[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Laurelindon - Галерија
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
http://makstrip.com.mk/forum/

Laurelindon - Галерија
http://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=14&t=1536
Page 1 of 6

Author:  laurelindon [ 02 May 2010, 16:32 ]
Post subject:  Laurelindon - Галерија

Поздрав луѓе,
Го имам акаунтот одамна ама не сум многу активен, па ајде да пробаме малце дружење.
Ќе оставам само неколку мои цртежи тука, па слободно кажете мислење и критики, сакам да се подобрувам и добро би ми дошла друга точка на гледиште.
Danke однапред! :D

Author:  Laf [ 02 May 2010, 16:47 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Поздрав и повели со делата... :)

Author:  laurelindon [ 02 May 2010, 16:49 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

- The Vow of Allegiance -
- Заклетвата на светите паладини на Blood Elf расата
од ново-изградениот Silvermoon пред Сенатот
и пред приклучувањето кон Illidan Stormrage.

ФОРМАТ
Печатна верзија - 50x70 cm - CMYK

ИЗРАБОТЕНО
- Време - 7ч
- Wacom Intuos4 Medium
- Adobe Photoshop CS4


Image

Author:  THEMICO [ 02 May 2010, 16:55 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

ijaaaaaa....dobrej,dobrej.....super e ova.....

Author:  laurelindon [ 02 May 2010, 16:59 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

- First Invocation - The Sentinel of Intelligence
- Разработка и концепт-цртеж за еден од главните ликови во стрипот на кој што работам.
Аватарот на Архонот на Интелигенцијата во својата ослободена форма.
Светлосните сабји на рацете се во суштина неговиот прв офанзивен модус, ова е сцена од неговата прва Инвокација,
затоа е исплашен и зачуден... :)

(Приказната е премногу долга за да ја опишам тука во кратки црти, па ако ве интересира можам да ја дoобјаснам
во некој друг пост подетално)

ФОРМАТ
- Презентациски - 30x21 cm (A4 Landscape) - RGB

ИЗРАБОТКА
- Време - 5ч
- Wacom Intuos4 Medium
- Adobe Photoshop CS4
- Corel Painter 11


Image

Author:  laurelindon [ 02 May 2010, 17:02 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Фала Мичо брат... ако имаш некои совети, пиши слободно... ми треба подобрување.

Btw, веројатно ме имаш во Watch зашто сме збореле, али за секој случај, voila - http://laurelindon.deviantart.com

Author:  rastaman [ 02 May 2010, 17:28 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

ептен убаво детализирање им правиш на цртеживе

Author:  THEMICO [ 02 May 2010, 17:35 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија


Author:  darkman_ku [ 02 May 2010, 18:01 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Nano, toa prvoto e zakon, ti kazav :P

Author:  laurelindon [ 02 May 2010, 18:08 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Fala za ZAKON, ama za NANO ke te lezam u Idrizovo! :P
Se zezam... Arigato Gozaimasu!

Author:  aquafortune [ 02 May 2010, 19:17 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Ааа супер колори!
Одма вач на девиант! :D

Author:  ZoranC [ 02 May 2010, 21:10 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Bravo Neno, ova super izgleda!
Mal sovet...probaj na narednoto prvo da gi stavish temnite boi pa odozgora da rabotish so osvetluvanje.... na mesta imash svetla ivica kade shto treba da e temno, obicno toa ispagja ako stavash svetla i odozgora mavash potemna - sencash...
Dokolku ne e toa slucaj zanemari me :)
Pozdraff

Author:  laurelindon [ 02 May 2010, 23:09 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Видиш никад не сум успеал да најдам форумла како да почнам со работа... сум пробувал и прво со темно и прво со светло, ама кога како ми дојде така успева, во суштина малце е чудно што некои денови се што фатам ми трга од рака, а некои денови се осеќам сакат за цртање... инаку, овие два се работени така што прво скицирам грубо, па после детализирам и инкувам, па нанесувам клот бои сегде, па сенчам, па осветлувам и на крај детали, детали и детали... ay caramba!
Фала за тип у секој случај, ќе пробам да го употребуем пак и да видам резултати.
Не знам дали има тука чат или нешто слично, ама сакам со некои од вас поискусните да поразговарам на долго и широко за некои пристапи, па ако некој не му е проблем, нека ме add-не на MSN или Skype...
MSN - trj_neno@hotmail.com
Skype - NemanjaTrj

А да, заборавив да се претставам - Немања се викам, ама викајте ме Нено слободно...

Author:  THEMICO [ 02 May 2010, 23:13 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

mojsh na dolgo i shiroko da gnjavish vo onlajn shkolata-em ke prashash-em ke odgovorat(me) em i drugite ke pripodnauchat neshto+prajvt mesdzh imash :)

Author:  dare_sum [ 02 May 2010, 23:16 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Super ti se rabotite, a i plus fantasy :D

Author:  laurelindon [ 02 May 2010, 23:17 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

ОК, ќе ви се ставам тоаш со неколку нешта коа ќе можам, утре ваљда, сеа морам да идам на beauty sleep, утре на факс долг и тежок ден (damn it!), Тања и Даре нака ви кажат...

Инаку, Даре, имаш ти твоја галерија тука? ... Дај брат ако немаш ставај, прилично млечна крава си и даваш плодови, имаш што да ставаш, паштета је да се баци мајку му...
Би сакал да го видам тоа за СИНДРОМ во финална верзија акУ можИ.... :)

Author:  dare_sum [ 02 May 2010, 23:22 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Jep, ima i tuka galerija... Dare Viljuska :) inace koe za Sindrom? gotovo bese to vo sindrom :) da ne recam kravata bese izmolzena za Sindrom :D

Author:  laurelindon [ 02 May 2010, 23:29 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

За darkman_ku мислев, Давор го зема за СИНДРОМ еден цртеж да направи, една типка со џет-погон и нормално полу-гола (таков перверзњак ни е малце Даркменот) за новиот број инаку, не знам дали испаднало нешто од тоа. На факс ми покажа една верзија ама не знам дали мењал нешто, па затоа...
ОК, да не СПАМувам овде, ќе видам ја со него...
Фала за одговори на сите! :D

Author:  THEMICO [ 02 May 2010, 23:32 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

ubo spij i od utre novi raboti stavaj...

Author:  dare_sum [ 03 May 2010, 00:00 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

хехе уживај нема гајле :D

Author:  darkman_ku [ 03 May 2010, 00:19 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Tuja sam be nenade :) , nego treba da gi skeniram tija skice od tetratku da gi stavu,a da ne si pogresija nesto za sindrom ? :)

Author:  laurelindon [ 03 May 2010, 00:26 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

Па можно е... ако лошо сум разбрал. Извини у секој случај! ;)

Author:  fichot [ 03 May 2010, 01:05 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

аууу... првоно е закон и пол. второво е ок, малце ми делуе ко недовршено... у споредба со претходното. браво у секој случај.

Author:  pikantez [ 03 May 2010, 06:36 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

odlicno izgleda, a stom e za strip - uste poubavo. :)
tvoe scenario? format na stripot?
i velkom btw :)

Author:  rastaman [ 03 May 2010, 07:00 ]
Post subject:  Re: Laurelindon - Галерија

не откривај вакви тајни!!! 8-)

Page 1 of 6 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/