It is currently 17 Jun 2018, 23:19Reply to topic  [ 2149 posts ]  Go to page Previous  1 ... 82, 83, 84, 85, 86  Next
Стрип книжарница Бункер - Скопје 
Author Message
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Време е за...

Image


12 Dec 2016, 16:40
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Да кажеме збор, два, за новогодишните попусти :)
Попустите важат за сите изданија кои ги набавуваме директно, како и за играчките. Кај некои изданија намалението оди и до 60%, но сепак најголемиот број на изданија се со 15-25% попуст. Наскоро ќе почнеме да објавуваме подетални информации.
Доколку ве интересира нешто конкретно, слободно контактирајте не :) Сите изданија веднаш можете да ги набавите по намалени цени.


13 Dec 2016, 14:33
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Image


14 Dec 2016, 14:45
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Нови изданија од Дарквуд за кои важат промотивни попусти ;)

Image


19 Dec 2016, 14:36
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Весели четвртак

Image


19 Dec 2016, 16:29
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Фибра ;)

Image


19 Dec 2016, 16:50
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Rosencrantz- распродажба :)

Распродажба на тврдо и меко укоричени албуми, од 89 до 229 ден.

Image


19 Dec 2016, 17:15
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Ако сте ја пропуштиле увертирата на новата Дилан едиција „Планета мртвих“, имате можност бесплатно во Бункер да го добиете новиот број на стрип магазинот „Bzzzz!“.
Покрај целосната епизода „Збогум Гручо“ во него можете да најдете и низа други интересни информации од светот на стрипот, како на пример, интервјуто со авторот на новиот Талични Том, Матје Боном.

Image
Image


20 Dec 2016, 18:56
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16753
Reply with quote
^ Хехехе, со магичниот збор „бесплатно“ - дури и мене ме придобивате! :) :) :)
Сега дури и јас ќе морам да поминам до Бункер! :D

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


20 Dec 2016, 19:40
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Image


17 Jan 2017, 16:42
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Време е за нови стрипови :)

Нарачки за изданијата на Дарквуд, Весели Четвртак, Луденс, Фибра, Либелус, Букглоуб, Стрип Агент, Феникс Прес, Макондо, Комико, Бесна Кобила, Систем Комикс, Модести Стрипови, Тино и останатите, примаме до недела, 12.02.2017.


06 Feb 2017, 20:14
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Поради непредвиденини околности (читај: празници во Србија :) ), рокот за нарачки за новата тура се продолжува до петок, 17.02.2016.


13 Feb 2017, 13:05
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Неделна акција со траење до 18.02.2017:

1. Esteban - редовна цена: 2090 ден. Акциска цена:1590 ден.,

Image
Привју:
http://www.fibra.hr/preview/EstebanPreview.pdf

2. Zaboravljeni robovi Tromelina - редовна цена: 1390 ден. Акциска цена: 990 ден.,

Image
Привју:
http://www.fibra.hr/preview/TromelinPreview.pdf

3. Ćao, đaci! - редовна цена: 1190ден. Акциска цена: 890 ден..
Ограничени количества.

Image
Привју:
http://www.fibra.hr/preview/CaoDaciPreview.pdf


14 Feb 2017, 15:24
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Ве интересираат акциони фигури, статуети, играчки...?
Можеби можеме да помогнеме :D
Наскоро оди нов увоз кој ќе ги опфати брендовите од сликата (и многу други), па ако нешто ви фали, пуштете абер ;)

Image


03 Apr 2017, 17:52
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21528
Location: Битола!
Reply with quote
Mashalu....

_________________
ејм фор д бушес!


05 Apr 2017, 10:50
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Од денес и кај нас во дуќан :)

Image


13 Apr 2017, 12:01
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Еве го празничниот работен режим на Бункер ;)
- нема да работиме во петок и понеделник.
- во сабота ќе се работи нормално (10:00-15:00).


13 Apr 2017, 13:36
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Се надеваме дека сте во убаво пост празнично расположение :)

Време е за нова тура на стрипови. Вашите омилени изданија од Дарквуд, Весели четвртак, Фибра, Либелус, Луденс, Букглоуб, Чаробна књига, Комико, Систем комикс, Феникс прес, Макондо и останатите можете да ги нарачате до понеделник, 24.04.2017 :)


18 Apr 2017, 19:26
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Доаѓа Стрипотека во Бункер? Ако постои можнос, би нарачал некои броеви, конкретно #1146, 1147, 1148 a за друго ќе вииме. edit: PERLE 20: W.E.S.T. – 46. DRŽAVA (MEK POVEZ)

_________________
portfolio


20 Apr 2017, 23:57
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Се е забележано, благодариме многу :) Нешто од Стрипотекиве веќе го имаме во дуќан, нешто ќе добиеме накнадно.


22 Apr 2017, 09:37
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Да потсетиме дека денес истекува рокот за нарачки од новата тура :)
Штотуку добивме информација дека и најновите изданија од Фибра ќе стигнат со овој увоз.

Image


24 Apr 2017, 11:33
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21528
Location: Битола!
Reply with quote
meraci :)

_________________
ејм фор д бушес!


25 Apr 2017, 15:19
Profile WWW
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
И тоа не е се... :DСе уште не сте испланирале ништо за претстоечките празници? Имате вишок слободно време?

Тука сме да помогнеме :)

Во наредната недела сите изданија кои ги набавуваме директно, ќе можете да ги купите со 20% попуст. Попустот ќе се пресметува на каса и важи и за играчките, фигурите, статуетките...

Попустот не важи за изданијата кои се веќе на промоција и за нарачките кои не се подигнати подолго од 1 месец.

Се гледаме :)

Image


26 Apr 2017, 13:16
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
tuuu kasno go gledam postov za fibra. Ako slucajno naleta visok od toa Fantomas, cuvajte mi parce. :) Ako ne, zdravje otom potom.

_________________
portfolio


27 Apr 2017, 01:49
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Nema problem, naracavme nekolku primeroka za sekoj slucaj ;) Trgame eden na strana.


27 Apr 2017, 10:57
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2149 posts ]  Go to page Previous  1 ... 82, 83, 84, 85, 86  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron