It is currently 19 Feb 2020, 06:11Reply to topic  [ 1135 posts ]  Go to page Previous  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
Ново низ трафиките 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Другарчиња ај мала помош у Ск ги начекал некој овие алубимете на Маркетпринт од по 120 денара, и ако да, каде?
Немам више идеи кај да ги барам.

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


10 May 2015, 19:30
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
bunker.

_________________
ејм фор д бушес!


10 May 2015, 19:55
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 08 Mar 2010, 22:10
Posts: 281
Reply with quote
Еден период додека одев во средно образование се заљубив по стриповите купував и бев активен на форумов но некако откако завршив со средното образование и откако ретко има стрипови во мојот град по трафиките ми опадна страста по ова. Еве денес малку да се вратам за да соопштам дека денес случајно во една градска трафика во Тетово (кај кружниот тек накај културен т.е кај што е Делфин кафаната таа големата трафика за тие што се од Тетово ако има некој на форумов а мислам дека има некој) видов дека го има во продажба Алан Форд во колор издание и тоа овој број беше.

Image

на српскиот форум за стрипови forum.stripovi.com најдов и слика како изгледа внатре преводот
Image

Форматот е 18,5 x 13,5 cm

Пишуваше одпозади мислам цената и е 60 денари (ефтино доста за наш македонски пазар). Убаво си беше фино запакувано во фолија да не се витка по трафиките.


14 Jul 2016, 18:49
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Здраво Марко, те нема одамна да пишеш нешто, велком бек.
Ако го најдам на трафика стрипов ќе го земам, фала на инфо.


15 Jul 2016, 01:31
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Сега го зедоф...преубо изданије....кој ебени светлосни години се пред нас лугево то чудо едно е+60 денари...
МАрко велком бек.

_________________
ејм фор д бушес!


15 Jul 2016, 21:11
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 08 Mar 2010, 22:10
Posts: 281
Reply with quote
Не можам да поверувам дека ова е ни повеќе ни помалку 60 денари, во боја издание колекционерско увезено од Србија, додека пак пред некоја година истово само црно бело, како растурена кисела сарма квалитетот за факинг 120 денари се продаваше од македонски издавач на македонски јазик. Јас тогаш имав купено неколку броеви од тој македонски издавач и ете ги стојат во шкаф фаќаат прашина безвезе, ако пакпочнам да ги читам или само прелистам се мислам дека ќе се распаднат затоа што не се убаво залепени листовите со корицата.


16 Jul 2016, 13:35
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
M@RKO, колку што се сеќавам, и ти беше член на форумот кај македонскиот издавач кој на македонски јазик ти даваше „растурена кисела сарма квалитетот за факинг 120 денари“. Можеше да го прокоментираш и да го посочиш проблемот (иако во тој случај автоматски следеше доживотен бан и периодично плукње од негова страна...).

Но, не е битно тоа.

Прашањето ми е: Доколку веќе го имаш (во било која форма) стрипов, ќе го купуваш сега и овој, (по кој знае којпат - аха,ама сега во боја!) репринт, или - само разгоруваш некои далечни заборавени спомени?!? :shock: :?

p.s.Ацика we still love you.Ова е само фингиран муабет... ;) :lol: 8-)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


16 Jul 2016, 16:50
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 08 Mar 2010, 22:10
Posts: 281
Reply with quote
Тогаш немав никаков проблем многу и си го купував таков испечатен квалитет. Јас не сум колекционер на стриповите највеќе тоа време ги купував само за да ги прочитам еднаш два пати. Но сега гледано кога и малку потпораснав и почнав повеќе да гледам на нештата од друг агол сваќам дека не вредело толку што сум давал пари за нешто кое го добивав како што веќе го пишав погоре. Сега за тие пари тогаш кој ги давав можев да купам еден и да ми останат за наредниот број пари. Тогаш само заштедував нешто од џепарлакот кој ми следеше од мојте за во школо.


Туку сега се мислам дали да го купупувам и ова издание колор на Алан Форд и овој стрип да го собирам како колекционерски. Ако може некој да ми каже колку точно има броеви овoj серијал ?

Од се стрипови до сега што имало итаљански по трафикиве Алан Форд ми е така интересен, другово некако не ми се свиѓа во приказна и се останато иако имам нешто и тоа купено.


16 Jul 2016, 19:31
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 25 Jan 2014, 23:55
Posts: 131
Reply with quote
Дали го има уште во продажба?

_________________
"My name is Ozymandias, king of kings: Look on my works, ye Mighty, and despair!"


07 Aug 2016, 06:31
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Da go imam videno niz trafiki vo Bitola I vo Stip.

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


07 Aug 2016, 09:27
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1135 posts ]  Go to page Previous  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron