It is currently 10 Dec 2018, 13:13Reply to topic  [ 187 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Скечбук =) 
Author Message
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 20 May 2009, 20:36
Posts: 150
Reply with quote
Image

А и ја да се активирам малце на форумов, неам некои добри работи али то е то.. :|


Image Image Image Image Image Image

_________________
Image

sketch
dev


16 Mar 2010, 21:57
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
супер ти е логото за скечбук
Скаутерот (змејот) ти е супер (позадината некако си ја залепил само)
Банинаторот ти е добра финта

мора да имаш посигурна линија, да не ти е толку крива
пробај да не брзаш додека црташ, уживај и во поспоро цртање :)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


16 Mar 2010, 22:46
Profile YIM WWW
Суперхерој Под Стечај

Joined: 04 Feb 2009, 17:14
Posts: 334
Location: Skopje
Reply with quote
Neo фала богу отвори топик овде :D


17 Mar 2010, 08:33
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
EDIT: Prefrleno u korekcii so crveno :)

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


17 Mar 2010, 10:54
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
БАш ме интересира Здраве шо ке прај ко ке му се потроши црвеното.....добра галерија....за почеток :)

_________________
ејм фор д бушес!


17 Mar 2010, 18:43
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 20 May 2009, 20:36
Posts: 150
Reply with quote
Gjomlez wrote:
Neo фала богу отвори топик овде :D

Да бе :mrgreen:

talamar фала за корекциите, се поштуе тоа што одвојуваш време за вакви работи :)

Овие чекаат да бидат обоени, ама изглеа нема да дочекаат xD

Image Image Image

И една скица за sketchoholic, тема Очи, ама скроз забораив дека утре е дедлајнот, па така да ќе си остане само скица ^о^

Image

_________________
Image

sketch
dev


17 Mar 2010, 19:48
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 16 Nov 2009, 00:48
Posts: 558
Reply with quote
Interesen e kiklopot so pecurki na glava samo mislam deka bolje ke izglea ako go drzi toa oruzjeto so bockite obratno (nagore).
Isto ne znam dali namerno ama imas cetiri prsti na nogata ali kiklop e taka da ne smeta.


18 Mar 2010, 01:36
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
super crtezi. bajagi kreativnost i to.
edna sugestija: poso gleam deka site stvari gi imas na deviantart, pri postiranjeto tuka moze direktno od tamu da gi linkas, ne ti treba fotobaket i slicno. em ke se gleat na samava strana vo ful format, em pomalce gubenje vreme za apload na 300 mesta a poise vreme, normalno, za crtanje. ;)

_________________
portfolio


18 Mar 2010, 12:01
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
EDIT: Prefrleno u korekcii so crveno :)

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


18 Mar 2010, 12:07
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 20 May 2009, 20:36
Posts: 150
Reply with quote
Иииииијјјјјјј ама го разбаца хуманоидот, таков би бил ако не бил пропаднат експеримент :mrgreen:

TDzurovski wrote:
Isto ne znam dali namerno ama imas cetiri prsti na nogata ali kiklop e taka da ne smeta.

Има и на рацете. Навика ми е тоа по 4 прста да им ставам на сите =)

fichot wrote:
super crtezi. bajagi kreativnost i to.
edna sugestija: poso gleam deka site stvari gi imas na deviantart, pri postiranjeto tuka moze direktno od tamu da gi linkas, ne ti treba fotobaket i slicno. em ke se gleat na samava strana vo ful format, em pomalce gubenje vreme za apload na 300 mesta a poise vreme, normalno, za crtanje. ;)

Абе ме мрзи да скролам надоле коа ја отварам темава на нетбукот без маус XD. А и некако попрегледно ми е вака..

Стигнав вчера набрзинка да го завршам Трагачот од племето Фагубахтунунгба! О_О

Image

И то...

_________________
Image

sketch
dev


19 Mar 2010, 12:17
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 21:15
Posts: 284
Reply with quote
Neo mislam deka ti lezi boenjevo,so malce practice epten brzo ke go sovladas :D

_________________
The Dev


19 Mar 2010, 13:13
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 03 Dec 2009, 16:27
Posts: 249
Location: Битола, Македонија
Reply with quote
интересно друже, ми се бендисва :)

_________________
Сарма


19 Mar 2010, 20:29
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 20 May 2009, 20:36
Posts: 150
Reply with quote
Мал упдејт после долго легачење:


Image

Image

Image

Image

Толку.

_________________
Image

sketch
dev


05 Oct 2010, 00:52
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
има разлика за овие 6 месеци
најсссс

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


05 Oct 2010, 07:02
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Ja mislev te izgubivme. Super Neo. Pogotovo shamanot. BTW ti gi sobrav ovie korekciite so crveno i gi staviv u...korekcii so crveno topic-ot u strip shkola. :)

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


05 Oct 2010, 09:06
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 06 Apr 2009, 22:51
Posts: 1249
Location: Struga
Reply with quote
Koshcei The Immortal a? :) Chow
Super.

_________________


05 Oct 2010, 09:38
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
Ne znam zosto ne sum iskomentiral dosega - super raboti.
Posebno kaj novive se zabelezuva napredok - keep up the good work!

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


05 Oct 2010, 16:48
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
....samo napred...super... :)


05 Oct 2010, 18:02
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 04 Mar 2010, 23:16
Posts: 2784
Reply with quote
Hehe, i tuka se srekavame, a ninja? :D AKo ubavo, i slikive ubavi, posebno onoj vajvern javachot pogore. ;)

_________________
Never forgive! Never forget! For the Lion and the Emperor! The Fallen will repent!


06 Oct 2010, 03:47
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 20 May 2009, 20:36
Posts: 150
Reply with quote
halfelfpaladin wrote:
Hehe, i tuka se srekavame, a ninja? :D AKo ubavo, i slikive ubavi, posebno onoj vajvern javachot pogore. ;)


Хмммммм, нашите патишта постојано се вкрстуваат елфу.....
Хахахах xD

Еве од денес некоја шкртаница и нешто постаро со водени бои цртано, ама нека седи тука додека не нацртам нови цртежи:

Image

Image

_________________
Image

sketch
dev


06 Oct 2010, 19:25
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 04 Mar 2010, 23:16
Posts: 2784
Reply with quote
.::nE0-n1nja::. wrote:
halfelfpaladin wrote:
Hehe, i tuka se srekavame, a ninja? :D AKo ubavo, i slikive ubavi, posebno onoj vajvern javachot pogore. ;)


Хмммммм, нашите патишта постојано се вкрстуваат елфу.....
Хахахах xD

Еве од денес некоја шкртаница и нешто постаро со водени бои цртано, ама нека седи тука додека не нацртам нови цртежи:

Image

ImageIt must be destiny! :D

Kiborgov ti e jako napraven, mozesh da sednesh i ubavo da go skockash poshto reche nabrzinak e nacrtam, mislam deka bi izgledal ushte posuper. ;)

_________________
Never forgive! Never forget! For the Lion and the Emperor! The Fallen will repent!


06 Oct 2010, 19:46
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 05 Apr 2009, 01:27
Posts: 922
Reply with quote
Браво друже! :)

_________________
http://chensyard13.blogspot.com/


06 Oct 2010, 21:40
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
..toa akvarelot ti e dobar........epten dobar....posto akvarelot e najtezok za rabota
.......a gleam ti odi.....teraj ti bato akvareli ako imash vreme i nervi, zasto
mnogu brgui so poretkii nijansi ce zdrobuesh coveku.....odlichno..... :)


06 Oct 2010, 21:46
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
браво млад.

_________________
ејм фор д бушес!


08 Oct 2010, 10:13
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 07 Apr 2010, 02:08
Posts: 247
Reply with quote
.::nE0-n1nja::. wrote:

Image

Мај Фејврит :lol: :lol: :lol: браос! ;)

_________________
http://deniz-art.blogspot.com/

Image


13 Oct 2010, 02:48
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 187 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: