It is currently 15 Oct 2018, 21:26Reply to topic  [ 511 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next
Фудбал 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Image Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image

Јуве шампион.

:D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


06 May 2012, 22:22
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Борусија почна к*рташак да си игра со Баерн Минхен во купот :lol:

Летс хоуп дека нема вака “отсутни“ да бидат на 19ти...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


12 May 2012, 20:34
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Инаку Европа Лига земаа Атлетико Мадрид.
Уште ЛШ и Англиско да видиме :twisted:

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


13 May 2012, 00:18
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
:mrgreen:

_________________
My art blog :)
My other blog :)

Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


13 May 2012, 17:06
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Види ти штама на топиков :mrgreen: :lol:

/Отидов ја да гуглам кој све е во Лига Европа догодина...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


13 May 2012, 17:47
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Не бев дома. :twisted:
Честитки до Шити, колку заслужено со нивниот тим да победат само на гол разлика не знам, ама сепак честитки.
Лоша сезона за Јунајтед, обележана со куп повреди, но и по некој ептен позитивен резултат (8-2 пример).
Можеби QPR денес ја пуштија откако се знаеше дека остануваат во Премиер Лига, ама црвените се сами криви што испуштија 8 бода предност.
Тривиа: од 20 сезони на Премиер Лигата, Јунајтед освоиле 12 пати, 5 пати биле втори а 3 пати во топ 3. #bestofthebest :)

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


13 May 2012, 20:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
^ Еј, немој вака.
Големината на спортот е кога ќе подадеш рака, дури и кога твојот тим изгубил.
Навивам за Барса, ама прв честитав на Реал за титулта.
Без додатоци како Шити, статистики, итн...победа си е победа. Титула си е титула.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


13 May 2012, 20:42
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Честитав и јас прво.
А Шити си се Шити без разлика дали победиле или изгубиле.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


13 May 2012, 21:29
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote


Се купува, се купува... :mrgreen:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


14 May 2012, 19:30
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Ама колку долго трае, ќе видиме :mrgreen:

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


14 May 2012, 20:47
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Image
Еве зошто Шити секогаш ќе се Шити.
А идиотов се надевам дека доживотно ќе иде да игра голф у Аргентина.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


14 May 2012, 22:28
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Не ги сакам тимовиве вештачко направени ко Сити, ама ич! Сакав да не земат титула, ама бидна што бидна. На крајот, Јунајтед се си сами криви за сезонава. Ама наредната...

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


15 May 2012, 00:02
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Вечер Торес ќе даде гол. :D

_________________
My art blog :)
My other blog :)

Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


19 May 2012, 12:01
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Честитки за Челзи.

Дрогба версус цела Германија. :)

Spoiler! :
...мада, најпе6ерски е титулата да се добие на пенали...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


19 May 2012, 22:32
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Чуда се дешаваат... :|

Spoiler! :
А што добија они на поинаков начин? :lol:

ПС. У целиов муабет, најмногу наеба Тотенхем :lol: Сега и не ми е толку криво што Њукасл заврши петти :mrgreen:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


19 May 2012, 23:15
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Челзи среќа невидена. :|
Криво ми е за Баерн што изгубија титула дома...

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


20 May 2012, 10:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
лига шампиони
84 минута
Вардар води на гости 1-2 против Бате Борисов

Напред Вардар!!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Jul 2012, 18:43
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Sh!t бе, во 93та мин, дадоа гол

2-2

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Jul 2012, 18:50
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
ајддеееее
94 мин.
3-2 за Бате Борисов

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Jul 2012, 18:52
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Европско беше чувството на Вардар
Нов стадион, профи изглед
Убава атмосфера, гласни навивачи
Штета што не падна гол

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


27 Jul 2012, 18:02
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Пандев е во одлична форма пред старт на сезоната, 6 гола веќе постигна на 5 натпревари :geek:

На претходниот натпревар со Брага покрај првиот постигна и еден мајсторски гол, во бразилски стил, го помина и голманот и без-малку влезе со се топка в гол :) цар.Утре (сабота) е суперкупот на Италија, Наполи - Јувентус, во 14 часот, треба да биде интересно, се игра во Беијинг, па ќе бараме некој стрим ако нема по кабловскиве.


11 Aug 2012, 02:10
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
more awesomeness from Pandev :ugeek:Инаку, супер натпревар до самиот крај (продолженијата не ги гледав, се изнервирав од двата црвени и од пеналот :mrgreen: ), жустро до коска, Пандев по заминувањето на Лавеци на неговата омилена позиција - втор напаѓач веднаш зад Кавани (како што беше во Лацио зад Роки), за првиот асистираше, вториот го даде во Меси стил, на крај за да биде се потполно му опцу на судијата и си попи црвен картон :mrgreen: цело време нешто се бунеше (балкански синдром) па може и да му ску*чи на главниов судија па затоа го испрати во соблекувална, кој да знае.


12 Aug 2012, 17:52
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Лоши вести за фанови на шпанско првенство: правата за Примера годинава ги има Спорт Клуб, што не е толку лошо, но главно натпреварите ќе ги даваат на Спорт Клуб Прајм (SK Prime), канал кој кај нас го нема... Всушност, мислим дека освен во Србија, на други места исто го нема.

На пример, ниту еден од денешните три натпревари нема да ги има на СК или СК+, туку само на Прајм. Од утрешните, само Атлетик Билбао-Бетис ќе биде на СК+, другите (Реал-Валенсија, Барселона-Сосиедад и Леванте-Атлетико Мадрид), кои се всушност атрактивните натпревари, ќе одат на СК Прајм... Се чини по ист терк ќе тераат цела сезона. Ain't that just fuckin' peachy.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


18 Aug 2012, 16:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Otidov na utakmica I doziveav da go vidam najglupaviot gol sto nekogash go primila nacionalnata reprezentacija...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


12 Oct 2012, 22:53
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
KRALe wrote:
Otidov na utakmica...

Тука лежи проблемот :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


13 Oct 2012, 13:58
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 511 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: