[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри
It is currently 01 Oct 2023, 05:28Reply to topic  [ 23 posts ] 
Лондон 2012 - XXX Летни олимписки игри 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote


...на неполн час на главната Церемонија на отварање, добредојдовте на темата за 30 Летна Олимпијада - Лондон 2012.

Официјална страна: http://www.london2012.com/Иако сеуште (официјално) не е започната олимпијадата, веќе е соборен еден светски рекорд - !

Уживајте во спортот, во следните неколку дена!


_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


27 Jul 2012, 20:00
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


27 Jul 2012, 20:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Сцена од стадионот, од почетната церемонија:

Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


27 Jul 2012, 20:30
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 05 Apr 2009, 01:27
Posts: 922
Reply with quote
Image

Инаку,
Македонскиот пливач Марко Блажевски, кој настапи изутринава како прв од четворицата македонски олимпијци на Игрите во Лондон, отплива далеку под своите можности.

Блажевски делницата 400 метри мешовито ја исплива со време од 04.32.37, што е за речиси 3,5 секунди послабо од неговото најдобро време 4.29.07.

Македонскиот пливач заврши трет во групата од пет пливачи, која според составот е најслаба во квалификациите.

Доколку не дојде до некое поголемо изненадување во останатите групи, се очекува Блажевски да го заземе 35 место, во конкуренција на 37 натпреварувачи.


28 Jul 2012, 12:14
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


28 Jul 2012, 16:48
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
И како отворањето? Вреди да се download-ира или?

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


28 Jul 2012, 16:52
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Вреди. Мене ми беше ептен „филмско“. Се појавуваат Кенет Брана, Џемс Бонд, Кралицата, Мистер Бин, а во главна улога- Факелот! ;)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


28 Jul 2012, 16:58
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Дени Бојл беше режисер
мислам дека само ова е доволно за да се гледа отворањето

http://www.imdb.com/name/nm0000965/

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


28 Jul 2012, 18:49
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Krale, со ова ХХХ место 30ка, мислев за безобразна верзија си ставил :lol: :lol: :twisted:

гледав стреличарство, групно
финале италија вс америка

последна стрела на италија, америка води со 9 поени
9ка за нерешено, 10 за победа

царот ја стрефи 10ка, скроз на линија
и им го украдоа златото на америте

јако беше

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


28 Jul 2012, 19:26
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


28 Jul 2012, 19:30
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Лохти е новиот Фелпс, новиот Вајсмилер

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


28 Jul 2012, 19:36
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


28 Jul 2012, 20:33
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 30 Jun 2010, 00:18
Posts: 93
Reply with quote
Отварањево беше една голема БРИТАНИКА, и без разлика кој го режирал, ја утнал поентата. со други зборови изгбено драгоцено време од мојот живот. :)

п.с. Само сцените со 007 и мр Бин беа како нешто за пофалба онака врзани со олимпијадата....

_________________
Само Чак Норис успеал да убеди баба дека не е гладен :)))


29 Jul 2012, 00:15
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Image
:lol: :lol:

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


29 Jul 2012, 14:46
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


06 Aug 2012, 17:47
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
100??? - te medali na Srbija??? :shock:

Image

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


07 Aug 2012, 18:26
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


08 Aug 2012, 16:38
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Имам нов омилен спортист
Роберт Хартинг (Њемачка ;) )
Олимписки шампиион во диск

Image

Image

Јако и оригинално радување, па уште и 110 м. со пречки претрча на крај, наместо почесен круг

Image


http://www.dailymail.co.uk/news/article ... l?ITO=1490

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


09 Aug 2012, 11:54
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Калински страјкс аген: Рудиша јуриша :lol:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


09 Aug 2012, 20:18
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 30 Jun 2010, 00:18
Posts: 93
Reply with quote
^
кога го слушав се умрев од смеење, Рудшиа Јуриша бе. КРАЈ сега олимпијадата може да заврши :)

_________________
Само Чак Норис успеал да убеди баба дека не е гладен :)))


10 Aug 2012, 00:05
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
Коментаторов на баскет финалево беше очаен :|

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


12 Aug 2012, 17:12
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


12 Aug 2012, 20:58
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Animacija za Olimpiskive igri...


_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


14 Aug 2012, 14:41
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 23 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron