07:21
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 30 Jul 2009, 01:19
Posts: 364
Location: Macedonia
Reply with quote
Image

Image


09 Apr 2013, 16:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
:) Кој трип е текстов,не ми се верува...„Македонија! Вечна!“ HIGH Five!!! (тука следи едно facepalm гифче.... ---> Image)

E сега доаѓа јакото прашање:
Spoiler! :
Image
Каде беше ти кога започна новата ера????? ............мислам, на 22.12.2012 год? :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


09 Apr 2013, 18:23
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
:: An odd diversity of misery and joy
Reply with quote
Значи ова е пропаганден памфлет во форма на стрип...

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


09 Apr 2013, 18:47
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
ne ja tupete so politika aman...pun k mi e od segde to pa use tuka mi fali....
Nice malku da go znaj nekoj-znaj so mu e filmot,taka da to e to...
Tanev ko so gleam standard-od fantasticen kadar-do kadar kaj sho go premrzi da crta....
Ke go zeam jas ova-zabavno ke bidi enivejs....

_________________
ејм фор д бушес!


09 Apr 2013, 19:57
Profile WWW
Reply with quote
Немојте Comic Sans за балончињата...


09 Apr 2013, 23:40
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
Одлични квадратчиња... феноменално вклопен текст до самиот раб... и александар ко бумбари да го искасале на лицето... тоа беше Македонија...
Да не се повторувам, ова само го потврди мојот коментар од претходно. Ако е ефтино ко шо спомна мичо, па би го купил... зошо да не.
Ама појќе од 100 ден за вакво нешто не давам.

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


10 Apr 2013, 08:28
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Пепи wrote:
Ама појќе од 100 ден за вакво нешто не давам.

Quote:
http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=31595
Количина: 29
Цена: 300 мкд
Продава:
КупиКнига

3 пати повеќе ќе да е.....

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


10 Apr 2013, 08:40
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Го гледав пред некој ден авторот на “чудово„ на канал 5 мислам, пробав да го заслушам искрено ништо не го разбрав во првите 5 мин. и после фатив нешто ова е прв македонски стрип!!!! Се изнасмеав го баталив....

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


10 Apr 2013, 09:59
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Денес си го купив
на саем со попуст
250 денари

За домашен колор албум е супер цена
е сега, приказна, цртеж, (посебно) дизајн и тн... далеку е од како што треба
ама сепак Е сработен производ, со добра цена
(а башка јас сакам да имам што поголема македонска стрип колекција)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


11 Apr 2013, 21:22
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Хм, македонски стрип (па уше и албум) е за поздравување... ама како на типов (и на цела сурија квази-научници и продавачи на магла како него) им се придава важност у државава никако не можам да разберам. Ко ќе тргнам од наводната етимологија на името Александар преку расчленување на зборот и барање значење во слогчињата на база на чиста случајност (а почесто и на чиста фантазија) осеќам дека би се газел од смеење при читање на стрипов. :) Иначе визуелно (го прелистав на саем) не изгледа лошо.

_________________
portfolio


Last edited by fichot on 29 Apr 2013, 12:24, edited 1 time in total.11 Apr 2013, 23:03
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 30 Jul 2009, 01:19
Posts: 364
Location: Macedonia
Reply with quote
Image


28 Apr 2013, 12:28
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
викендов го прочитав
деновиве ќе пишам некој збор

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


29 Apr 2013, 07:13
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
kaj go ima?
kadarov mi e ok...ko Keri Nord (konan)

_________________
ејм фор д бушес!


29 Apr 2013, 07:56
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
јас си го купив од саем со попуст, за 250 денари

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


29 Apr 2013, 08:00
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
.....go imame doma ....Petar go kupil...
...stripot e za pomlada populacija...osven delot so specijalcine buljashi...
....poshto beshe promoviran za site vozrasti....toj del mozele da go izostavat....
....inaku podrshka maksimalna za se sho se raboti....a da,...ubavo izgleda..


30 Apr 2013, 09:38
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron