[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Европско во кошарка 2011
It is currently 01 Oct 2023, 05:33Reply to topic  [ 349 posts ]  Go to page Previous  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Европско во кошарка 2011 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Среќата дефинитивно не ни беше сојузник на првенството...

- отсуството на Николовски (во последен час),
- порази во продолжение и последна секунда,
- повредата на Гечевски (го урочив изгледа со еден претходен пост :?),
- тоа што требаше да ни биде најсилно оружје, шутот за три, ама ниту еднаш не проработе (29.5% за три во сите натпревари, 37.9% вкупен шут - што е катастрофа),
- непријателски настроените судии,
- дента кога можеби игравме најдобро во нападот на првенството, Наваро одигра најдобро во репрезентативната кариера,
- киксот на Дамјан (вакво нешто уште 100 години да игра нема да му се случи)...

... и покрај се' ова, 4-ти сме во Европа! Тоа е фантастичен успех или што би рекол Lord Vader...

Image

Дечките се изборија за ова со огромна мотивација, неверојатно залагање во одбраната, лавовска борба за секоја топка и фантастичниот Бо. Би сакал да го издвојам и Илиевски кој, иако не му одеше, не бегаше од важните шутеви кога натпреварите се решаваа.

Честитки за сите, браво!

Оле и за Шпанија. Сепак се класа над сите репрезентации.

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


18 Sep 2011, 22:10
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
ова е најјаката слика од цело првенство:
Image
ЛЕЛЕЕЕ ШТО НАПРАВИВМЕ ЛЕЛЕЕЕ ЛЕЕЛЕЕЕ.... :D

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


18 Sep 2011, 23:19
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Квалификациски турнир За Олимпијада 2012

12 тима = 3 влагаат
европските екипи се носители, нема да се паднеме со нив (барем не на старт)


Image

2012 Olympic Games Basketball Tournament – qualifying process

12 teams will take part in the London 2012 Olympic Basketball tournaments for men. Qualification is secured as follows:

1 place for the host nation (GB)*
1 place for the FIBA World Champion (USA)
2 places for FIBA Americas (2011 FIBA Americas Championship winner and runner-up)
2 places for FIBA Europe (2011 EuroBasket winner and runner-up)
1 place for FIBA Africa (2011 FIBA Africa Championship winner)
1 place for FIBA Asia (2011 FIBA Asia Championship winner)
1 place for FIBA Oceania (2011 FIBA Oceania Championship winner)
3 or 4 places through Olympic Qualifying Tournament#

* granted to GB following the FIBA Central Board meeting on 12-13 March 2012
# Olympic Qualifying Tournament
12 team tournament, top 3 teams earn a place in the Olympic Basketball tournament

Qualify for Olympic Qualifying tournament
4 places for FIBA Europe (2011 EuroBasket ranks 3-6)
3 places for FIBA Americas (2011 FIBA Americas Championship ranks 3-5)
2 places for FIBA Africa (2011 FIBA Africa Championship ranks 2-3)
2 places for FIBA Asia (2011 FIBA Asia Championship ranks 2-3)
1 place for FIBA Oceania (2011 FIBA Oceania Championship runner-up)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


19 Sep 2011, 08:33
Profile YIM WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 12 Dec 2009, 21:09
Posts: 496
Reply with quote
Interesno ja sklopile pesnichkava

_________________
MAMA NA MINA


19 Sep 2011, 08:42
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
+1

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


19 Sep 2011, 09:11
Profile YIM WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 12 Dec 2009, 21:09
Posts: 496
Reply with quote
Image

_________________
MAMA NA MINA


19 Sep 2011, 09:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Добредојдовте ШАМПИОНИ!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


19 Sep 2011, 10:48
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote
Види го бе завиткан со знамето. Како да не го сакаш :)

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


19 Sep 2011, 11:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Браво за пречекот!
Ко шо треба!

_________________
ејм фор д бушес!


19 Sep 2011, 13:26
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Жива вода сум, многу гужва, многу жешко!!!
Ама убаво У ПИЧКУ МАТЕР убаво беше

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


19 Sep 2011, 13:36
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Да ти и@#м и работа и шеф и се да ти е@#м а на две минути од плоштадот работам ама то е.
како и да е гледав на нет пренос и преубаво беше, башка цел плоштад ечеше.
Дочек на место како што заслужуваат.
БРАВО МАКЕДОНИЈО.
:D

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


19 Sep 2011, 14:10
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


19 Sep 2011, 14:22
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Од лице место...

Image

Ова е најпатриотската маица што ја имам... :)

Image

Image

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


19 Sep 2011, 15:08
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 02 Mar 2010, 16:27
Posts: 985
Location: Скопје
Reply with quote
Пречек каков што заслужуваа!!! Бев на плоштад и имаше прекрасна атмосфера..

_________________
Life is the art of drawing without an eraser.

http://thesacredmushroom.deviantart.com/


19 Sep 2011, 15:38
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Иван (Лафче Џуниор) е ЗАКОН!!!

...а за маицата..........не ти опраштам! :P :lol: :lol: :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


19 Sep 2011, 15:40
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
;)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


19 Sep 2011, 16:10
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Идеме на Олимпијада! :)

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


19 Sep 2011, 16:13
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 03 Feb 2009, 19:52
Posts: 554
Location: Skopje
Reply with quote
CAROJ !!! BRAO za site so iskocija denes da gi precekaat ! EPIC

bonus :

_________________
.... i'm like a monkey in a banana factory !!!


19 Sep 2011, 16:37
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
DA TI'BAM SREKATA!!!! ja ne bev poso cel eban den se matkav po studentski.....situacijata izglease otprilika:
12h
drugarot: per kaj si
-eve na studentski
d: ok nie sme na plostad LUDNICA E

13h
d: per kaj si
-eve na studentski :|
d: ok nie sme na plostad najdovme edni strumicanki

14h
d: per kaj si
- EVE NA STUDENSTKI!!!!!! :evil: :evil: :evil:
d: ok nie sme kaj strumicankive doma 8-)
- MAMATAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x :x :x :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x
14h i nesto mislam deka bese...
ja na raskrsnica kaj fax, proagja busot na nasite legendi....mu mafnuvam na antic so polutazna faca i pcujam po studentski :evil: the end od prikaznata za mojata poseta na plostad :lol:

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


19 Sep 2011, 17:25
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


19 Sep 2011, 20:29
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
@ CG: Mnogu dobra prikazna :lol:


Инаку, прееска гледав интервју на Канал 5 со преЦедникот на кошаркарски сојуз на Македонија и се направи муабет дека организатор на турнирот за квалификаци за ОИ сеуште не е избран, во прашање биле околу 3 милиони евра за да се биде организатор, така да, вети чоекот дека ќе направи се од себе да се оствари тоа и да тој турнир биде во "Борис Трајковски", што би било супер, пред пеколна домашна публика тешко дека некој ќе не тепа! ;)

А МекКејлеб па во кратко интервју имаше изјава дека сигурно игра за нас следнaта година во квалификациите за ОИ! :)


19 Sep 2011, 23:08
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


22 Sep 2011, 13:40
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
со ваква игра како на европсково,
имаме големи шанси да влеземе

ако и другите европски носители изиграат јако
пак ќе треба да се бориме со Русија, Литванија или Грција

можно изненадување - Нов Зеланд и Кина, можда и Ангола (ако не се пласираат директно)
a Венецуела и Порто Рико се со променлива, ама и со јака игра
и скоро сите се со подобар ФИБА ранкинг од нашиот...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


22 Sep 2011, 13:55
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


28 Sep 2011, 10:08
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 349 posts ]  Go to page Previous  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron