[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Последен изгледан филм
It is currently 08 May 2024, 19:06



Reply to topic  [ 8596 posts ]  Go to page Previous  1 ... 340, 341, 342, 343, 344  Next
Последен изгледан филм 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Чуварите вториот дел. МИлина од филм.

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


03 Jun 2017, 00:18
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Watchmen? има фтор дел?


03 Jun 2017, 23:06
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Чуварите на галаксијата, Фич, со ракунот и дрвото :lol:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


04 Jun 2017, 03:48
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Не бе Тетоец, он прашува за Часовничарите Фтор дел дали има...мада, јас не знам ни за првиот дел ништо. :mrgreen:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


04 Jun 2017, 11:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Не беа овие Часовничари? :D Ама ни од нив нема втор дел...

Image

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


04 Jun 2017, 15:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Не бе, тие Пиљари беа. Продаваа Помаранџи. :)

Да се вратиме на темата:

Image

Colossal Солидна 8/10. Симпатична драма со "чудовишни" елементи (барем, во Сеул... :) ). Ен Хатавеј е навистина згодна глумица - што и да глуми, се' и стои како "саливено". Еве и сега, после 24 часа „преспиено“, уште го мислам како добро е склопено она што „сакаше да го каже режисерот“.

Image

Contratiempo (The Invisible Guest) (2016)
Убав трилер, ама моето (веќе полупрофесионално) око ја провали финтата уште на половина филм, па после многу поопуштено се изгледа до крај. Оцена: 7/10.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


04 Jun 2017, 17:55
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
Born to be Wild (1995), zabavno filmce so nekolku smesni momenti, labavo iskustvo imav od filmov, ne e loso filmcevo.

The borrowers (1998) i the borrowers (2011), zabavi filmcinja za mali lugje iako mislam deka e pozabaven i posmesen prviot, taka da mi se dopadnaa filmovive.

botched (2008), horror komedija iako e povekje gory otkolku horor, labavo filmce zabavno, ne e loso.


09 Jun 2017, 12:43
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Го глеав WW!
Убав.
Еве малку поише за филмот

https://medium.com/@Meskov81/wonder-woman-70deee6b1d16

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


17 Jun 2017, 17:46
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
Bottle Rocket (1996), film za grupa na kradci, lajtersko filmce e interesni mi se likovite, prikaznata e taa sto e, se na se ne loso filmce, i da ima neprijatna komedija.

The Bounty (1984), filmot e istoriska drama, ima odredeni likovi sto ne mi se dopagjaat a ima nekolku sto mi se dopagjaat, spored mene mislam deka celiot film e dobro slozen ama za zal sporo pocnuva, onaka ne e loso filmce ako e bazirano na realno nastani ne mi se dopagja toa sto se slucuva na kraj so kapetanot.


21 Jun 2017, 17:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Пиратите од карибите, го глеавме у кино со Лафче и стварно не бендиса филмот.
Еве на блог малку поише, нормално бес споилери!

https://medium.com/@Meskov81/%D0%B7%D0% ... 70cf04c126

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


22 Jun 2017, 17:29
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Kong: Skull island - Драпај си таквото. Тотално неинтересен филм. 5/10


02 Jul 2017, 23:02
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
The Monster (2016) - Мајка и ќерка заглавуваат in the middle of nowhere, удираат волк, им се расипува колата. Од тука почнува тензичен монстер-хорор, кој има добри специјални ефекти и одлична глума. 7/10

Bug (2006) - Инди бисер кој е доста непознат, а многу добар. Дело на Вилијан Фридкин, Мајкл Шенон и Ешли Џад во главни улоги. Психолошки мајндфак кој постепено се билда до моќна кулминација. 8/10

Berlin Syndrome (2017) - Тереза Палмер ја држи во заложништво еден малку забеган германец. 6.5/10

T2 Trainspotting (2017) - Уживав. Позабавен филм немам гледано одамна. Закон екипа! 8/10

The Belko Experiment (2016) - Борба за живот во затворен простор, "големиот брат" задава правила. Забавно сценарио на Џејмс Ган, специјалните ефекти изгледаа кул, олд-скул фазон. 7/10

Colossal (2016) - Ко да сакаше да биде од се по малку, на крај не ми беше нит доволно интересен, нит доволно SF, нит... можда и којзнае што очекував. 6/10

A Cure for Wellness (2016) - Убаво изгледа, интересен микс е од разни болнички психолошки трилери, но не достигнува некоја височина. 7/10

Raw (2016) - Модерен канибализам од француска продукција. Грозоморна тема, не ми е баш по вкус, но филмот е квалитетен. 7/10

Logan (2017) - Одличен! Ваков Волверин сакавме отсекогаш. 9/10


06 Jul 2017, 00:51
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Мистер Доктор.. т.е. Doctor Strange. - фино филмче, забавно, скоро да ми е криво шо не го глеаф на кино. 8/10


08 Jul 2017, 05:43
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Noviot so spajdermen, prosek!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


11 Jul 2017, 22:52
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
The Bounty Hunter (2010), proseca komedija koja voopsto e smesna.

Bounty Hunters (2016), zabavno azisko filmce so polno akcioni sekvenci, ekolku smesni likovi i interesni likovi, se na se dobro filmce.

The Bourne Identity (2002), The Bourne Supremacy (2004), The Bourne Ultimatum (2007), The Bourne Legacy (2012) i Jason Bourne (2016), site ovie filmovi imaat super akcioni momenti ama na momenti se zabelezuva nekoja repetitivnost vo raskazuvanje na prikaznite, osven toa ima interesni aspekti, kako zagovori i nekolku iznenaduvanja, se a se mi se dopadnaa site ovie filmovi.

The Box (2009), prilicno depresivno filmce i spored mene mislam deka filmov ostana nedokazan iako ima momenti kade sto nagovestuva nesto golemo za na kraj da razocara, ne e loso filmcevo.

The Boxer (1997), iteresno filmce za bivs kriminalec i negovoto vrakjanje vo gradot kade sto ziveel, ima interesni likovi i trogatelni momenti i nekoj iznenaduvacki momet, interesno i dobro filmce.


21 Jul 2017, 10:50
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
The Boy (2016), prosecno horror filmce.


29 Jul 2017, 17:49
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
The Boy in the Striped Pyjamas (2008), filmce koe se odviva vo vtora svetska vojna raskazano od interesen aspekt, dobro filmce so interesni likovi.

The Boy Who Could Fly (1986), dramsko filmce so detski elementi, mi se dopadna filmceto osobeno krajot za mene bese totalno neocekuvano.

Boyz n the Hood (1991), dramsko filmce sto go prikazuva zivotot vo gheto naselbata kade sto se odviva prikazna ima odredena poraka koja ne smata mnogu, interesni likovi koi znaat mnogu da pcujat, se na se dobro filmce.


05 Aug 2017, 16:50
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
Brain Damage (1988), horror film koj voopsto ne e strasen, onaka prosecno filmce.

Braindead (1992), film koj ima najm nogu krv i jezivi raboti sto sum videl dosega a ne e strasen ama ni malku, interesno filmce.

Brainscan (1994), ko mal nekolkupati sum go gledal filmcevo, povekje lici na lajt triler odkolku na horor, ima interesni likovi so dobar soundtrack barem za mene, mi se dopadna filmov, iako nekolku raboti ostanaa nerazcisteni.

Brainstorm (1983), film za ured nesto nalik vr ili iskusuvanje na necii memorii, ima nekoi elementi na zagovor, so nekolku krimi elementi, filmcevo mozelo da odi i podlaboko so filmov ama za zal krajot se sveduva na nekakva simbolika, filmov mi bese prosecen.

Brake (2012), napnato filmce od pocetok do kraj znae da iznenadi ama vo razocaruvacki pogled, mnogu depresivno filmce ne mi se dopadna filmov i toa samo zaradi krajot.

Bram Stoker's Dracula (1992), filmov od edna strana mi lici na dracula film a od druga strana, dracula e na momenti prikazan kako simpatitecen negativec, a nekolku navrati ima nekoi vizuelni raboti koi mi asociraat na wth momenti, vo globala mi se dopagja filmov moze zaradi toa sto kako mal sum go gledal dosta pati, mi se dopadna filmov mnogu, ne e najdobar dracula film ama negde na vrvot e.

The Brass Teapot (2013), komedija so nekoi shokantni momenti, ima nekolku dobri sceni ama komedijata e uzasna, prikazani se losite strani na covestvoto barem jas taka mislam, za zal ne mi se dopadna filmov.


28 Aug 2017, 00:17
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
The Brave One (2007), psiholoski triler so focus na odmazda i nekoja tematika na egzistencijalnost, vo pocetokot mislev deka filmov kje ide vo druga nasoka ama milo mi e sto me iznenadija bidejki se do toj moment filmov sporo idese inaku dobro filmce.


28 Aug 2017, 00:26
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
braveheart (1995), od glumejeto do likovite, borbite i integriranjeto na muzikata so borbite se cuvstvuva kako da se gleda epska bitka, odlicno filmce.

Brazil (1985), distopisko sci-fi filmce, koe nalikuva malku na 1984 filmot, ima polno wtf momenti i se ima cuvstvo kako celiot film da e mesavina pomegju son i realnost, i ima dobar soundtrack, dobro filmce.

Breach (2007), undercover filmce koe ocigledno se bazira na vistinski slucki, ima interesni likovi, za zal filmov e epten ocigleden i nekolku nelogicnosti, ne e loso filmcevo.

Breakdown (1997), zaloznicko filmce, ima polno akcija, za zal glavniot lik ide na nervi, negativcite se klasicni genericni kriminalci, prosecno filmce.

Breaker Morant (1980), film za grupa vojnici koi se sudeni za voeni zlostorstva, momentite so advokatot mi se dopagjaa mnogu, likovite se interesni i mnogu kratko se prikazani nivnite iskustva mislam deka filmov ima nedovolno prikazano za samite likovi,bi imalo tazen kraj ali za zal krajot mi bese meh, dobro filmce ama mozelo da bide podobro.

Breaking and entering (2006), celovo filmce mi deluvase mnogu depresivno, da ima interesni likovi, ama za zal dosadno filmce, taka da ne mi se dopadna filmov.

Breathless (1983), film so krimi elementi no e film za dvajca lugje koi se vo romanticna vrska, za zal glavniot lik e nedopadliv i na momenti iritira, interesni likovi ama filmov za zal ne mi se dopagja samo poradi glavniot lik.

Breathless (2008), prikazna za naplatuvac na dolgovi koj tepa lugje za rabota i za zadovolstvo mi se dopagja toa sto odredeni slucki go opravduvaat likot i negovata pricina za rabotite sto gi pravi, kako drama mi se dopagja tepanjata se losi barem za mene ima interesni likovi i mi se dopagja kako napreduva prikaznata, da depresiven e od pocetok do kraj, ama e takov so pricina taka da mi se dopagja filmov.


15 Sep 2017, 16:19
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
The Breed (2006), prosecno horor filmce.
Brick (2006), filmov ne e nisto posebno.
The Bride (1985), prosecno filmce, nisto posebno.
Bridge to terrabithia (2007), zabavno filmce.
Bright Young Things (2003), nepodnoslivo filmce.
Brighton rock (2010), dosadno filmce.
Bringing out the Dead (1999), ima interesni momenti ama mnogu depresivno i dosadno filmce.
Brokedown palace (1999), prilicno tazno i depresivno filmce.
The Broken (2008), zbunuvacki film osobeno krajot.
Broken Arrow (1996), filmov sum go gledal nekolku pati i uste mi e zabaven filmov.
Broken city (2013), interesno i zabavno filmce.
Broken Trail (2006), definitivno interesno filmce so tazen kraj, uzivav vo filmov od pocetok do kraj.
Bronco Billy (1980), prosecno filmce, glavnata zenska uloga sto e vo filmov e nepodnosliva.
Bronson (2009), definitivno zabaven film glavno poradi glavniot lik, uzivav od pocetok do kraj.
A Bronx Tale (1993), prilicno interesen i zabaven mafijaski film.
Brooklyn Rules (2009), film za prijatelstvo i mafijasi, interesno filmce.


25 Oct 2017, 13:33
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
Brooklyn's finest (2009), depresivno filmce raskazuvano od aspekt na tri likovi, onaka nisto posebno.


31 Oct 2017, 22:35
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 15 Oct 2009, 20:53
Posts: 1394
Reply with quote
brother (2000), ima interesni momenti filmov ama jas go doziveav pred se kako dosadno filmce, taka da prosecno filmce.
The Brother from Another Planet (1984), uste edno dosadno filmce.
Brother Future (1991), filmce so polno interesni momenti samo glavniot lik nervira malku, ne e loso filmcevo.
Brothers (2009), voeno drama filmce za posledica sto ostava vojnata, interesno filmce vo sekoj slucaj.
The Brothers Bloom (2009), prikazna za izmamnici prilicno zabavno filmce, mi se dopadna filmov.


21 Nov 2017, 11:03
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Justice League - 7.5/10. Сасвим кул, забавен филм. Ако идете да го гледате у кино, не читајте ривјуа или бар не им верувајте. Нормално, не е се идеално, ама па кај е? :) Флешот закон, уште не ми се верува дека од Аквамен направија кул лик, Дијана и Брус одлични, Супермен awkward углавном ради глупоста со мустаќите. Лоша одлука за CGI негативец, инаку е ок Steppenwolf. Се на се, добар филм.

А да, костумот на Афлек е мизерија. Оној првиот, вториот е супер. На тие милиони да не можат да направат добар batsuit...

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


26 Nov 2017, 09:42
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


26 Nov 2017, 19:24
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 8596 posts ]  Go to page Previous  1 ... 340, 341, 342, 343, 344  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: