It is currently 20 Oct 2018, 10:45Reply to topic  [ 176 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Фестивали и концерти 
Author Message
Ултимејт Резервист

Joined: 30 Jan 2009, 01:43
Posts: 878
Reply with quote
http://www.offest.com.mk/prog-09.htm
Оффест-кој ќе иде нека се фали како било :D Јас жалам само за Рундек...


30 May 2009, 23:54
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
bese frose na prvata tipka, super muzice, denes imavme drugi kombinacii, pa moze na narednata da se odi pak. toa e prednosta kaj novinarite, mozat akreditacii da si lapaat

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


31 May 2009, 01:12
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Ja zemav karti za Patty Smith. Edvaj cekam da dojde juli. Ja imam gleano u Budimpesta na Pepsi Seiget-ot i babana e ZAKON! Em i glavna influenca im e na Sonic Youth (a 100% mi e eden od moite najdragi albumi) taka da...

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


01 Jun 2009, 12:38
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
Да не знае некој колку е карта за Сантана, и дали се во продажба?

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


02 Jun 2009, 19:50
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Temnik wrote:
Да не знае некој колку е карта за Сантана, и дали се во продажба?

kolku sto razbrav okolu 1500-2000 den ke bidat

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Jun 2009, 20:01
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
iljadarce e

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


03 Jun 2009, 17:41
Profile WWW
Надежен Луд Научник

Joined: 14 May 2009, 12:37
Posts: 122
Location: Somewhere around Nowhere
Reply with quote
Да не ќе оди некој на Архангел?

_________________
Прав маж не носи ѕиври.


13 Jun 2009, 15:29
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 30 Jan 2009, 09:11
Posts: 397
Reply with quote
^^^^ аха, по миљардити пат!
и увек е предобро
просто да не поверува човек колкава фан база има Ристо, и тоа од сите генерации
и толку многу синг алонг имаше вчера, милина една
одсвиреа скоро све што имаат снимено, албум по албум: 1>4>3>2 па на бис од секој уште по некоја, зарипнав од пеење :mrgreen:
одлично одсвиреа, у јака постава беа, иако тонецот малку ја сјеба работата
беше преполно со луѓе, а сцената беше огромна

Моооооооооооооооооооооолк!!!!!!!


15 Jun 2009, 01:59
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 30 Jan 2009, 01:43
Posts: 878
Reply with quote
Мичо и Растаман камо рапорт за концертот на Сантана,како беше,слики нешто? :)


14 Jul 2009, 00:58
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Ногу убо....пошо бефне на 500 метри од стејџ вајлда тој беше.....симпатичен еден црномањест со гитара и мустачи :D
Мајтапо настрана,топ беше,освен шо малку поќе му фалеше поврзување со тоа публиката....
Е да,почна точно во 21.00

_________________
ејм фор д бушес!


14 Jul 2009, 07:15
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
profi, kvalitetno, ama mi falese kontakt so publika, povejke komunikacija.
zvucese mojkno, peea nekoi dvajca, ok bea, toj na kongi se zdive, santana nema zbor, lud e tipot
fotki a i nekoe video koga ke mi stavat internet doma

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


14 Jul 2009, 07:19
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
a pivoto bese 100 den, ti go tocea od plastika :(

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


14 Jul 2009, 07:19
Profile YIM WWW
Reply with quote
rastaman wrote:
a pivoto bese 100 den, ti go tocea od plastika :(


Е па кога баравме пазарна економија и западни вредности, и пиво 0,2 l ќе си го платиме 100 денари на концерти... ;)


18 Jul 2009, 16:07
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
talamar wrote:
Ja zemav karti za Patty Smith. Edvaj cekam da dojde juli. Ja imam gleano u Budimpesta na Pepsi Seiget-ot i babana e ZAKON! Em i glavna influenca im e na Sonic Youth (a 100% mi e eden od moite najdragi albumi) taka da...

Aбе, како коцертов, ништо не кажа??? Ајде, чекаме коментари...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


18 Jul 2009, 16:15
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Patty Smith iako baba, zvucese extra. Super ozvucuvanje, interakcija so publika i kvalitetna muzika. Licno, poso ja imam slusano u zivo prethodno, pomalku me bendisa ali toa ne e radi nea, nego radi nesoodvetna lokacija, publika so imase dojdeno radi: Ej abe Peti Smit doagja u Skopje.-Koja e be taa?-Ej Peti Smit be druze poetesa, aktivist, muzicar dama. AAAAAAA! -Vrska nemaa so im se slucuva kutrite, a povekjeto od niv pretpostavuvam ne ni znaeja angliski, pa malku pojke bea zbuneti. Inace traese okolu 1:30 min sose bis i onie lugje koi ZNAM deka ja postuvaat i ja slusale koa bile into teen depression and shit (nekogas) se zurkaa. Nekolku od niv bea prethodno na Santana pa fatija 30-tina minuti od koncertov uz muabet si kazaa deka podobro da si gi zastedele parite od Santana i da uzivale u Peti Smit. Za razlika od koncertot na Karlos ovde i te kako mozese da se vidi izveduvacot a za muzikata i izvedbata...RESPECT! ;)

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


20 Jul 2009, 14:17
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
eve ja da si kazam za Dejvid Brn deka bese epten fino. na pocetok malce dosadno. mislam ok bea stvarite ama deka novi a i nekako ne odgovaraa za toj prostor.. (odgovara li univerzalna za nesto :D) ama posle super stana ko fana stari hitovi. mnnou fin coek. shtosovi izmegu pesni i mnogu cudna (emi kako) koreografija. taka.
a Pati Smit me vlecese (mada nikad ne sum ja slusal) pojke od Santana ama ne bev Sk taa vecer. zdravje.

_________________
portfolio


20 Jul 2009, 15:57
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Во Дом на АРМ на 06.05.2010, четврток, ќе се одржи концерт на филмска музика. Информациите за репертоарот за сега се оскудни, но како што ми кажаа ќе бидат застапени Вангелис и музика од Господарот на прстените... Верувам ќе има уште дела, но не знам кои. За мене и ова е доволно да се посети концертот, но ако некој од тука има можност да дознае повеќе, пишете во наредниве ден-два. Билет инаку чини 500 ден.

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


03 May 2010, 13:57
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Еве повеќе инфо од официјалниот сајт...
Quote:
06.05.2010
СЛУШАЈТЕ ФИЛМ

Диригент
Борјан Цанев

Програма
Музика од: Џон Вилијамс, Ханс Цимер, Енио Мориконе, Вангелис...

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


03 May 2010, 14:00
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Laf wrote:
Во Дом на АРМ на 06.05.2010, четврток, ќе се одржи концерт на филмска музика. Информациите за репертоарот за сега се оскудни, но како што ми кажаа ќе бидат застапени Вангелис и музика од Господарот на прстените... Верувам ќе има уште дела, но не знам кои. За мене и ова е доволно да се посети концертот, но ако некој од тука има можност да дознае повеќе, пишете во наредниве ден-два. Билет инаку чини 500 ден.
Ете зашто те барав во вчера! (сега ми текна :idea: ) Значи, додека гледав Day after Tomorrow на МРТВ1 (да, да добро прочитавте, и тие знаат за празници (и стриктно за празници!)да дадат добар филм) идеше реклама за ова - музика од LOTR, SW, BRAWEHART, итн...(мислам дека ќе има поклопување со музиката што ја слушавме на плоштад) и почнав да сурфам на нет, но ...ништо не најдов. Освен дека имале исто таква претстава на 29. октомври лани.
Сакав да те дружам, навистина, ама 500 денари во моментов се многу.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


03 May 2010, 14:09
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Иначе, кој се сеќава на АЛАРМ фестивалот негде 2001 ако сум во право, годинава го воскреснуваат.

http://alarm.com.mk/

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


03 May 2010, 19:21
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 21:06
Posts: 1308
Location: Vinica,Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
Cool.Bev na prviot festival,2002 mislam bese i epten dobar provod bese.Da se nadevame deka ke go bide so kontinuitet ovoj pat,da ne se ceka za Alarm 3 uste 8 godini :)

_________________
http://darbog-darkmore.blogspot.com/


03 May 2010, 19:42
Profile
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
ALARM?PAK? OU jeeeeeee :D :D :D

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


03 May 2010, 19:53
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Еј, колку што видов, во склоп на АЛАРМ ќе има и ова:

Школо за цртање стрипови
Image
Стриповите треба да бидат фантазија на младите кои ќе се пријават за учество, а врзано за темата.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


03 May 2010, 20:02
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 05 Apr 2009, 01:27
Posts: 922
Reply with quote
Тие 3,4 дена ќе бидее парталииии, лудницааа, меднееес!!
Атрион, Егоритмиа, Кала, мислам Суперхикс дека имаат пишано некаде дека ќе биде, плус може и реге да има..
Леле леле!! Кој ќе дочека!
Еве и вебсајто, мислам од денес, вчера е пуштен.. :D http://alarm.com.mk/
Се гледаме на 25 ти!! 8-) :D

_________________
http://chensyard13.blogspot.com/


03 May 2010, 20:18
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15549
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
браво, само нека споделат уште некоја информација плус

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


03 May 2010, 23:03
Profile YIM WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 176 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: