[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Стрип-о-тека
It is currently 23 Mar 2023, 21:07Reply to topic  [ 4188 posts ]  Go to page Previous  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168  Next
Стрип-о-тека 
Author Message
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Фичо, стриповите светат бре ;), наздравје читање. Абра купува све живо и диво, партали ја прај темава. :)


16 Jun 2016, 08:52
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
^^ Фала. Светат, нови, крцкаат. :D

--------------

Случајно ја начекав на попуст, па реков ај шо да не, и онака ми беше у вишлист. Ќе да е прва од нова серија, оваа е за почетоците во 30ти. Добра кофи-тејбл книга.

Image


22 Jun 2016, 14:12
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
U madrfakr preubo...

_________________
ејм фор д бушес!


22 Jun 2016, 19:53
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
@fich epten ubo izgleda.

Bev na ekskurzija niz Crna gora i vo Podgorica ja posetiv striparnicata MrNo, gazdata se vika Drazen i e super tipce epten usluzliv i fer, dokolku ve nosi patot nataka preporaka da ja posetite. Jas so prazni race ne izlegvam od striparnica pa so skromen ulov se vrativ vo MK.

Image

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


24 Jun 2016, 23:44
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Скромниот улов од ССФ.

Image


06 Jul 2016, 00:32
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Nazdravje citanje Fich. Konecno posle mesec i nesto pristignaa ovie second hand naslovi nabaveni preku ebay i amazon marketplace, vo globala opisot e tocen no ima i nekoi raboti koi ne se spomnati i gi nemase na slikite.

Image

Image

P.S. Cetiri se veke procitani (Pijer, Rane i Plave pilule od Fibra i Sloth digitalno) a sega ke gi citam vo angliska verzija da sporedime razlikite.

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


08 Jul 2016, 18:30
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Море зове, Плаве пилуле.....ахх :shock: . Предобро Мистер М, ко за секонд хенд. Јас имам некои од овие фрст хенд :) од Комико и Фибра. Наздравје читање, а и Фич тоа Вулверинот. Море зове го имаш и него дигитално, го постирав, на англиски. Супер стрип. Англиската верзија е подобро спакувана, хардковер.


09 Jul 2016, 08:49
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Fala druze odamna e na wishlist more zove bas po preporaka od clenovi od ovaj forum I drugi forumi sega go nacekav poevtino I mu dojde redot, zeznato e koga zemas used books kako macka vo vrekja ama Dobro pominav. :D

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


09 Jul 2016, 11:16
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Кенгуро стално носи убај поклони :)

Image

_________________
ејм фор д бушес!


29 Jul 2016, 14:13
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Бев во Херцег Нови 10тина дена. Во центарот на стариот град начекав летен саем на книгa. Шетам и гледам еден од последните штандови стрип-штанд и ми светнаа очите! :shock: На штандот беше (заедно со жена му), сопственик на и соработник на повеќе српски издавачи - суперфин човек, елоквентен, одличен стрип познавач и кошаркарски висок :D За среќа немаше гужва, па помуабетивме 20тина минути, за стрип општо, но и за изданијата што им беа во понуда (понудата беше само од Бесна Кобила и од Комико). Разгледував и на крај (едвај некако) одлучив да си земам три албуми кои сум сакал да ги набавам уште од порано: Брек од Перовиќ, Тишина од Комес и Фотофобија од Никола Витковиќ. Ептен ми направи ќеф дешавкава. :geek:

Image

Ме мрзеше да ги сликам, за овие се работи:

Image Image Image


03 Aug 2016, 23:30
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Neo, супер избор, мене лично Бесна Кобила и Комико, ми се најомилени издавачки куќи, затоа што издават тоа што издаваат. Со еден збор, нивните изданија се различни.


04 Aug 2016, 08:12
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Навистина интересни изданија имаат, со убав дизајн и техникалии, а цени генерално доста приступачни. Видов повеќе изданија кои беа испод 10 евра, а ми делуваа примамливо (на пример , и ) и ставени се на радар за идни пазарења. Ја видов од Жежељ збирката за прв пат во живо - ваков бев дур ја разлистував: :shock: :o :shock: :o ( :lol: ), но морав да се решам или за неа или за овие три што веќе ги одбрав.


04 Aug 2016, 23:20
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Бункеровци, ВЕ САКАМ!

Image

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


18 Aug 2016, 16:52
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Image Image

Нешто од Бункер, нешто од странство :) .


06 Sep 2016, 18:04
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
bravo za izborot. Posebno nestripskiot. :)


06 Sep 2016, 20:42
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Данкешен fichot. Искрено, јас најмногу им се радувам на Banksy и Gaudi.
Така да ;) благодариме уште еднаш.


07 Sep 2016, 15:22
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Гауди ја имам истата :) Добри се Taschen, а Гауди е феномен.

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


07 Sep 2016, 17:37
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
od pred nekoj den. Adlerive giam u PZ, ama ne mozev da odoleam na cenata (180mkd/parce)... se nadevam bukglob ke im tekne nekad da gi izdadat i drugite epizodi.

Image


09 Sep 2016, 17:15
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
180 МКД парче за Адлер ;). Лумпен пиши импресии. Има високи оценки на БД. Цртежот ептен ме бендисува. Олд скул. Незнам каков колор има изданието на Фибра. Да не заборавам, Фичман наздравје читање :) .


09 Sep 2016, 17:25
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
@ 1234 odlicen izbor druze Gaudi e son knigata, nazdravje citanje.
@ fich ajde I tuka epten merak albumi ke kazis vpecatoci za Lumpen obavezno.
I konanite na mich I asterix na meskov klasici braos za site ne se davajte.

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


09 Sep 2016, 17:53
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Преубави работи гледам погоре, честитки до сите за збогатените колекции и наздравје читањето (а Гауди е (бил) луд - гарант во Men in Black би бил alien :))...

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


10 Sep 2016, 03:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote
Тазе
Image
Image

а со овие два погоре Sidonia е комплетна

Image

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


20 Sep 2016, 23:34
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Obobobbobo....

_________________
ејм фор д бушес!


22 Sep 2016, 10:21
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
I knigite i stripovite preubaj nazdravje citanje Brian, a i kompletiranjeto ekstra, prasanjeto e sto ponatamu. :)

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


22 Sep 2016, 23:17
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Преубаво. Не знаев дека ги збираш Sidonia (или сум изумил) - од каде?

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


23 Sep 2016, 07:18
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 4188 posts ]  Go to page Previous  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron