[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
http://makstrip.com.mk/forum/

ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!
http://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=49&t=120
Page 3 of 11

Author:  aquafortune [ 15 Mar 2010, 20:11 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!


Author:  THEMICO [ 23 Mar 2010, 18:39 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

Околу шиткањето-ЈОК!
Ке се нат.....

Author:  THEMICO [ 23 Mar 2010, 18:46 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

Бек ин бизнис-бјаччч....

9. ТРЕТА ДИМЕНЗИЈА

Во зависност од тоа за што го цртате(работите) карактерот,можда ке треба да го разработите од сите страни(агли).НАвидум рамниот т.е сплескан карактер гледан фронтално,може да добие сосема друга димензија ако се гледа странично(профил)-односно ако има пивско меше(ко здраве :)).Ова е исто многу битно(3 димензија-анфас-профил-3/4...итн) ако вашиот карактер се користи за 3д анимација,моделирање на играчка или друго......ЗНачи работата на неговата висина,дебелина,ширина и физичка форма е важно.


Цртежов е за една реклама шо ја праефне со Цветкович преде едно 150 години-фали 3/4-пошто во моментот не ни требаше т.е ЗОки се снајде :)

Image

Author:  ZoranC [ 24 Mar 2010, 00:49 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

abe 3/4 znae mnogu cesto da zbuni.... profil anfas e dovolno da definira volumen....
eto kako izleze...

Image

Image

za magaracot go kreditirame Zdrave :)

Author:  THEMICO [ 24 Mar 2010, 01:05 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

Kreditirano :D

Author:  Skywalker [ 24 Mar 2010, 01:16 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

Магаренцево ме потсетува на Dreamworks - Shrek анимираниот филм... :D

Author:  Пепи [ 24 Mar 2010, 09:18 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

то им е уше од првите реклами -магаренцето, такво беше тогаш
секој случај добри реклами, сокот е.... ОТРОВ

Author:  dare_sum [ 24 Mar 2010, 09:44 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

пробај од хедис ако си маш! :twisted:

Author:  Пепи [ 24 Mar 2010, 09:51 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

мислиш на СМОК (кое уствари би требало да е цмок)
пробав и едвај преживеав

Author:  dare_sum [ 24 Mar 2010, 10:24 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

можно е... јас се напив и последното нешто шо памтам дека го видов, беше тетрапак некој сок....и Хедис....после то долго време се плашев да се напијам сок, а можно е и да беше СМОК :D

Author:  THEMICO [ 19 Apr 2010, 23:31 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

Неделава сум домаќин на УППС форумот http://www.upps-sajt.com/index.php?opti ... e&Itemid=1 т.е ке демонстрирам како работам и одговарам на прашања,така да ...

Image

Author:  Ivo [ 20 Apr 2010, 06:36 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

//majstore...fala ti na nesebicnosta...razbiram deka nemas mnogu vreme ..
....ali ova so go prais ni pomaga na site nas....fala druze....

Author:  THEMICO [ 11 May 2010, 22:40 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

Ево еден брз колоринг туторијал на барање на Иво.
ЗНачи пошто тој работи со многу линии нема шанси со канта то да избој....така да треба со лејери да работи.....ко шо работат сегде па и во МАрвел :)
МНогу просто и едноставно е со користењето на табелата лејерс во која имате повеќе бленди-како multiply,color,line,pin light,overlay итн.
Јас обично користам мултиплај пошто бојата не ги покрива линиите т.е таман излегва
За текстури користам оверлеј...
Итн....
Ево примеро одприлика
СИте прашања кад тад ако има ке ги одговорам...тенкјуUploaded with

Author:  Ivo [ 11 May 2010, 22:49 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

...FALA MNOGU MAESTRO.....!!!!!

Author:  Laf [ 11 May 2010, 22:54 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!


Author:  THEMICO [ 11 May 2010, 23:20 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

mi ja pogodija fotkata made....arno stalak imam i auto slik na aparato(sam bef doma i zakljuchen baj d vej-odnatre)
A linkojte hm.....aj vidi ovija:

1- http://www.upps-sajt.com/phpBB2/viewtop ... &start=160 prasanja i odgovori demek

2- http://www.upps-sajt.com/phpBB2/viewtop ... &start=100 crtezhi

3- http://www.upps-sajt.com/phpBB2/viewtop ... &start=100 vork in progres demek


se nadevam linkojte ke rabota

Author:  Laf [ 12 May 2010, 01:57 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!


Author:  rastaman [ 12 May 2010, 06:57 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

ova se skoro site korici na opravdano pristutni

Author:  THEMICO [ 12 May 2010, 09:23 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

ne se site-ne se ni pola...
to so premijero e tocno,so zagor ushe potocno :)

Author:  THEMICO [ 14 May 2010, 14:46 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

LEVELS:
Te. skeniran crno bel crtezh so moliv ostatoci nedobrishani i slichno-demek za cistenje.....
beloto-sivoto-crnoto podesvajte levo desno po zhelba
indzhoj! :)

Image

Author:  Ivo [ 14 May 2010, 15:13 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

..profesore.....ti malce pocesto pustaj vakvi raboti....
..nas postarite potesko ni faca toa crpkata....

Author:  aquafortune [ 14 May 2010, 20:32 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

Корисно!

Author:  THEMICO [ 22 Jun 2010, 14:44 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

СИГУРНО ВИ СЕ СЛУЧИЛО ДА ТРЕБА ДА ЦРТАТЕ КОЛИ,АВИОНИ,ТЕНКОЈ,ЗГРАДИ И СЛИЧНО,А ВАС ВЕ МРЗИ ИЛИ НЕ ЗНАТЕ ДА ГИ НАЦРТАТЕ.....НА СЕТО ТОА МУ Е КРАЈ...
МСФ И ТХЕ МИЧО ВИ ГО ПРЕДСТАВУВААТ РЕВУЛУЦИОНЕРНИОТ ПРОНАЈДОК(муфте+то) GOOGLE SKETCHUP 7 КОЈ МОЈТЕ ДА ГО СИМНИТЕ ОВДЕКА-

http://sketchup.google.com/download/gsu.html


Програмов е 3д со тоа што има милион бесплатно данлодирачки предмети и граѓевини....Значи киниш кола,ја вртиш ко шо сакаш,одбираш модел,снимаш или принтскрин и воала...можиш да си ја црташ ко шо сакаш....


ЛЕТ МИ ДЕМОНСТРЕЈТ:

Апачи борбен хеликоптер пута 3 и принтскрин во фотошоп:


Image


Juggernaut од Иксмен(ван оф мај фејвритс)


Image


Два три замави со четки + текстурче и вуала- IM THE JUGGERNAUT BITCH! кој ке знај...нит јајш нит пиеш
Ова е само демо нормално.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Image
Напомена до тие шо немат појма од цртање и стрипови-ова е финта шо ја користат сите на овој или на друг начин-DAVE FINCH,KYLE BAKER,JOCK итн итд.....и не е откривање топла вода туку поедоставување на работите за максимум ефект.


Ушедна напомена-пробајте да не прецртвате само туку додадете нешто свое.

Author:  pikantez [ 22 Jun 2010, 14:48 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

ihaaaa !
pocnuvam i jas so crtanje da se zanimavam stom vaka bilo :D
super ti e hintov ;)

Author:  THEMICO [ 22 Jun 2010, 14:51 ]
Post subject:  Re: ТХЕ МИЧО ВОРК ИН ПРОГРЕС!

Слушај ова е многу моќна алатка.....да виш какви сцени рендат само со објекти и после надниф цртат...милина-и то она салам цртачи.....одлична работа.....

Page 3 of 11 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/