[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Македонска Кошарка
It is currently 19 Aug 2022, 06:18Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Македонска Кошарка 
Author Message
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Почнувам полека со освртот од навивањето и прославувањето на титулата :D
Се започна во 20:30 часот. Во текот на првата четвртина Фени имаше максимална предност од 17-2. Додека да се уклучат со пренос во втората четвртина, мрмутите од Канал 5+, разликата значајно се намали. Тогаш во Аеродром почна да се слави титула :D Веќе кога МЗТ почна да води, сите се понашаа како да има 3 секунди до крај.

Малку од атмосферата во Бисер:
Во тек на натпреварот:
Image

По завршување на натпреварот:
Image

Image

Image

Image

Image

Продолжува...

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


03 May 2012, 22:34
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Титулата е освоена!
Капитенот Грнчаров
Image

МВП на Плеј-оф, нормално, кој друг ако не ТОДОР ГЕЧЕВСКИ
Image

Слика за историја - првиот тим што успеа да го донесе пехарот од лигата во Јане Сандански!
Image

Image


Накај Аеродром доаѓаа со отворен автобус, со натписи МЗТ шампион :D
Image

На наплатната рампа, пред Петровец ги пречекавме над 100 души. (Уште дрес да земев некој :x )
Пехарот и треба да остане кај него :D
Image

Пречекот во Аеродром:

Продолжува...

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


03 May 2012, 22:51
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
По освојувањето на титулата, еден од навивачите на МЗТ ја запроси девојка му. Дал збор, дека ќе ја побара за жена, кога МЗТ ќе освои титула :)
Дури и прстенот бил од бело злато, со плаво камче :D


Ова е човекот, што има заслужено највеќе да ја дочека титулата. Работи над 30 години во салата (чисти, фарба, го одржува семафорот и сл.) и мислам дека највеќе се радува на неа.
Image

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


03 May 2012, 22:56
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
До пред малце бевме со играчите. Сликање, потпишување и сл.
Ги начекав сите, освен Чековски, (одма кидна, или му се јадеше или стомак го стегна :D ) и ми се оствари желбата!


Толку од мене, дури и многу беше :D

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


03 May 2012, 23:02
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Перење сега никогаш :lol:
Одлични фотки :)

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


04 May 2012, 00:33
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
браво бе, мераци

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


04 May 2012, 07:25
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Убава репортажа Мики, уште еднаш честитки, знам колкав е меракот... ;)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


05 May 2012, 23:40
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


06 May 2012, 00:21
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Мало известување:

Кирил Николовски и Дамјан Стојановски пред потпис за МЗТ!

Фала богу... :D

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


07 Jun 2012, 22:13
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


27 Jul 2012, 18:01
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


20 Aug 2012, 16:20
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


20 Aug 2012, 16:56
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Увек бев на негова страна без разлика што му местеа медиумиве, али овој потег ми е многу... па глуп да речам. Ќе беше многу логичен и оправдран ако беше постар а не на 30 години он најавува повлекување. Како бе на 30 години ваков потег?!?!? Наместо сега да го игра најдобриот баскет што може да го изигра и конечно да стане нешто и од нашава репрезентација, он се повлекува. Not good. Ни за него, а уште помалце за нас.

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


20 Aug 2012, 17:00
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Совршен (полититчки) потег, според мене. Си идеш кога си на врвот. За 5 години (или порано!) ќе биде градоначaлник на некоја општина. И ќе живее на стара слава. Точка. Македонска работа, еате....

p.s. Next on the list: Macedonian Handball...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


20 Aug 2012, 17:10
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Кој црн врв сега почнаа. Можеби смешна споредба али еве што правеле некои од големите кошаркари во својата триесeтта: Iverson постинува 33 поени по натпревар и ја предводи лигата во scoring, Shaq ја освојува својата 3та титула, Коби освојува МВП а тек после почнува со жарење и палење низ нба, Џордан ја зема 3тата титула, после освојува уште 3 итн итн итн. Да не почнувам за постарите. Ова е баш македонски потег, али исто така многу кукавички. Да излезеш кога највише требаш и пи*карски потег.

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


20 Aug 2012, 17:36
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Абе ти споредуваш NBA со Македонскиве „јунаци“...? Ај бе не биди смешен...
Тука морам да прекинам, бидејки Најпатриотата Че ме отепа.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


20 Aug 2012, 17:39
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
гарант се имаат закарано нешто
не може цела стара гарда одеднаш да се повлече...

ајде, ова отвара простор за младите, кои се сите слична генерација
па ако остане овој скелет (и Бо, нормално)
може ќе имаме пак добра игра на европсково...

е сега, на скокачка позиција сме ослабени (самарџиски и николовски остануваат, чековски... мех)
ама ајде, ќе видиме како ќе им оди

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


20 Aug 2012, 19:50
Profile YIM WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Цибона-МЗТ 72:77. Со трубачи ја прославивме победата. Уште не ми се верува, слично ко Македонија што е 4то место у европа :)

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


30 Sep 2012, 11:17
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
добар старт, супер утакмица
уште 25 утакмици има...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


30 Sep 2012, 22:11
Profile YIM WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Во среда сите у Борис Трајковски :)

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


30 Sep 2012, 22:19
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
За 10 мин. Мтв1!
МЗТ СКОПЈЕ - раднички крагујевац.
Поздрав од трибина :)

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


13 Oct 2012, 19:22
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
МЗТ Скопје остана без тренер!

http://on.net.mk/sportal/kosharka/mzt-s ... bez-trener

Опаа.. лошо :|

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


23 Oct 2012, 16:22
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Да, а тренерот сега ќе биде спортски директор. На кој му е јасно што се дешава у клубов, нека дигне 2 прста :D

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


23 Oct 2012, 16:27
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
слични пари, помалку нервози

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


23 Oct 2012, 19:57
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Македонска работа - 2 напред, 3 назад

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


24 Oct 2012, 00:13
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 127 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron