It is currently 14 Nov 2018, 04:55Reply to topic  [ 1696 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Next
Што слушате во моментов? 
Author Message
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Мислам дека името е self-explanatory :D :D


Morphine ~ The Night

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


02 Feb 2009, 11:11
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
Lajf radio
баш тоа ми оди на радио, добро е што има и некое реге од време на време
иначе дома последно Едит Пјаф слушав вчера

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Feb 2009, 11:37
Profile YIM WWW
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Едит? Ха! Машала :D Едит владее.

Vera Lynn ~ We'll meet again

Некако ептен 40ти се осеќам денес.

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


02 Feb 2009, 11:39
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Televizoro,zhenami i peso :D

_________________
ејм фор д бушес!


02 Feb 2009, 11:42
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 10:00
Posts: 191
Location: Svilajnac
:: Стрип Автор
Reply with quote
Yuki Kajiura - Key of the Twilight

_________________
http://hotforhoth.wordpress.com/

http://www.pokazivac.com/author/ivan-veljkovic


02 Feb 2009, 14:29
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Miles Davis - Miles In The Sky (1968)
Miles Davis - Miles Smiles (1967)

Ремастеред верзии, обата тазе симнати на џам FLAC квалитет. Јој.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


02 Feb 2009, 15:02
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 21:15
Posts: 284
Reply with quote
Lemon Jelly - The Shouty Track

_________________
The Dev


02 Feb 2009, 18:53
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 11:18
Posts: 1899
Location: SKOPJE
:: MRZA!!!!
Reply with quote
kulerot!

_________________
Pepe Le Pew: Why did everyone leave? Oh, but of course! Already I have achieved a post of honor, and have been left to defend the fort. Viva la Republique!


02 Feb 2009, 20:02
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
:: Стрип Автор
Reply with quote
Damjan wrote:
kulerot!


E da, toa e neizbezno...mojov raboti ko traktor :mrgreen:

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


03 Feb 2009, 00:43
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Temnik wrote:
Damjan wrote:
kulerot!


E da, toa e neizbezno...mojov raboti ko traktor :mrgreen:


А да имаш ко мене два кулери од кој едниот не е добро заштрафен? М? :twisted:

Иначе,
This Will Destroy You ~ I believe in your victory

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


03 Feb 2009, 01:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Chris Rea - Between the devil and the deep blue sea (море цел албум му се свиѓа- Espresso logic...)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


03 Feb 2009, 14:31
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 03 Feb 2009, 19:52
Posts: 554
Location: Skopje
Reply with quote
Massive Attack - gi nemav slusano nikad, zemav pred nekoj den i sum fasciniran. mn se top za so rabota :D

_________________
.... i'm like a monkey in a banana factory !!!
http://www.jesterssketchbook.blogspot.com


03 Feb 2009, 20:27
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Genitorturers ~ Flesh is the Law

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


04 Feb 2009, 02:30
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Buckethead, Travis Dickerson & Brain - Dragons of Eden (2008)

Nice and smooth, што е изненадување, знаејќи кој дивјак може да биде Buckethead :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


04 Feb 2009, 15:52
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
The Knife ~ Copenhagen <333

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


04 Feb 2009, 17:49
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Marilyn Manson ~ Rock 'n Roll Nigga

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


05 Feb 2009, 13:15
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Edith Piaf - Bravo Pour Le Clown! (The Very Best (1991))

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


05 Feb 2009, 13:16
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Шо е бе форумџииве со Едит? :lol:

Мarilyn Мanson ~ Ka-Boom Ka-Boom

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


05 Feb 2009, 13:18
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Дур барам Tom Jones - Reloaded албумот, микса(в) со Edith :)
сега сум на полежерно,
Katie Melua - Piece By Piece (2005) (со мојата омилена песна, Nine Million Bicycles...признавам, прво се запалив по изгледот (види слика доле), па дури после ја „слушнав“, али стварно е добра!!!!)
ImageImage

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


05 Feb 2009, 13:23
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Да бе и песната е топ. There are 9.000.000 bicycles in Bejiing...таа беше? :D

This Will Destroy You ~ I believe in your victory ај сеа малце пост-рок.

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


05 Feb 2009, 13:35
Profile
Reply with quote
Image

Katie Melua - Piece By Piece (2005) дефинитивно албум за опуштање...

01. Shy Boy
02. Nine Million Bicycles
03. Piece By Piece
04. Half Way Up The Hindukush
05. Blues In The Night
06. Spider's Web
07. Blue Shoes
08. On The Road Again
09. Thank You, Stars
10. Just Like Heaven
11. I Cried For You
12. I Do Believe In Love

Целиот албум е едно прекрасно музичко патување. Специфичен стил на изведба, убав глас (а ќе се сложам со претходниот коментар, и стас!) :D


05 Feb 2009, 13:46
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Blek Sabat :D

_________________
ејм фор д бушес!


05 Feb 2009, 13:51
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
To Мичо, батали ова поп позериве :P :lol:

Ја ќе си мавнем Мастодон сега, а после тоа Тривиум, евентуално некој прог-метал...

/Иначе, за опуштање најмногу признавам smooth jazz, саксофон по можност. David Sanborn од ептен покомерцијалните, Spyro Gyra од похардкор џез стварите. Spyro Gyra ми се откритие на 2008, неверојатен џез ансамбл, класа сами за себе.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


05 Feb 2009, 14:53
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Johnny Cash - Complete Original Sun Singles

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


06 Feb 2009, 14:39
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9466
Location: Градо на крушите.
:: El ataque de los sombreros asesinas.
Reply with quote
Не знам што ми текна, ама шибам Продиџи денеска 8-) Почнав со најновото
нивно демо/EP Invaders Must Die (2008), па забегав на старите добри ствари...

Следно: Juno Reactor - Gods And Monsters (2008)

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


06 Feb 2009, 15:21
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1696 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron