It is currently 19 Apr 2018, 18:17Reply to topic  [ 511 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Nathan Never 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
KRALe wrote:
Јас сеуште не го „започнав“ евентов, бидејки не му се брзам (а генерално, ми се меша многу со серијава Expanse во моментов - што не мора да значи -не знам каква е приказната и во двата случаи и во кој правец води - но ги има истите состојки - Земјани , Марсовци, Орбиталци, немири, војна, позадински игри...)
Јас пак ги прочитав stand-alone приказните За кои до пред некое време немаше скен (па нормално, не можев да ги прочитам...).


Инаќе Кралевиќу коа сме на тема Expаnce немој да ги утнеш книгите (ова под предпоставка дека си ги утнал веќе)

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


11 Jan 2016, 17:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9448
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
^ Добра ти е претпоставката :D (+1 за книгите, ако не сум спомнал претходно)

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


11 Jan 2016, 17:33
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Сеијата опасно паше, поготово ако ти е тазе читана војната со орбиталните станици ко мене на пример!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


11 Jan 2016, 17:35
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Meskov wrote:
Инаќе Кралевиќу коа сме на тема Expаnce немој да ги утнеш книгите (ова под предпоставка дека си ги утнал веќе)
Во последно време воопшто не читам книги. :oops: Само стрипови и серии, ко луд...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


11 Jan 2016, 17:46
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Brian The Dog wrote:
Nathan Never #156 - Suma straha
Nathan Never #157 - Ultimatum Zemlji
Nathan Never #157a - Agencija Alfa 012
Nathan Never #158 - Objava rata
Nathan Never #159 - Dan Junaka
Nathan Never #160 - Pod maskom
Nathan Never #161 - Pad Uranije
Го прочитав и јас настанов.
Не знам што очекував, ама не ми беше нешто посебно интересен.
Идеме понатака...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


17 Jan 2016, 11:21
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
KRALe wrote:
Brian The Dog wrote:
Nathan Never #156 - Suma straha
Nathan Never #157 - Ultimatum Zemlji
Nathan Never #157a - Agencija Alfa 012
Nathan Never #158 - Objava rata
Nathan Never #159 - Dan Junaka
Nathan Never #160 - Pod maskom
Nathan Never #161 - Pad Uranije
Го прочитав и јас настанов.
Не знам што очекував, ама не ми беше нешто посебно интересен.
Идеме понатака...


Ахм, ДА, ова не ти проаѓа вака, шо значи ќе се објаснуваме и дообјаснуваме!

Инаќе и за гигантот 13-ка исто ќе мрчам!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


17 Jan 2016, 12:53
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8774
Location: The Realm of Kapištec
:: An odd diversity of misery and joy
Reply with quote
Nathan Never #162, #163, #164 - Nakon Apokalipse

ImageImageImage

BOOM! Каков погодок! Medda маестро, ти се клањам! Канонот расчистен. Нова ера, нови ликови, нов статус кво. Градот очаен ко никогаш. Натан суров ко никогаш. Човекот кој буквално изгуби се, дознава дека неговата стара љубов заради која го загуби бракот пред 20 години, Сара Мекбејн е мртва. Епизодава е чиста, кристална 10ка!

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


21 Feb 2016, 14:23
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
:D
Упичку матер е причава!
Каква завршница, БРАВО!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


21 Feb 2016, 15:10
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Насловна на Енки Билал.

Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


14 Apr 2016, 18:06
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16743
Reply with quote
Image

Poslije apokalipse - Tajni odred - Posljednji pozdrav
NN LIB 55
оцена: 9/10
Фантастично „освежување“ на приказната, околината, а пред се - ликот на Натан Невер.
Сега е циник, и не е борец за правда, туку за она што ТОЈ смета дека треба да се бори.
Светот е целосно разрушен (повторно) и „секаде има пукнатини“...
Поен плус и за плавушата Сара Мекбејн, која ми е симпатија уште од првите епизоди. ;) :D

Гледам оваа епзиода и на 'ша му се допаднала....и постовите ни се на точно година дена оддалеченост. :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


21 Feb 2017, 21:22
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8774
Location: The Realm of Kapištec
:: An odd diversity of misery and joy
Reply with quote
Не знам дали го примети омажов на првиот број NN. Нов почеток, нова ера

Image

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


27 Feb 2017, 11:55
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 511 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: