[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Кратки резови
It is currently 24 Sep 2023, 01:07Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Кратки резови 
Author Message
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
само што го изгледав интервјуто на АВ телевизијава, Игор супер беше, водителката требала да се информира подобро, а прилогот за стрип им беше тапа
а да -и на колку фестивали имаш цртано??? хехехех

п.с. се надевам супер помина промоцијата денес

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


18 Sep 2009, 22:53
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Ashikere ke klat sliki od utre
:)

_________________
ејм фор д бушес!


18 Sep 2009, 22:59
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
eve posto se pribrav porano od PivoLend,
a ne mi se spie...
da spodelam nesto fotki od promocijata na Kratki Rezovi

mi bese golemo zadovolstvo sto vidov mnogu lujge od forumov,
sepak licniot kontakt e razlicen od ovoj virtuelen kontakt megju lujgeto!

pozdrav

Intervju pred pocetok
Image


Zagrevanje
Image


Poznati faci

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Istata ekipa, samo mesteni za slikanje za na forumov :D
Image


Mini izlozba

Image
Image


Oficijalno otvaranje
Image
Image
Image


Image
Image

Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Sep 2009, 23:59
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Баш било супер - форумџии и многу друг народ, стрип-албумот и цртежи насекаде, автограми и посвети (воопшто убава атмосфера). Јас сега се вратив од журка по повод венчавка и вселување во нов стан на другар, па еве уште еднаш, преку форумот, честитки до Игор! Албумот уште го немам купено, но тој пропуст ќе го исправам набрзо - мислам дека го видов во продажба во книжарница до киното „Милениум“, a најверојатно и на други места... Уште еднаш поздрав и честитки.

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


19 Sep 2009, 00:25
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 04 Feb 2009, 19:27
Posts: 2274
Location: Скопје
Reply with quote
ja mnogu ubavo si pominav,igor cestitki uste ednas,jedino brian ne go vidov a bil tamu :S
mnogu prijatna i opustena atmosfera,btw koa ke go ima intervjuto na TV pak ili negde na net ako e staeno poso sakam da go gleam
pozz


19 Sep 2009, 00:36
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Ahh...shoubo.....maka mi e sho nemozhef da dom,ali to e....
Aj pa i Igor da pishi neshto vpecatoci od deshavkava....:)...mrzlo....i za mnogu vakvi slucki vo idnina od site....:)

_________________
ејм фор д бушес!


19 Sep 2009, 06:41
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Super bilo, mnogu narod i druzhba. Pozdrav i chestitki.


19 Sep 2009, 07:51
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote
Културно, пристојно, како треба, фин народ и атмосфера. Уште еднаш браво за Игор. Заслужено!

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


19 Sep 2009, 11:00
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Туку, јас сакам аудио од говорот на Игор (на отворањето) :-)


19 Sep 2009, 11:55
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 30 Jan 2009, 01:43
Posts: 878
Reply with quote
Супер беше,се видовме,си направивме конструктивни мубети ;) и така...ја запознав Ребел :)и Микса(иако не направивме муабет) ,ама Бруно и Брајан изгледа се криеа некаде,не ги видов :) (нив не сум ги запознала),кој друг бил незнам...
А,да и со Зоран С. се запознав,не е толку страшен во живо :lol: (се шалам).


20 Sep 2009, 10:11
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
cestito na igor za izdanieto, epten mi se dopadna printot. se gleda deka e so ljubov praveno...
nie pak zakasnivme ama aj idniot pat na vreme kje gledam da stigneme...

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


20 Sep 2009, 13:58
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
::
Reply with quote
честитки за игорче..кој спомна дека го бара аудиото од говоро на игор? се приклучвам и јас кон то барање.. :D :D ахм штета шо не можев да дојдам али то е, јбг...голем поздрав до мајсторчето игорче и само напред!!

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


06 Oct 2009, 00:35
Profile
Магус Регуларус

Joined: 23 Dec 2009, 14:54
Posts: 1209
Reply with quote
Lugje,
kako najtaze chlen na forumot ja koristam prvata prilika (a toa e ovaa, hehe) da se zablagodaram na site shto bea, a i na tie shto ne bea na promocijata na "Kratki Rezovi" od bilo kakvi prichini, pred SE za podrshkata :)
Pominaa 3 meseci od promocijata, a mene ushte me drzat vpechatocite, verojatno deka mi beshe prv pat, hehehe :)
Bev iznenaden od posetenosta, na momenti mi se chineshe deka ne sme vo Mala Stanica, tuku vo Angulem, Brisel, Pariz, ne daj boze San Diego, Makarska,... (yeah, wishful thinking, hehe)
Shala na strana, stvarno sum srekjen sto rabotite kaj nas NAVISTINA pochnaa da mrdaat i toa kvalitetno. Se povekje ima deca sto sakaat da crtaat, i toa strip. Da ne zboram za toa deka i chitachi ima se povekje i povekje.
Zakluchok: Svetlinata na krajot od tunelot ne samo sto ja ima, tuku stanuva se posilna :)

_________________
http://igorcomics.blogspot.com/


24 Dec 2009, 01:42
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Redno beshe ebate belja......
I da ne zaboram.......DONT FOLOU D LAJT BE......
:)

_________________
ејм фор д бушес!


24 Dec 2009, 01:45
Profile WWW
Надежен Луд Научник

Joined: 24 Jan 2009, 21:27
Posts: 224
Location: Markov Grad
::
Reply with quote
dobri rezovi !

_________________
vizant[color=#0[color=#008000][/color]08000][/color]


15 Dec 2012, 00:38
Profile ICQ YIM WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 115 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron