It is currently 01 Oct 2023, 07:26Reply to topic  [ 2 posts ] 
promocija na zbirka raskazi od Aleksandar Rusjakov 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
vo petok vecer, pomegu 8 I 11, vo knizarnica ILI ILI,
ima promocija na prvata zbirka raskazi na Aleksandar Rusjakov, Me sakas li pod dozdot…
Alek e popoznat kako ko-scenarist i ko-reziser na Ednooki, no poznavajki go pretostavuvam deka raskazite se dosta poinakvi, odnosno deka ne se raboti za komedija...
ja za zal izgleda nema da bidam vo Skopje petok vecer, ama koj saka neka poveli, mislam kje bide interesno ;)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


15 Sep 2010, 11:53
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Режисерот Русјаков напиша книга раскази

Вечерва во 20 часот, во книжарницата "Или - или" ќе се одржи промоција на книгата "Ме сакаш ли под дождот?" на режисерот Александар Русјаков.
Се работи за збирка од 6 раскази, на кои заедничка тема им е љубовта, погледната и раскажана од различен агол. Книгата спаѓа во едицијата "ПРОаЗА" каде што се објавуваат дела на домашни млади автори, во издание на "Или - или", на што, како што велат самите, се многу горди.
Русјаков е редовен колумнист во "Нова Македонија" и е дел од екипата што го подготвува цртаниот серијал "Еднооки". Има направено повеќе кратки филмови.

Image


http://www.vest.com.mk/?ItemID=AE0AA481 ... 3444988557

_________________
ејм фор д бушес!


17 Sep 2010, 12:53
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron