It is currently 11 Dec 2018, 04:43Reply to topic  [ 2 posts ] 
Учете англиски преку стрип во Америчко Катче во Скопје! 
Author Message
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
Денес случајно го видов ова на фејсбук, рокот за пријавување е до 27-ми Септември, и важи за заинтересирани од 14-16 години!
Предавањата ќе ги врши американска графичка новелистка, по име Лиз Принс.
Ех, да имав сега 16 години... како и да е, се надевам за некого е интересно ова, и секако ќе се пријави.

Image

На постерот пишува дека рокот е до 20-ти Септември, но на евентот е продолжен до 27-ми Септември.

https://www.facebook.com/events/162875754051451/

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


24 Sep 2015, 14:13
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 30 Jul 2009, 01:19
Posts: 364
Location: Macedonia
Reply with quote
Убаво... Продолжителност од девет месеци не е мала работа.

Би ме интересирало кој/кои ќе го водат курсот.


25 Sep 2015, 18:58
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron