It is currently 20 Oct 2018, 10:46Reply to topic  [ 511 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Next
Фудбал 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
абе, ќе им дадеме ли гол на русиве?
макар и по грешка!

НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!!!
Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


12 Oct 2010, 20:04
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Image
уф, каква шанса имавме...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


12 Oct 2010, 20:42
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
илчо одма да се пензионира!!!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


12 Oct 2010, 20:59
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Пенал утнаа -________________________-
Готово,кревам раце од нашиве.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


13 Oct 2010, 08:58
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Гледа некој Ел класико во моментов? Сега за сега Барса- Реал 4:0

ТооооооООООООООО!!!!!!
:lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


29 Nov 2010, 22:24
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
^ Чисто да се знае колку заврши
Барселона - Реал Мадрид:

5 - 0

8-)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


29 Nov 2010, 22:56
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Оооооо фан на Барса :) Одамна се спремав да отворам тема за шпанско, мислев сам ќе бидам, и дека нема толку Барса фанови на форумот. Славев и ја вечерва, многу пиво се испи, си го бакнував шалот Барса :) Легендарно!

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


29 Nov 2010, 23:53
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
ја бев до маало, со екипата да гледаме, 10тина се собравме.
ги помочаа како мали деца!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


30 Nov 2010, 00:24
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Ја не сум ни за Реал ни за Барса. :)
Ама прилично глупава утакмица...Очекував пресврти,неизвесност,изедначеност...Не вака.
Плус едно кило жути имаше. :(

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


02 Dec 2010, 18:51
Profile
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
..ja od zuti ....imam samo zuti momenti...a za real i za barsa.....oni se kompletno zuti....


07 Dec 2010, 19:42
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
И ја се согласувам со тебе :D Умрете го ботов...

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


15 Jan 2011, 07:54
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
:lol: :lol: :lol:
Ботот мора да умре.

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


15 Jan 2011, 10:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Гледа(ше) некој Баерн - Интер?

Денеска коментирав дека најголем коефициент (ок, скоро секогаш е истиот) е 30 за кец-у-два и дека, чисто за мајтап, ќе уплатам 50 денари.....и забравив!!! а еве 93 минута - резултат 2:3 а прво полувреме беше 2:1......жив ќе се изедам! ако не друго, ќе мавав мајтап на работа!

/едит: само што заврши со овој резултат...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


15 Mar 2011, 22:39
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Ја глеав и неможам да го поднесам општонародното навивање за интер...

Крале, таман ќе извадеше некој марвел од икона :)

_________________
My art blog :)
My other blog :)

Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


15 Mar 2011, 22:49
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Јас знаев дека Интер ќе се извлечат. :mrgreen:
Не сум ни за Интер ни за Баерн..Мило ми е што Пандев даде гол,ама АМАН колку напнаа вчера/денес со него,мислиш народен херој.. :?

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


16 Mar 2011, 12:13
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Phoenix wrote:
Не сум ни за Интер ни за Баерн..Мило ми е што Пандев даде гол,ама АМАН колку напнаа вчера/денес со него,мислиш народен херој.. :?
Верувај ми, во оваа наша секојдневна жабокречина, некој што нешто ќе направи и/или постигне, станува народен херој.

п.с. почнаа бљувотините од стилот на Veliki brat и, во комбинација на турскиве мега серии што ме убиваат во појам, дури НОРМАЛНО е типови (subspecies) na Боки 13 да бидат СУПЕР херои...тоа е нашата денешница.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


16 Mar 2011, 12:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Крале, уште еднаш ако спомнеш ствари од типот на Братот, Турците и 13-ките во топик за фудбал (оф ол плејсес), ќе ти го отруем чајот... Еден сејф хејвен го имавме, и тој отиде курбан :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


16 Mar 2011, 15:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Знам, знам, ништо не е свето ... Џеврие.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


16 Mar 2011, 15:59
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Гледа некој фудбал? (пих, и јас глупо прашање...)

Интер - Шалке 2 -2, а уште 40 минута е!
Овдека ќе паѓаат голови...требаше да ставам 7+ на лиФче... :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


05 Apr 2011, 20:28
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
lud fudbal

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


05 Apr 2011, 21:15
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
75 минута, 2- 5 ....аман, зашто не ставив ливче....зашто???

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


05 Apr 2011, 21:19
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Ова дека сите коментатори онануваат на Интер, затоа вака се дешава :D

_________________
My art blog :)
My other blog :)

Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


05 Apr 2011, 21:21
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Интер го направи својот зенит со Баерн утакмицата претходно (и нашиот Пандев...).
Очекував ваков исход, и очекував многу постигнати голови... штета што истото не го уновчив. :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


05 Apr 2011, 21:23
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Пандев откога им даде гол на Милан, со тоа тешко ме повреди и ја веќе не го перцепирам како нешто посебно, само обичен играч на Интер :D

_________________
My art blog :)
My other blog :)

Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


05 Apr 2011, 21:26
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
:lol: Незгоден тип си, очгледно... Пандев тешко ќе го поднесе овој твој гест... :P :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


05 Apr 2011, 21:28
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 511 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: