[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Мој прв стрип
It is currently 04 Oct 2022, 17:31Reply to topic  [ 12 posts ] 
Мој прв стрип 
Author Message
Џуниор Џедај

Joined: 19 Sep 2014, 19:09
Posts: 3
Location: Skopje
Reply with quote
Направив краток стрип како проект за испит. Можете да го ѕирнете ако ве интересира, малце на брзање е направен за да сгигнам ама добро испадна според мене. Исто имав дилема дали да го бојам, но некако ми одговараше вака да остане. Секакви критики се добредојдени.

https://www.dropbox.com/s/z8akujlhhrsk2 ... n.pdf?dl=0


Last edited by Dime11 on 22 Sep 2014, 22:17, edited 1 time in total.22 Sep 2014, 17:21
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Добредојде, Диме.

Топиков го префрлам во Стрип работилница > Стрип табли, бидејќи таму е делот за цели стрипови.

Критики, пофалби и сл. за стрипот немам - тоа оставам на покомпетентните ;)

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


22 Sep 2014, 17:30
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Sep 2014, 19:09
Posts: 3
Location: Skopje
Reply with quote
Фала, зошто нов сум во користење форуми така да не знаев кај да постирам


22 Sep 2014, 17:35
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Нема гајле, не е ништо страшно :) Ако треба нешто помош, слободно прашувај.

Инаку, би ти препорачал да си отвориш уште еден топик за твои цртежи/илустрации/WIP итн во Стрип работилница > Илустрации, и да ставиш да видиме што друго имаш направено...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


22 Sep 2014, 17:47
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Диме добредојде на форумов!
Ако ова ти е прв стрип, на кратко би рекол дека си завршил многу добра работа.


22 Sep 2014, 19:02
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Многу добро стрипчево.И цртеж и сценарио :D Браво ;)


22 Sep 2014, 19:10
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Odlicen ko za prf strip....crtezhoi ne ti e losh...nemam vreme da go citam...bravo

_________________
ејм фор д бушес!


22 Sep 2014, 21:34
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Ми се свиде.

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


22 Sep 2014, 21:46
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
::
Reply with quote
Uzivav. Sekako e deka moze i podobro, ama sudejki po karakterite i prikaznata, za prv strip...PERDASH! ;)

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


23 Sep 2014, 10:37
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
ваков стил нема голема потреба од боење,
би поминал само со сиви сенки, а и тие не се потребни.

само пичи и вози си филм

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


23 Sep 2014, 11:28
Profile YIM WWW
Џуниор Џедај

Joined: 19 Sep 2014, 19:09
Posts: 3
Location: Skopje
Reply with quote
Fala mnogu, milo mi e sto vi se sviga


23 Sep 2014, 18:14
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
ne e loso stripceto, se nadevam kje prodolzis da pravis uste stripovi :)
inaku vo odnos na scenarioto, pretpostavuvam ti e prvo ili megju prvite,

taka da teraj :)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


10 Oct 2014, 01:43
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 12 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron