[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Мои BookDepository нарачки (Mega post)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
http://makstrip.com.mk/forum/

Мои BookDepository нарачки (Mega post)
http://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=20&t=3463
Page 3 of 3

Author:  rastaman [ 16 Apr 2014, 12:10 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

овие водичи се најслатки и потребни!

од гордан добив ваков свадбен поклон кој го убив од листање додека бев на патување

Author:  Comic Geek [ 16 Apr 2014, 15:06 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Земјата од соништата - Португалија!!!

Гордане би ти бил благодарен ако не те мрзи и неколку реченици да пишеш за/пост патувањето. :)

Author:  Ozymandias [ 17 Apr 2014, 02:43 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Lonely Planet објавува одлични прирачници за патување. Една моја пријателка од САД е дел од авторите на овој водич.

Author:  gordan [ 17 Apr 2014, 07:51 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Хехе. :) Сосема накратко:

Превоз:
1. Авион (WizzAir) Скопје-Брисел, па од таму
2. авион (RyanAir) Брисел-Лисабон
3. Вкупно трошок за сите овие авиони: 450 евра повратна за три лица и за голем куфер.

Период на патување:
8 - 22 јуни 2014.

Сместување:
1) Уште бараме, ама ќе најдеме. :)
2) На прФ поглеТ, цените за сместување им се скапи - пристоен наместен стан за еден месец е околу 700-800 евра месечно, ако имаш среќа. Инаку се движат околу 1.000 евра (?) месечно. А сиромашна земја е, немаат висок стандард.

План:
1) Една недела во Лисабон
2) Втората недела на југот од Португалија (регионот Алгарве)

Патување низ државата:
1) рент-а-кар
2) Цената за рент-а-карот (Пежо 206) е околу 180-тина евра за една недела, со Фклучено детско седиште, ознака за патарини и слични матракулки.

Засега толку, повеќе инфо кога ќе се вратиме
:)

Author:  fichot [ 17 Apr 2014, 10:11 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Убав помин!

Author:  THEMICO [ 17 Apr 2014, 21:06 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Tenderash....kazhi kako ke pominish mozno e nekad i jas da zateram....biznis ovo ono :)

Author:  gordan [ 24 Apr 2014, 21:07 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

И ова:

Author:  KRALe [ 24 Apr 2014, 22:28 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Za albumov i slikickive - ke treba objasnuvnje.
Istiov album go ima i vo MK.
Slikickite ti se po broj ili random?

Author:  gordan [ 24 Apr 2014, 23:43 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Od tuka e kupen, moja greshka sho ne doobjasniF. :)

Sea si lepime po doma. :)

Author:  Comic Geek [ 25 Apr 2014, 00:47 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

:shock: Децава уште го прават ова? Респект ако е така!

Author:  Brian The Dog [ 25 Apr 2014, 08:44 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Прилично заразено е Скопјево со колекционери. Имаат и пунктови/денови за размена со сликички. Ова зборам за возрасната популација која ги собира и која е во огромен број :)

Author:  1234 [ 25 Apr 2014, 08:59 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Секоја недела доаѓаат на фонтана во градски парк, некаде околу 100 возрасни и мали беа минатиот пат и се менуваат, се радувам секогаш кога ги гледам, запишуваат, како на берза, кој со кола, кој со точак дојден, кој со татко му, има и девојчиња. Внукот на времето одеше на натпревари Меџик со Гоблин, па викам да има повеќе вакви работи, кул да е животов, а не само политики. Ги има се повеќе и повеќе.

Author:  fichot [ 25 Apr 2014, 09:04 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Мда, и Сивус ко работев организираа редовно размена на сликици.

Author:  Brian The Dog [ 25 Apr 2014, 09:21 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)


Author:  THEMICO [ 25 Apr 2014, 09:21 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Vo Bitola po kafici smena se praj....ko nedorasnati nekoj zasramota....slichinja berat....btw i Engri BRds ima slicinja....

Author:  ThorthonReed [ 25 Apr 2014, 09:25 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)


Author:  THEMICO [ 25 Apr 2014, 09:26 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

ЕКшн фигјрс.

Author:  KRALe [ 25 Apr 2014, 09:42 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

I plasticnite sex kukli gi vikaat - Action figures. :P

Author:  1234 [ 25 Apr 2014, 09:47 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)


Author:  rastaman [ 25 Apr 2014, 11:13 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

откачицте петочки ;)

Author:  gordan [ 10 Sep 2014, 09:22 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Лошиот чичко поштар поново јаше :)

1. Ова се три пакети кои стигнаа во три различни периоди, не одеднаш.
2. Само едниот ми го царинеја поради вредноста од 44 фунти (околу 55 евра) со царина од 950 денари (!).
3. Содржината се BluRay дискови од серии кои на сите Ви се познати. Ќе вид'те кои.

BookDepository не ги дружам пошо се напраЈа ептен скапи. Ако некој има добар сличен сајт а се поеФтини, нека сподели.
Амазон многу дерат на поштарина - 9 фунти (скоро 700 денари) само за поштарина за една книга е премногу.


Author:  fichot [ 11 Sep 2014, 02:32 ]
Post subject:  Re: Мои BookDepository нарачки (Mega post)

Тууу ама не држиш во неизвеснос. :) Будно ќе се посматра темава во исчекување на нови фотки.

Европскиве амазони (глеам .ит .фр) не сум ги користел освен енглескиот 1-2 пати и германскиот еднашка. Мислам дека цените горе-долу им се исти, а шипинго на америчкио е најефтин, мада знае да кошта повеќе ако се работи за поголема книга (пример АБСОЛУТ издание и сл.). Ама ова беше порано, сега скоро немам правено споредби...

Page 3 of 3 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/