[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Премиер Лига
It is currently 19 Aug 2022, 06:44Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Премиер Лига 
Author Message
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
Ех, никој посреќен од мене во саботата :) За детево ми е ќеиф да проработи, преголема цена е платена за него (35 мил. фунти, 8ми најскап играч во историјата), дојде повреден и цело време игра во некој грч (под притисок).


31 Jan 2012, 22:43
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ајде аирлија победа за Евертон... Тек сега ќе биде интересно во Премиер :D

@vaci: +1 (за Керол). Дете од Њукасл, не можем да го нејќем и да сакам :mrgreen:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


31 Jan 2012, 22:57
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
За тие пари и јас би го сакал :mrgreen:

Него, ич не ми паше што тепаше Евертон, слепците сега најдоа да победат, а цела сезона ме зезаат на кладилница. На Јунајтед стандардно ептен му се сложуваат резултатите, не би можел да поднесам да земат уште една титула. Посебно не со ваков тим и со ваква игра.


31 Jan 2012, 23:11
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Гибсон даде гол за Евертон,продаден таму пред една недела.
Fergie's master plan :twisted:
@vaci-Охохоооо,Ливерпул фан,а?
И ако не земе Јунајтед,кој да земе сезонава жити се? Сити да си го купат трофејот?
Едвај чекам следен викенд јас.
@Tetoec-Знаат де. Не се они криви што Стоук се пофизички тим кој секогаш ептен многу се брани,има мал посед на топка и шансата ја чека од аут (hint:Rory Delap). Ја толен резултат кажав,криво ми е сега што не се кладев на време.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


31 Jan 2012, 23:31
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote


31 Jan 2012, 23:58
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Аууу,колку неточни информации!
Јунајтед ретко,ретко,ретко кога се расфрлал со пари,рекорд на клубот е Бербатов,30 милиони,смешна сума споредена со сумите што ги одвојуваат Челзи,Сити,па и Ливерпул (гледано според квалитет).
Ферги секогаш гледа да купи млад играч кој ќе може да го развие или да унапреди некој од резервите.
Шити не ја заслужува титулата од проста причина што цела сезона имаат НУЛА повредени играчи,кои се и преплатени (пак,за разлика од Јунајтед каде само Руни е нешто над просек) а пак не успеваат as of today, да се одвојат ни бод.
Исто,key word неограничени ресурси. Едно е да дадеш кеш кога стварно треба,друго е да се расфрлаш и да купуваш што ќе ти текне (нешто што Челзи и Сити редовно го прават,само затоа што им се може).

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


01 Feb 2012, 01:13
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


01 Feb 2012, 01:48
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


01 Feb 2012, 03:00
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


01 Feb 2012, 12:51
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


01 Feb 2012, 13:00
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


01 Feb 2012, 13:10
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


01 Feb 2012, 13:48
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote


01 Feb 2012, 17:54
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


01 Feb 2012, 18:10
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
^
Ќе си ги усогласиме статистикиве белким некогаш :D :D :D


01 Feb 2012, 20:54
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
(НЕ)Пеналите на Манчестер? :)
Еспешли вториот ;)

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


05 Feb 2012, 19:04
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Остај... И двата автогола :lol: Ама не се буним, затоа што ми одговараше Челзи да не победи :mrgreen:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


05 Feb 2012, 19:16
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
^You better not. :mrgreen:
Вториот пенал беше малку подарен,ама Веб не досуди најчист пенал во првото полувреме исто за фаул над Велбек. Се израмни кантарот.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


05 Feb 2012, 19:21
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Image
така е, така е :D
Може и за Челзи судеше цела утакмица :D

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


05 Feb 2012, 19:24
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Е ајде сеа муабети од ваков тип.
А да тепаа Челзи друга песна ќе беше.
П.С.Можам да искуцам 20тина примери каде што Веб идел ПРОТИВ Јунајтед.
Ич не држи вода ова.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


05 Feb 2012, 19:29
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Sudijava e za besenje za muda ;) da bideme na cisto...ima dobar komentar na face: "Па затоа Јунајтед испаднаа од лига на шампиони, пошто Хауард Веб не може да ги суди нивните натпревари..." kantarot ne se "izramnil" NI OD DALEKU ;)
eve uste eden: "Кога суди Веб едноставно знаеш дека ќе има пенал за јунајтед."
mozam uste vaka da produzam...ova go zborat lugje se so neutral point of view

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


Last edited by Comic Geek on 05 Feb 2012, 19:37, edited 1 time in total.05 Feb 2012, 19:36
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Manchester United = Manchester Penalted :D

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


05 Feb 2012, 19:37
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Сигурно. Нека си мислат сите така.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


05 Feb 2012, 19:37
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
:lol: :lol: ^ ova mi e mn smesno..od cista pricina sto ne mora da mislis....moes da vidis :D and oooooooh boy, ne da se vide :mrgreen:

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


05 Feb 2012, 19:40
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
:lol: :lol: :lol:
Имаш право,се виде у првото полувреме колку е Веб за Јунајтед. Стварно бе 12ти играч им беше. Сироти челзи што и со два авто гола и одбрана со 10 души не можат да зачуваат предност. Греотки.
ЕДИТ: Веб ја има пеено и диригирсно химната на Ливерпул...My work here is done.

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


05 Feb 2012, 19:56
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 109 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron