It is currently 15 Oct 2018, 21:25Reply to topic  [ 511 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Фудбал 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Kakva bruka lelele. Makedonija nemase da izgubi so tolku. :roll:

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


08 Jul 2014, 23:02
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
^ Кажи море какви реакции таму? Ептен си во жижата.... :)

Инаку, први реакции по нетов (од Бразил - Германија 1-7):

Image

Image

Image

:lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


08 Jul 2014, 23:05
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


09 Jul 2014, 08:01
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Image

_________________
portfolio


09 Jul 2014, 14:22
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Аргентина нијанса подобра во полуфиналето, башка Холандија сама си е крива ко не можат гол да дадат два натпревари по ред.

Се надевам Ди Мариа ќе игра во финалето! :geek:

УААА ШВАБАРИЈА! :twisted: :twisted: :twisted: :P


10 Jul 2014, 01:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
@крале - иако бев фри не отидов у берлин на задњата, али од тоа шо ми кажаа цимеркиве швабиве почнале да свршуваат после вториот гол, а после тритиот више не им било верно шо мислам дека беше иата реакција секаде у свет. ние македончиња на секоја утакмица сме у прв ред на преносот у берлин па така и наа оваа некои заради фудбалот некои заради жените и журките по победата на нацистите. мене ми е опасен фејл шо глеам уанаби германци (турци јапонци и сл.) како се диват и слават поише од плавушиве али шта је ту је. Одлична атмосфера у секој случај. :D

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


10 Jul 2014, 23:08
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
пиво и грицки спремни за финалево!
нормално нека победи подобриот, ГЕРМАНИЈА!
:D

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


13 Jul 2014, 19:43
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
и така би.

ама досадна утакмица.. среќа не ја глеав, освен последните минути. :D

_________________
portfolio


13 Jul 2014, 23:32
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
..ех, да влезеше стативата од Меси на почеток на второ се ќе беше поинаку, барем и фудбал подобар ќе се играше до крај.. добар голот на Геце..


14 Jul 2014, 00:53
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
:mrgreen:14 Oct 2014, 22:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Гледам Ливерпул-Дортмунд и не ми се верува... Па људи мои, дали је ово могуќе :lol:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


14 Apr 2016, 21:59
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 511 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: