[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - POST DOOM
It is currently 29 Jul 2021, 10:58Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
POST DOOM 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Уште не сум искоментирал ништо :oops:

Во повеќе наврати ги разгледував таблите и морам да признаам дека уживањето секогаш е поголемо, искрено визуелно изгледа фантастично, што се однесува до критиките околу фонтот и сл лично не ми пречат многу ама сепак со оглед да доаѓаат од луѓе кои се докажани во занаетот верувам дека треба да се земат во предвид.
Што да ви кажам друго освен да продолжите со добрата работа и здравје боже еден ден ова да се има дома!
БРАВО!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


12 Oct 2013, 10:29
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 16 Jul 2011, 07:32
Posts: 83
Reply with quote
Woot woot! Супер изгледа, и ако видов добро последнава скица е правена на хартија со туш? Што значи браво на трудот и колку чисто и фино изгледа се! :mrgreen: Ќе треба да го дочитам, али сега за сега ми се свиѓа, и стилот е мн различен и интересен од она што обично се гледа во стрипови. И естетски со црно и белото е убаво средено. За текстот, сценаристот нека подсреди и нек побара лекторче. Убаво правило во пишувањето е ако можеш цел параграф да го вклопиш во една реченица, да го направиш тоа.
И мене лично ми е малце чудно тоа со, е овој е мн јак, е и овој е јак, ама овој е појак, ама затоа пак...... итн итн.
И за крај, ептен ми е мило што некои имале идеја и креирале, и искреирале, и ќе креираат, за пофалба огромна! :mrgreen:

ПС: За парички, можете да пробате со блог (или ако веќе имате), само на англиски да си го преведете текстот, и да си ставите donate button и да се експонирате во зависност од медиумот. Или артистот ако има deviantart нек си отвори commissions ама нека биде спремна да црта глупости :lol:

_________________
This is Detective Lindsy and that stud over there is Detective Lohan.
And we're gonna find this killer.

http://macichen.deviantart.com


12 Oct 2013, 17:17
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Фала многу на коментарите дечки.Не очекував вакви коментари искрено :)
Тоа со фонтот ќе го средиме обавезно,значи веќе работам на тоа.Инаку целиот стрип е работен олдскул(на хартија и со туш),пробавме и со таблет ама вака некако поарно ни оди :) За текстот ќе се бара лектор обавезно,мислам веќе е најден.А тоа дека е пишувано со овој е многу јак,овај појак така сакав намерно да се обидам да пишувам со некаков сленг зошто класично пишување ми е малку досадно за читање(нормално ова е мое мислење),ама ќе се обидам и тоа да го средам :D
За пари,пари немаме :mrgreen: Ама затоа во фирмата каде што работиме јас и цртачот,менаџерот е фин човек а воедно поседува и печатница.Па така тој ни вети дека првата епизода ќе ни ја испечати бесплатно и тоа е нашата најголема надеж околу издавањето на стрипов.Па за другите епизоди кои ги планираме во иднина(кои ги има десетина и се наоѓаат во мојата глава :D )ќе се снаоѓаме некако.
Уште еднаш фала на коментарите дечки,многу ми е мило што ви се свиѓа нашата работа досега.Ќе се потрудиме понатаму да бидеме уште подобри и подобри :D
Поздрав


12 Oct 2013, 20:58
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Еве направив една CBR-ка од 15те страни, за со CDisplay да може да се разгледува:

http://www.mediafire.com/?6e0hujgqujz77n7


31 Oct 2013, 21:01
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
fala Neo, odamna se kanev da go procitam stripov na raat.
sleduvaat komentari za edno dve nedeli koga kje se mavnam od drzavava i kje mozam da zdivnam :)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


31 Oct 2013, 22:40
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Риспект за потегов Нео :D


31 Oct 2013, 23:48
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


31 Oct 2013, 23:56
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Image
SEA OF VISIONS


17 Dec 2013, 00:02
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
ej abe arno ti tekna da pustis nesto, go imav zaboraveno stripov.
taman vecer kje si go procitam ;)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


17 Dec 2013, 01:03
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
Najs uan!

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


19 Dec 2013, 18:01
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


19 Dec 2013, 23:49
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
konecno procitano!
Bravo uste ednas za trudot i rabotata, proektov vetuva :)
omilena fraza : mnogu se drogiras be! ne e ubavo! :)

e sega za zabeleski :
- pazi na interpunkcija, na pecatni greski i povtoruvanje na tekst.
(ako go preprocitas mislam deka lesno kje zabelezis kade ima i kje popravis)

- od vreme na vreme ne e loso da naglasis nekoi zborovi so upotreba na bold font

- koj font go koristis? (mi se dopagja)

- imas mnogu mnogu jaki vizuelni resenija na odredeni kadri, stilot e odlicen,
a vo odnos na crtanje mi se cini deka treba da obrnes vnimanie i da vezbas povekje perspektiva.

tolku za sega, terajte ponatamu ;)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


20 Dec 2013, 02:57
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Фала за коментарите Пикантез :)


20 Dec 2013, 06:07
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
najdobronamerni, bez uka nema nauka neli ;)
tuku ne kaza koj font go koristis?

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


20 Dec 2013, 10:35
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Користам Comic Sans(најосновен) :D


20 Dec 2013, 16:18
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Image
THE SEARCH FOR ABSCONDITA


07 Jan 2014, 17:49
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Image
SPOOKS


13 Jan 2014, 02:42
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
ovaa slika nekako lowrezz izgleda...

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


13 Jan 2014, 04:08
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Па си е малку...ама ќе го средиме тоа :mrgreen:


13 Jan 2014, 20:08
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
inaku super e kadarot, dobro ti lezi noir stil :)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


14 Jan 2014, 01:07
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Image

Image

Image
Some new stuff


18 Jun 2014, 04:33
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
мхмм... интересно :)


18 Jun 2014, 13:36
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
dokaj ste?
taa tipkata na tretiot kadar vo pozadina, vo epruveta e? :)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


18 Jun 2014, 23:37
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Па,засега имаме околу 35-6 страни готови(последните се скоро готови, сега во моментов работам на нив).Така да се гледа светлото на крајот од тунелот.Уште некој месец.Имавме мали проблеми,ама ги надминавме :D
Да, девојката е во епрувета :mrgreen:


19 Jun 2014, 00:43
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 18 Oct 2012, 15:52
Posts: 44
Reply with quote
мислев ништо нема да ви покаже ама ... не издржа срце јуначко :D


19 Jun 2014, 13:46
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 109 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron