[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Европско првенство во фудбал Полска-Украина 2012
It is currently 07 Feb 2023, 06:05Reply to topic  [ 101 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Европско првенство во фудбал Полска-Украина 2012 
Author Message
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


19 Jun 2012, 22:25
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Ako igraat ko denes so Svedska, tesko deka ke stignat daleku...

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


19 Jun 2012, 23:26
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


20 Jun 2012, 01:05
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
^ Не, затоа што второто додавање се води ко друга акција и се гледа независно... Ако Фабрегас шутнеше, на пример, и одбиената топка стигнеше до Навас, тоа е пасивен офсајд кој станал активен затоа што е дел од истата акција. Вака, чисто е.

Ако има некој што заслужи да не помине група, покрај Грците, тоа се Енглезите. Ај што не можат гол да дадат освен по грешка на одбрана, камоли па акција да организираат, она со чистиот непризнат гол на Украина дополнително ја оцрни целата работа, до тој степен што почнаа страшно на живци да ми идат (иако грешката е на помошникот, не на фудбалерите), и покрај тоа што буквално до вчера навивав за нив.

До негде дури и ми е мило што паднаа со Италија, а не со Шпанија, затоа што тоа гарант дежа ву на Барселона-Челзи ќе беше - во играта сигурно, а ништо чудно и во резултатот, со оглед на тоа дека Шпанците не се нешто посебно импресивни на првенствово. Знам дека звучи чудно, но мислим дека имаат поголеми шанси да изгубат од Италијанците него од Шпанците, што се надевам и дека ќе се случи...

За Французите, ја гледав паралелно, очигледно се одмараа на натпреваров, немаше потреба од ризици. Имаа и контрола на натпреварот додека не примија гол, после тоа ем живнаа Швеѓаните ем Французиве рекоа фак ит, делумно затоа што знаеја каква е ситуација на другиот натпревар. Плус, имам филинг дека сакаат да им се падне Шпанија, иако е навидум контра-интуитивно. Штета едино што им пропадна онаа серија од 23 натпревари без пораз. Во секој случај, Шпанија-Франција би требало да биде лудо добар фудбал, барем според стиловите кои ги негуваат...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


20 Jun 2012, 01:32
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Дилема, да навивам за грчките педери или за германските вонаби педери :mrgreen:

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


22 Jun 2012, 19:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
како се движат работиве, моја праетпоставка е

финале:
Германија - Шпанија
Победник - Германија, ќе ги згмечи (физички) и на сила ќе дадат гол со глава

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


24 Jun 2012, 12:00
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
^ Така викаа и за претходното Европско... :mrgreen:

/Колку за потсетување, тогаш Германија успеа одвај 3 пати да шутне цело финале, од кои само еднаш во рамки на гол. Да не спомнувам што таа германска генерација беше многу физички пострашна од сегашнава. Ако Швабиве сакаат да тепаат, подобро им е да се потпрат на брзината ем експлозивноста на помладите играчи отколку да идат на сила. На крај крајева, Шпанциве го измислија тики-така стилов на фудбал како “против-отров“ токму за таква физичка игра затоа што не можеа да им парираат на другите тимови од тој аспект...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


24 Jun 2012, 16:11
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Ја викав Германија-Холандија па ете што излезе :twisted:
Ич не знам вечер за кој да навивам. Италија ме влече, најмногу затоа што имаат подобра и позабавна игра од досадните Енглези кои 90% се бранат и зошто ич не го сакам Woy.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


24 Jun 2012, 20:34
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Сепак имало правда :mrgreen:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


24 Jun 2012, 22:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Прво, одличен натпревар. Англичаниве беа тапа. Руни изгубен. Заслужена за Итаљаниве. Второ, прв натпревар целосно изгледан. Иако го поштувам Панчев како играчиште и жива легенда, џизсмериендџоузеф колку е глуп типов. 3 збора цело време, вокабуларно осакатен и IQ од Драчевчанец (без навреда нели). Ми го поеба цел натпревар и на полувреме видов-не видов, стаив на mute. Не знам како сте го трпеле другиве натпревари по 90 мин. Ќе биде епик со Германците

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


24 Jun 2012, 22:37
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


24 Jun 2012, 23:23
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Најјак коментар на Панчев е:
- Не, па тоа е. (мрдање со главата лево десно) Класа играч.

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


24 Jun 2012, 23:44
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


25 Jun 2012, 01:49
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
фудбалот вчера најтапа
панчев прави муабет ко во кладилница, не ко на телевизија

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


25 Jun 2012, 07:06
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Не знам дали знаете ама Панчев е со вечерно (сериозно) и то само ради тоа што за да игра у репрезентација на Југославија морал да има некоој степен поише од средно, значи од него не очекував ама ништо повеќе и помалку од она што го добивам......

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


25 Jun 2012, 07:12
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


25 Jun 2012, 10:09
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
И јас го почитувам како фудбалер, ама од коментирање благе везе си нема.
Утакмицата беше фрустрирачка. Уште на полувреме реков: Ова иде на пенали.
А знаејќи ги Англичаните кои баксузи се и неспособни да изведат добро пенали, јасно беше кој ќе оди понатаму.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


25 Jun 2012, 13:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Еден фудбалски тим според Панчев :mrgreen:

Image

ПС. Има и уште една ваква заебанција, како изгледа тимот според Зоран Видевски :D

Image

Ова дури и покрш е :lol:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


25 Jun 2012, 16:22
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Кај Панчев сите треба да се КЛАСА играчи :mrgreen:

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


26 Jun 2012, 01:02
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Тоа се подразбира :mrgreen:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


26 Jun 2012, 19:38
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... sfeed=true

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


26 Jun 2012, 21:19
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Уште неможам да се пресмеам за "ФАНТАЗЕР" :lol: :lol: :lol:

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


27 Jun 2012, 00:04
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Честитки за првиот финалист: Шпанија!

...ама дефинитивно не можам да ги слушам овие наши спикери - поезија рецитираат....

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


27 Jun 2012, 22:32
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
бев малку повеќе за Португалија, шпанцине веќе здосадија..

нареднава сум за Италија... ептен позитивно ме изненадија како добро изиграа со Англија.. колку само шанси имаше на тој меч.


27 Jun 2012, 23:53
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Мојата реакција по изведувањето на пеналите: -_____________________________________-

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


28 Jun 2012, 01:39
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 101 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron