It is currently 25 Sep 2018, 11:01Reply to topic  [ 2 posts ] 
Промоција на „Девојче на Месечината“ 
Author Message
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
Дечки, кој сеуште не видел, еве и овде да постирам, утре (Петок 26 Мај) во Штип и во Сабота (27 Мај) во Скопје, ќе се одржат промоциите на сликовницата „Девојче на Месечината“. Не е стрип, ама е една интересна сликовница за деца од Александар Стеванов, во која може да се видат сите соѕвездија со нивните имиња, па сите што можат да поминат, бујрум. Овојпат ќе бидат промоциите денски, од 13часот, па се надевам дека нема да врне и ќе може да се испие едно кафе на раат.

Image

Image

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


25 May 2017, 22:26
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
Еве кој сака да чита, малку повеќе инфо, излезе нешто и по медиуми

http://www.mkd.mk/kultura/slikovnicata-devojche-na-mesechinata-kje-bide-promovirana-vo-shtip-i-vo-skopje

https://www.plusinfo.mk/vest/115881/promocija-na-strip-slikovnicata-devojce-na-mesecinata

[url]http://makfax.com.mk/daily-news/промоција-на-сликовницата-девојче-н/[/url]

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


25 May 2017, 22:36
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron