It is currently 20 Oct 2018, 10:44Reply to topic  [ 511 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
Фудбал 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Холандија - Шпанија беше прекрасен натпревар, ама ВРФ беа нашиве коментатори! :lol: :lol: :lol:

Image Image
Image Image

https://www.facebook.com/poezijatanazlatkokalinski

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


14 Jun 2014, 10:38
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


14 Jun 2014, 13:05
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Леле кои епски коментари имаше вчера од дуото, абе паднав од смеење :D Мора да ги водат сите натпревари до крај! МОРА!

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


14 Jun 2014, 14:03
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Денес ќе ја красат Колумбија-грција во 18ч, не пропуштај :D

Image

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


14 Jun 2014, 14:16
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Ова не беше гол, ова беше ГОЛИШТЕ НЕВИДЕНО! :ugeek: :mrgreen:-------------------------------------------------

Еве едно фино стрипче од Марко Сомборац :D

Image


Last edited by Neo on 16 Jun 2014, 18:56, edited 1 time in total.14 Jun 2014, 18:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


14 Jun 2014, 20:25
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Колумбија вечна :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


14 Jun 2014, 20:31
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Tet0eC wrote:
Колумбија вечна :D


+1

Него пак се протнаа педерски жабарине, а имаат добар состав енглезиве!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


15 Jun 2014, 08:32
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Не би рекол дека се протнаа, цело време беа во контрола. Добар состав има Англија, плус конечно сменија малку од стилот и почнаа повеќе Ливерпул-тип на фудбал да играат, ама ни приближно не се тактички спремни ко Италијанците. Или еве, компромисно, да речеме дека Италија подобро се снајде на тоа пеколното време во градот на Мистер Но :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


15 Jun 2014, 13:22
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Image Image

Вечер на Аргентина-БиХ :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


15 Jun 2014, 13:31
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
http://www.buzzfeed.com/tomphillips/poor-gary-lewin

Море, (само)ремет :lol: :lol: :lol:

ПС. Коментарите на Чарли Брукер и Ворен Елис (да, тој Ворен Елис) - закон :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


15 Jun 2014, 15:03
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Вчера просечни утакмици, али зато денес Германија против Португалија осеќам ќе бидам јако!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


16 Jun 2014, 08:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
мене златко и панчев ми се ок, далеку од светски ама за нашиве се топ

а тоа што тресат зелени, само ми го разубавува гледањето :)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


16 Jun 2014, 09:40
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Пепе ја по*ра утакмицава :evil: мада и судијата не мораше директен црвен :x судииве засега "доминираат" на свеЦково :|

Интересна ми е полемикава околу Златко и Дарко, про и кон, едни пресериозно ги бранат други пресериозно ги напаѓаат како да се работи за живот и смрт. Како коментаторско дуо, мене ми се закон - забавни се, тоа е најбитно, разбиваат монотонија ако не чини фудбалот. :D Убаво некој имаше пишано коментар, ако сакате висок стил и елоквенција од коментаториве да ги бараме Ферид Мухиќ и Венко Андоновски :lol:

--------------------

:geek:

Image


16 Jun 2014, 19:10
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

Бидејки Кенгуриве не завршија работа, тогаш - За Кобра и негово лепо друштво! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


18 Jun 2014, 20:45
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Кобра е ѕверетина, ко в кафана да си со него, такви муабети кажува, ама затоа е интересно :mrgreen: :D :D


18 Jun 2014, 21:29
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Мило ми е за чиле, јер (шо би рекол панчев, не дека сум твитерџија :mrgreen: ) шпнаците ги неќам!
Хрватите очекувано!
Вечер наравно за Англија против Уругвај па ќе видиме, се надам дека енглезите ќе тепаат јер стварно имат добар состав и убава игра.

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


19 Jun 2014, 08:14
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

Image

Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


19 Jun 2014, 20:07
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
:shock:
Колку. Добра. Навивачка. Реклама.


_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


20 Jun 2014, 20:37
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Се надам јужна кореја ќе пружи бољи фудбал, иначе отидовме :mrgreen:

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


22 Jun 2014, 18:58
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


23 Jun 2014, 08:31
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Детектирани се вампири во Бразил :lol:
Инаку италија беше срање.Само не му требаше на Суарез...
Мада редно беше некој да му возврати на Киелини оти цел живот се шлепа со судиите а,и е еден од најгнасните играчи после Пепе.


24 Jun 2014, 19:44
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
За Хрватска ми е мака :/
Уште Аргентина ми остана, сите други што ги симпатизирав си спакуваа куферите :/


24 Jun 2014, 23:34
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Image

:lol: :lol: :lol: (Miguel Herrera е иначе, пред да биде селектор на Мексико)

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


25 Jun 2014, 15:07
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
кој откачен цар е, свака му част

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


26 Jun 2014, 07:13
Profile YIM WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 511 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: