[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Laurelindon - Галерија
It is currently 06 Dec 2023, 14:31Reply to topic  [ 129 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Laurelindon - Галерија 
Author Message
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
Поздрав луѓе,
Го имам акаунтот одамна ама не сум многу активен, па ајде да пробаме малце дружење.
Ќе оставам само неколку мои цртежи тука, па слободно кажете мислење и критики, сакам да се подобрувам и добро би ми дошла друга точка на гледиште.
Danke однапред! :D

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


02 May 2010, 16:32
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Поздрав и повели со делата... :)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


02 May 2010, 16:47
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
- The Vow of Allegiance -
- Заклетвата на светите паладини на Blood Elf расата
од ново-изградениот Silvermoon пред Сенатот
и пред приклучувањето кон Illidan Stormrage.

ФОРМАТ
Печатна верзија - 50x70 cm - CMYK

ИЗРАБОТЕНО
- Време - 7ч
- Wacom Intuos4 Medium
- Adobe Photoshop CS4


Image

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


02 May 2010, 16:49
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
ijaaaaaa....dobrej,dobrej.....super e ova.....

_________________
ејм фор д бушес!


02 May 2010, 16:55
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
- First Invocation - The Sentinel of Intelligence
- Разработка и концепт-цртеж за еден од главните ликови во стрипот на кој што работам.
Аватарот на Архонот на Интелигенцијата во својата ослободена форма.
Светлосните сабји на рацете се во суштина неговиот прв офанзивен модус, ова е сцена од неговата прва Инвокација,
затоа е исплашен и зачуден... :)

(Приказната е премногу долга за да ја опишам тука во кратки црти, па ако ве интересира можам да ја дoобјаснам
во некој друг пост подетално)

ФОРМАТ
- Презентациски - 30x21 cm (A4 Landscape) - RGB

ИЗРАБОТКА
- Време - 5ч
- Wacom Intuos4 Medium
- Adobe Photoshop CS4
- Corel Painter 11


Image

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


02 May 2010, 16:59
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
Фала Мичо брат... ако имаш некои совети, пиши слободно... ми треба подобрување.

Btw, веројатно ме имаш во Watch зашто сме збореле, али за секој случај, voila - http://laurelindon.deviantart.com

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


02 May 2010, 17:02
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
ептен убаво детализирање им правиш на цртеживе

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 May 2010, 17:28
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote

_________________
ејм фор д бушес!


02 May 2010, 17:35
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 04 Mar 2010, 16:54
Posts: 48
Reply with quote
Nano, toa prvoto e zakon, ti kazav :P


02 May 2010, 18:01
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
Fala za ZAKON, ama za NANO ke te lezam u Idrizovo! :P
Se zezam... Arigato Gozaimasu!

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


02 May 2010, 18:08
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 05 Apr 2009, 01:27
Posts: 922
Reply with quote
Ааа супер колори!
Одма вач на девиант! :D


02 May 2010, 19:17
Profile WWW
Магус Регуларус

Joined: 20 May 2009, 00:57
Posts: 1405
Location: Paraguay
Reply with quote
Bravo Neno, ova super izgleda!
Mal sovet...probaj na narednoto prvo da gi stavish temnite boi pa odozgora da rabotish so osvetluvanje.... na mesta imash svetla ivica kade shto treba da e temno, obicno toa ispagja ako stavash svetla i odozgora mavash potemna - sencash...
Dokolku ne e toa slucaj zanemari me :)
Pozdraff

_________________
[url=https://www.viagrasansordonnancefr.com/achat-viagra-generique-geneve/]achat viagra generique geneve www.viagrasansordonnancefr.com[/url]


02 May 2010, 21:10
Profile ICQ YIM WWW
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
Видиш никад не сум успеал да најдам форумла како да почнам со работа... сум пробувал и прво со темно и прво со светло, ама кога како ми дојде така успева, во суштина малце е чудно што некои денови се што фатам ми трга од рака, а некои денови се осеќам сакат за цртање... инаку, овие два се работени така што прво скицирам грубо, па после детализирам и инкувам, па нанесувам клот бои сегде, па сенчам, па осветлувам и на крај детали, детали и детали... ay caramba!
Фала за тип у секој случај, ќе пробам да го употребуем пак и да видам резултати.
Не знам дали има тука чат или нешто слично, ама сакам со некои од вас поискусните да поразговарам на долго и широко за некои пристапи, па ако некој не му е проблем, нека ме add-не на MSN или Skype...
MSN - trj_neno@hotmail.com
Skype - NemanjaTrj

А да, заборавив да се претставам - Немања се викам, ама викајте ме Нено слободно...

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


02 May 2010, 23:09
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
mojsh na dolgo i shiroko da gnjavish vo onlajn shkolata-em ke prashash-em ke odgovorat(me) em i drugite ke pripodnauchat neshto+prajvt mesdzh imash :)

_________________
ејм фор д бушес!


02 May 2010, 23:13
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
Super ti se rabotite, a i plus fantasy :D

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


02 May 2010, 23:16
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
ОК, ќе ви се ставам тоаш со неколку нешта коа ќе можам, утре ваљда, сеа морам да идам на beauty sleep, утре на факс долг и тежок ден (damn it!), Тања и Даре нака ви кажат...

Инаку, Даре, имаш ти твоја галерија тука? ... Дај брат ако немаш ставај, прилично млечна крава си и даваш плодови, имаш што да ставаш, паштета је да се баци мајку му...
Би сакал да го видам тоа за СИНДРОМ во финална верзија акУ можИ.... :)

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


02 May 2010, 23:17
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
Jep, ima i tuka galerija... Dare Viljuska :) inace koe za Sindrom? gotovo bese to vo sindrom :) da ne recam kravata bese izmolzena za Sindrom :D

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


02 May 2010, 23:22
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
За darkman_ku мислев, Давор го зема за СИНДРОМ еден цртеж да направи, една типка со џет-погон и нормално полу-гола (таков перверзњак ни е малце Даркменот) за новиот број инаку, не знам дали испаднало нешто од тоа. На факс ми покажа една верзија ама не знам дали мењал нешто, па затоа...
ОК, да не СПАМувам овде, ќе видам ја со него...
Фала за одговори на сите! :D

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


02 May 2010, 23:29
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
ubo spij i od utre novi raboti stavaj...

_________________
ејм фор д бушес!


02 May 2010, 23:32
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
хехе уживај нема гајле :D

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


03 May 2010, 00:00
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 04 Mar 2010, 16:54
Posts: 48
Reply with quote
Tuja sam be nenade :) , nego treba da gi skeniram tija skice od tetratku da gi stavu,a da ne si pogresija nesto za sindrom ? :)


03 May 2010, 00:19
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 09 Apr 2009, 16:17
Posts: 47
Location: Skopje
Reply with quote
Па можно е... ако лошо сум разбрал. Извини у секој случај! ;)

_________________
Nemanja Trajkovic
Graphic Designer, Marketing Developer
Woodstock Design Group
http://www.minimalismaximal.com


03 May 2010, 00:26
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
аууу... првоно е закон и пол. второво е ок, малце ми делуе ко недовршено... у споредба со претходното. браво у секој случај.


03 May 2010, 01:05
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
odlicno izgleda, a stom e za strip - uste poubavo. :)
tvoe scenario? format na stripot?
i velkom btw :)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


03 May 2010, 06:36
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
не откривај вакви тајни!!! 8-)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


03 May 2010, 07:00
Profile YIM WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 129 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron