[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
http://makstrip.com.mk/forum/

Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри
http://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=15&t=3232
Page 1 of 1

Author:  KRALe [ 27 Jul 2012, 20:00 ]
Post subject:  Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри...на неполн час на главната Церемонија на отварање, добредојдовте на темата за 30 Летна Олимпијада - Лондон 2012.

Официјална страна: http://www.london2012.com/Иако сеуште (официјално) не е започната олимпијадата, веќе е соборен еден светски рекорд - !

Уживајте во спортот, во следните неколку дена!


Author:  KRALe [ 27 Jul 2012, 20:19 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри
Author:  KRALe [ 27 Jul 2012, 20:30 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Сцена од стадионот, од почетната церемонија:

Image

Author:  aquafortune [ 28 Jul 2012, 12:14 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Image

Инаку,
Македонскиот пливач Марко Блажевски, кој настапи изутринава како прв од четворицата македонски олимпијци на Игрите во Лондон, отплива далеку под своите можности.

Блажевски делницата 400 метри мешовито ја исплива со време од 04.32.37, што е за речиси 3,5 секунди послабо од неговото најдобро време 4.29.07.

Македонскиот пливач заврши трет во групата од пет пливачи, која според составот е најслаба во квалификациите.

Доколку не дојде до некое поголемо изненадување во останатите групи, се очекува Блажевски да го заземе 35 место, во конкуренција на 37 натпреварувачи.

Author:  KRALe [ 28 Jul 2012, 16:48 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри
Author:  Comic Geek [ 28 Jul 2012, 16:52 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

И како отворањето? Вреди да се download-ира или?

Author:  KRALe [ 28 Jul 2012, 16:58 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Вреди. Мене ми беше ептен „филмско“. Се појавуваат Кенет Брана, Џемс Бонд, Кралицата, Мистер Бин, а во главна улога- Факелот! ;)

Author:  rastaman [ 28 Jul 2012, 18:49 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Дени Бојл беше режисер
мислам дека само ова е доволно за да се гледа отворањето

http://www.imdb.com/name/nm0000965/

Author:  rastaman [ 28 Jul 2012, 19:26 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Krale, со ова ХХХ место 30ка, мислев за безобразна верзија си ставил :lol: :lol: :twisted:

гледав стреличарство, групно
финале италија вс америка

последна стрела на италија, америка води со 9 поени
9ка за нерешено, 10 за победа

царот ја стрефи 10ка, скроз на линија
и им го украдоа златото на америте

јако беше

Author:  rastaman [ 28 Jul 2012, 19:30 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри


Author:  rastaman [ 28 Jul 2012, 19:36 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Лохти е новиот Фелпс, новиот Вајсмилер

Author:  KRALe [ 28 Jul 2012, 20:33 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри


Author:  Крале [ 29 Jul 2012, 00:15 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Отварањево беше една голема БРИТАНИКА, и без разлика кој го режирал, ја утнал поентата. со други зборови изгбено драгоцено време од мојот живот. :)

п.с. Само сцените со 007 и мр Бин беа како нешто за пофалба онака врзани со олимпијадата....

Author:  Comic Geek [ 29 Jul 2012, 14:46 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Image
:lol: :lol:

Author:  KRALe [ 06 Aug 2012, 17:47 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри


Author:  Temnik [ 07 Aug 2012, 18:26 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

100??? - te medali na Srbija??? :shock:

Image

Author:  KRALe [ 08 Aug 2012, 16:38 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри


Author:  rastaman [ 09 Aug 2012, 11:54 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Имам нов омилен спортист
Роберт Хартинг (Њемачка ;) )
Олимписки шампиион во диск

Image

Image

Јако и оригинално радување, па уште и 110 м. со пречки претрча на крај, наместо почесен круг

Image


http://www.dailymail.co.uk/news/article ... l?ITO=1490

Author:  Tet0eC [ 09 Aug 2012, 20:18 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Калински страјкс аген: Рудиша јуриша :lol:

Author:  Крале [ 10 Aug 2012, 00:05 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

^
кога го слушав се умрев од смеење, Рудшиа Јуриша бе. КРАЈ сега олимпијадата може да заврши :)

Author:  Comic Geek [ 12 Aug 2012, 17:12 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Коментаторов на баскет финалево беше очаен :|

Author:  KRALe [ 12 Aug 2012, 20:58 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Image

Author:  Temnik [ 14 Aug 2012, 14:41 ]
Post subject:  Re: Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри

Animacija za Olimpiskive igri...


Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/