[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - „ГРАДОТ СКОПЈЕ И СТРИП ИЛУСТРИРАНИТЕ МИТОЛОШКИ ЈУНАЦИ“
It is currently 28 Feb 2024, 14:48Reply to topic  [ 1 post ] 
„ГРАДОТ СКОПЈЕ И СТРИП ИЛУСТРИРАНИТЕ МИТОЛОШКИ ЈУНАЦИ“ 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
eve od fb ova
(i povejke e ilustacija, nego strip)

Повик за (истражувачка) стрип работилница!

Кој сака да црта демони, богови, чуми, караконџули и други добри и лоши чудовишта од нашата митологија и демонологија - еве можност заедно да го направиме тоа.

Јас и talamar ќе бидеме дел од работилницава и ќе се потрудиме да го извлечеме најдоброто од вашата визуелизација на одредени ликови.
Претходно, ваше ќе биде да направите детално истражување за изгледот, карактерот, околината каде делувале и сл.

Организација и локација:
Институт за етнологија и антропологија, ПМФ .

Најдоле имате мејл на кој можете да се пријавите а и да добиете повеќе инфо,
но и да ми пишете и на мене - не е никаков проблем.

------------------------

СРЕДНОШКОЛЦИ и СТУДЕНТИ,

Од април ќе започне проектот „ГРАДОТ СКОПЈЕ И СТРИП ИЛУСТРИРАНИТЕ МИТОЛОШКИ ЈУНАЦИ“, проект за кој МСЕД (Македонско студентско етнолошко друштво) доби средства на конкурсот за проекти од областа на културата на град Скопје.

Проектот ќе трае 4 месеци, од кои, два месецa се предвидени за стрип работилници, а другите два за подготовка за печат и печатење на Збирката стрип илустрации.

Со цел да биде поттикната креативноста кај вас, Ве покануваме да се пријавите и да учествувате во проектот. За повеќе инфо, како и за учество, може да се пријавите на адреса:
inesc.r.2000 at gmail.com.

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


15 Mar 2018, 23:39
Profile YIM WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1 post ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: