[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Што слушате во моментов?
It is currently 20 Jan 2019, 11:09Reply to topic  [ 1696 posts ]  Go to page Previous  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Next
Што слушате во моментов? 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

Денес ја слушав безмалку 30тина пари (несакајќи...)
Па реков, редно е и вие да ја слушнете! :twisted:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


02 Apr 2015, 20:01
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Од Продиџи најновиот албум. Онака, Велигденски :mrgreen:


_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


11 Apr 2015, 16:23
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


13 Apr 2015, 20:26
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


18 Apr 2015, 18:39
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ska-P, цела дискографија на shuffle

Затоа што живот со ска е многу порадосен од живот без ска ;)

/Плус, no time like the present за добра анти-естаблишмент музика :mrgreen:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


18 Apr 2015, 22:00
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Од албумот "Од другата страна" посвета на Падот на Византија, 2015 http://padotnavizantija.com/19 Apr 2015, 00:06
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


24 Apr 2015, 02:57
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
^^ ova mi bese petocen pozitiv u 8 sabajle

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


24 Apr 2015, 08:41
Profile YIM WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote


Twistin' my melon man :mrgreen:


28 Apr 2015, 01:15
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Ekatarina Velika Live Kumanovo
Recorded live at: Club Ariel, 14/05/1993
Video Postproduction: TV Kumanovo 199430 Apr 2015, 01:28
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Interstellar trailer #3 music <330 Apr 2015, 22:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Rishloo - Living As Ghosts With Buildings As Teeth (2014)Фантастика од албум.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


07 May 2015, 16:25
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


Image


17 May 2015, 01:55
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Првиот сингл од новиот албум на Coheed & Cambria.Бонус: C&C за FunnyOrDie, на тема последните одлуки на Врховниот суд, многу јако :D

http://www.funnyordie.com/videos/328728 ... g-opinions

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


07 Jul 2015, 16:13
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Queen на loop деновиве. Ме фати туга за Фреди Меркјури и неговото перфектно фаќање нота...


_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


22 Jul 2015, 20:10
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Смени ја дрогата!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


23 Jul 2015, 14:55
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Оптимално сум подесен :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


23 Jul 2015, 15:36
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Еден од најомилените мои бендови, ова им беше прв голем концерт по реактивирањето, а паузираа од '96та:

Setlist:
09 Aug 2015, 23:30
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Фолтин - Пијан Славеј (2015) - не сум некој фан на Фолтиновци, ама новиов албум ми е петка :) ме орасположува секогаш, си врти на рипит.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... njiPX-FMXM10 Aug 2015, 16:23
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


13 Aug 2015, 18:25
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Последниве недела-две ми се саде мераци, а такви ќе ми бидат и наредните неколку сигурно. Во месец-два излегоа новите албуми на Joe Satriani, The Dear Hunter, The Revivalists, Spock's Beard, Ghost, чак и Iron Maiden и Symphony-X (за колегите-љубители на пожестоко) извадија нов материјал после долга пауза. И сите се од ептен солидни до фантастични. Додај на ова новите албуми на Muse, Leprous и Steven Wilson кои излегоа малку пред овие, плус по некое ново откритие како Glass Animals, и да не знаеш во што попрво да уживаш. А допрва треба да излезе и најновиот на Coheed & Cambria... Кажав мераци? Абе мераци.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


05 Sep 2015, 15:35
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


09 Sep 2015, 16:57
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote


10 Sep 2015, 00:27
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Пред некој ден се појавија конечно Chris Cornell - Higher Truth и David Gilmour - Rattle That Lock, па најмногу тоа ќе слушам нареднава недела.


20 Sep 2015, 00:36
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Тазе видео роба од омилени музичари:

Raw Power трибјут на Иги & Стуџис - Марк, Мајк, Даф и Берет, сиетловска супергрупа. Iggy will be proud, коска настап 8-)-------------------

Ова од пред некој ден, Прл Џем кај Колберт:feat. Colbert :mrgreen:
..а во моментов чекам да дојде 03:00 - настап ќе имаат во живо на Global Citizen Festival,

настанот веќе тече, ако некој сака, бујрум - live stream овде:26 Sep 2015, 22:33
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1696 posts ]  Go to page Previous  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron