It is currently 25 Sep 2018, 11:02Reply to topic  [ 2149 posts ]  Go to page Previous  1 ... 82, 83, 84, 85, 86
Стрип книжарница Бункер - Скопје 
Author Message
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
BlagodarnoS! Se gledame ko ke stigni.

_________________
portfolio


27 Apr 2017, 18:11
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Утре (на 2 дена пред САД) е премиерата на Чуварите на галаксијата 2 во Cineplexx MK

За секој посетител обезбедивме ваучери со 20% попуст.
Попустот ќе важи за целиот наш асортиман и ќе може да се искористи до крајот на Мај.

Ви посакуваме добро журкање :)
(Патем, како ви се допаѓа нашето ново лого? ;) )

https://www.facebook.com/events/1891926277751466/

Image


02 May 2017, 17:26
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21534
Location: Битола!
Reply with quote
Ubo!

_________________
ејм фор д бушес!


03 May 2017, 10:07
Profile WWW
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
Драги пријатели,

Пред некоја година, тука на форумот, чинам повеќе во зезање, некој не праша за организирање на Free Comic Book Day кај нас. Одговорив нешто исто така на шега, но идејата почна да тлее :)

Оваа сабота ќе се одржи првиот Ден на бесплатни стрипови кај нас. Скромно, но од срце, во рамките на оваа манифестација ќе поделиме над 130 бесплатни стрипови. Листата со насловите кои ќе бидат опфатени, ќе ја објавиме наскоро. Да кажеме и збор-два за правилата :)

- Акцијата започнува во сабота, 20.05.2017 во 10 часот.
- Стриповите ќе се делат според принципот: прв дојден, прв услужен. За жал не сме во можност да примаме резервации.
- Стриповите се поделени во две категории: албумски и киоск изданија.
- Секој ќе може да подигне максимално два стрипа и тоа еден албум и едно киоск издание или две киоск изданија.
- Акцијата трае додека не се потроши количеството од листата или до крај на работното време на Бункер во сабота (15 часот).

Покрај бесплатните стрипови обезбедивме атрактивни попусти и за голем број други изданија и за сите играчки. И за ова ќе почнеме да објавуваме накнадни информации наскоро. Сакаме сабота да биде вистински стриповски ден. Затоа обездедивме и скромно освежување, пијалоци и сл. Повелете на добра дружба :)

Целокупната организација на настанот ја преземавме ние. Би сакале тој да прерасне во традиција, но за тоа во иднина ќе ни биде неопходна поддршка и од издавачите :)


Image


18 May 2017, 12:42
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
... и поддршката пристигна ;)

Добивме 10 примерока од Синдром (броеви 6 и 8) за акцијата Ден на бесплатни стрипови. Додаваме уште 10 примерока на листата :) Благодариме многу.


18 May 2017, 16:58
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Да сте живи и здрави другари!
:D
Се гледаме секако во сабота.

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


18 May 2017, 20:48
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Уште одлични вести! :)
И Стрип Квадрат се придружува кон саботниот хепенинг со своите изданија :D

Moore good news! :)
Добивме по пет примерока од Фацизам бр.2 и бр.3, ги додаваме на листата на бесплатни стрипови.
Да потсетиме дека промоцијата на 4тиот дел е на 30.05 во МКЦ :)

Голема благодарност дечки! :D


19 May 2017, 11:59
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Благодарност до Лаф и Крале кои подарија дел од домашната колекција за утрешната акција :)

Image


19 May 2017, 15:20
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Еве ја и листата на изданијата со попуст за утре зачинета со последните напатствија :)
Можеби се поткраднала некоја грешка, не замерувајте, бевме во големи гужви денес :) Башка, моравме да ги бркаме и секојдневните обврски. Добивме и голем број на пораки, за жал не стигнавме да одговориме на сите.
Во принцип, се што треба да се знае околу процедурата утре е дека нема некоја посебна процедура :) Треба само да се запази редот и да се подигнат стриповите за кои сте заинтересирани. Сите стрипови од претходната листа би требало да се достапни. Би сакале само да замолиме да го запазите редот доколку доаѓате пред 10 ч. Исто така апелираме кон масата со бесплатни стрипови да пристапувате еден по еден, според запазениот ред, и да не се задржувате премногу долго, за да се избегнат непотребните турканици и недоразбирања. Благодариме однапред на разбирањето.
Поздрав од уморниот тим на Бункер, се гледаме утре :)


http://docdro.id/UwLhk7u


19 May 2017, 21:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21534
Location: Битола!
Reply with quote
Bunkerofci...sekoja chest...nevideno kaj nas.

_________________
ејм фор д бушес!


21 May 2017, 17:08
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Потег за почит, секоја чест дечки!
Ме интересира како поминавте од ваша гледна точка и што можеби може да се промени (ако имаше фалинки) за следниот ваков празник на стрипот да биде уште подобар? Не можев да поминам, но од коментариве и сликиве гледам дека било доста интересно.. и масовно :)


22 May 2017, 23:29
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Нови фигурици во градот :D

Сите нови артикли ќе можат да се набават со 10% попуст во првиот месец. Целокупниот постар асортиман на играчки во истиот период ќе биде со намаление од 30%. :)

Image


26 May 2017, 15:31
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
40% попуст на одредени изданија од Чаробна Књига :)

Ограничени количества!
Image

Image
Редовна цена: 800 ден. Цена со попуст: 480 ден.


06 Jun 2017, 17:32
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Колекционерско издание на Бетмен кое содржи 4 различни фигури произведени од DC Collectibles, по повод 75 годишнината на лилјакот- детектив :)


https://www.youtube.com/watch?v=ttf3JRJF9HM

Image

Image

Редовна цена: 6500
Попустна цена до крајот на месецот: 5850 ден.


23 Jun 2017, 14:02
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Се ближи време за нови стрипови! :)
Нарачки за изданијата на Дарквуд, Весели Четвртак, Луденс, Фибра, Либелус, Букглоуб, Стрип Агент, Феникс Прес, Макондо, Комико, Бесна Кобила, Систем Комикс, Модести Стрипови, Тино и останатите, примаме до недела, 02.07.2017.


26 Jun 2017, 17:21
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Лоша вест (можеби и не е толку лоша):

Решивме да го одложиме увозот за уште една недела, за да можеме да ги фатиме пред се многуте нови изданија од Хрватска (6 албуми од Фибра, 3 Текс гиганти од Стрип Агент, Мистер Но макси, Дијаболик 1, евентуално новите броеви на Капетан Мики и Загор макси од Луденс, новите изданија на Либелус...).

Добра вест:

Ова кратко интермецо ќе го искористиме за промоција на нашата нова акција Twenty's Plenty. :) Од денес до 15.07.2017 сите изданија кои ги набавуваме директно, ќе можете да ги купите со 20% попуст. Попустот ќе се пресметува директно на каса. Како и секогаш попустот не важи за оние изданија кои се веќе на акција и за нарачките кои не се подигнати подолго од еден месец. Воедно и попустите за фигуриците продолжуваат до 15.07.2017.

Рокот за нарачки се продолжува до недела, 09.07.2017.

Image


03 Jul 2017, 16:33
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Пристигна новата Стрипотека. :)

Image


15 Jul 2017, 11:53
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
Image

Кадар од јубилејниот број 500 на Лунов Магнус Стрип, искочен некаде во далечната 1982. година во некоја друга држава. :) Есенскте плодови се највкусни, ќе рече Берарди, авторот на безвременскиот (и сосем нетипичен) вестерн Кен Паркер.

И не е во криво. :)

Од денес до 16.10.2017 сите наши изданија кои ги набавуваме директно (повеќе од 95% од вкупниот број на стрипови кај нас) ќе можете да ги набавите со значителни попусти кои ќе изнесуваат од 25% па нагоре. Попустите важат и за играчките, фигурите, статуетите... Сите домашни колаборатори се добредојдени да се придружат во акцијата. :) Стандардно, попустите не важат за нарачките кои не се преземени подолго од еден месец.


27 Sep 2017, 12:00
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
Image

Кадар од јубилејниот број 500 на Лунов Магнус Стрип, искочен некаде во далечната 1982. година во некоја друга држава. :) Есенскте плодови се највкусни, ќе рече Берарди, авторот на безвременскиот (и сосем нетипичен) вестерн Кен Паркер.

И не е во криво. :)

Од денес до 16.10.2017 сите наши изданија кои ги набавуваме директно (повеќе од 95% од вкупниот број на стрипови кај нас) ќе можете да ги набавите со значителни попусти кои ќе изнесуваат од 25% па нагоре. Попустите важат и за играчките, фигурите, статуетите... Сите домашни колаборатори се добредојдени да се придружат во акцијата. :) Стандардно, попустите не важат за нарачките кои не се преземени подолго од еден месец.


27 Sep 2017, 12:05
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Нова тура! :D


Image


18 Oct 2017, 15:59
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Наскоро...

Image


08 Nov 2017, 15:50
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16761
Reply with quote
Image

Ќе ме расипете бе - ќе морам и јас да дадам пари за (хартиен) стрип... :)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


24 Nov 2017, 11:03
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Својски се трудиме :D

KRALe wrote:
Image

Ќе ме расипете бе - ќе морам и јас да дадам пари за (хартиен) стрип... :)


24 Nov 2017, 19:40
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Полека наближува последниот увоз за оваа година, веројатно најголемиот што сме го имале до сега. :)
Од последниот пат искочи огромен број на нови изданија. Како и секогаш, од голема помош при планирањето, ни се вашите нарачки. Изданијата на Фибра, Либелус, Стрип Агент, Луденс, Букглоуб, Дарквуд, Весели четвртак, Чаробна књига, Феникс прес... можете да ги нарачате до недела, 03.12.2017.

Благодариме однапред. :)


27 Nov 2017, 20:03
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2149 posts ]  Go to page Previous  1 ... 82, 83, 84, 85, 86

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron