[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Sky PUNK -мое дело на кое работам
It is currently 01 Oct 2023, 05:59Reply to topic  [ 15 posts ] 
Sky PUNK -мое дело на кое работам 
Author Message
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 05 Mar 2012, 22:07
Posts: 228
Reply with quote
Епа вака....Како голем фан на авантуристични приказни, магија, стимпанк жанрот и јака акција(било во книги, филмови, цртани), се одлучив и јас нешто да почнам. Сеуште не е завршено (on hold заради школо), но се надевам ќе ви се допадне тоа до сега што го имам напишано и ставено онлајн. Го пишувам на англиски, али еве мала summary на македонски па ако ви се чини добра, дајте и шанса на приказната :D

Sky PUNK / Небесен ПАНК -Ова е авантуристична приказна, сместена во стимпанк светот наречен Тандориа, свет составен од безброј острови кои лебдат меѓу облаците, свет преполн со магија, мистерија и авантура. Приказната го следи Дарион, момче ковач(blacksmith де) кој живее со дедо му на мало островче и сонува да го истражи целиот свет. Оваа желба ненадејно му се остварува кога еден ден успева да заврши на бродот Галилео со плејада на интередни ликови. И секако тргнува на авантура.

Знам дека вака звучи многу клише и тргнав од тоа да напишам нешто интересно со едноставна формула, но се надевам ќе и дадете шанса. Еве ви линкови:
Па прочитајте и слободно пишете коментари, критики, жалби, поплаки, фалби, клетви, пцовќи и што ви душа сака :D

_________________
[center][url]http://kolosos666.deviantart.com/[/url] < Мојот deviantArt профил :D
[url]http://primetime.mk[/url] << Кул сајт што мора да го посетите :D[/center]


11 Mar 2012, 21:51
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
interesno zvuci, stom mi se otvori malku vreme kje dzirnam i kje ti pisam komentari...
a eve prv komentar na nevideno : vazno si sednal da napises nesto, sto vekje samo po sebe e uspeh ;)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


12 Mar 2012, 00:36
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 05 Mar 2012, 22:07
Posts: 228
Reply with quote
Fala za ohrabruvackiot komentar. Inaku, za da ne pravam nov topik za drugi moi prikazni, ke gi postuvam tuka. A eve edna postara, ali interesna(nedovrsena za zal) -

_________________
[center][url]http://kolosos666.deviantart.com/[/url] < Мојот deviantArt профил :D
[url]http://primetime.mk[/url] << Кул сајт што мора да го посетите :D[/center]


19 Mar 2012, 01:03
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 05 Mar 2012, 22:07
Posts: 228
Reply with quote
<<< Еве нешто ново што почнав. Секој ден кога идам накај школо, пошо се возам по 40 минути минимум у автобус, ќе си пишувам по една кратка приказна. Оваа е првата, веројатно наскоро ќе има уште(пошо ретко кога можам да најдам место за седење, а стоење и пишуење на мобилен у автобус = bad for everybody!

_________________
[center][url]http://kolosos666.deviantart.com/[/url] < Мојот deviantArt профил :D
[url]http://primetime.mk[/url] << Кул сајт што мора да го посетите :D[/center]


20 Mar 2012, 22:00
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 05 Mar 2012, 22:07
Posts: 228
Reply with quote
Еве нешто баш денес што го напишав: << Демек епска битка помеѓу Мас и змејот Ленанага (Лена - професорката по географија шо ме мрзеше и ја мрзев :lol: )

Се надевам не кршам некои правила овака што постам едно по друго?! Ајт, ова последно ми е, ако не постне некој, не спамувам више :D

_________________
[center][url]http://kolosos666.deviantart.com/[/url] < Мојот deviantArt профил :D
[url]http://primetime.mk[/url] << Кул сајт што мора да го посетите :D[/center]


21 Mar 2012, 17:18
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
uzivaj, ne krsis nikakvi pravila.
ja te pratam ama periodov mi e epten turbo, pa kje gi procitam prikaznite toptan nekoj ubav soncev den :D

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


21 Mar 2012, 17:37
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 05 Mar 2012, 22:07
Posts: 228
Reply with quote
Епа Топ! Инаку, еве уште нешто, денес што го напишав:

_________________
[center][url]http://kolosos666.deviantart.com/[/url] < Мојот deviantArt профил :D
[url]http://primetime.mk[/url] << Кул сајт што мора да го посетите :D[/center]


22 Mar 2012, 21:49
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 27 Aug 2011, 03:15
Posts: 2755
Location: Скопје
Reply with quote
Ах бре дете се истури од пишење, кај да нам време за читање... :mrgreen:
Ај вечер ќе се потрудам а утре ќе ти пишам :D

_________________
што се мора не е тешко


22 Mar 2012, 22:10
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 05 Mar 2012, 22:07
Posts: 228
Reply with quote
Хаха, нема врска. Сите освен тоа во првиот и вториот пост се кратки, под 1000 зборови. А и што да правам во автобус? Подобро нешто да креирам одколку да буљам у теткици...ова де...празно де! Да буљам у празно!

_________________
[center][url]http://kolosos666.deviantart.com/[/url] < Мојот deviantArt профил :D
[url]http://primetime.mk[/url] << Кул сајт што мора да го посетите :D[/center]


22 Mar 2012, 22:12
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 27 Aug 2011, 03:15
Posts: 2755
Location: Скопје
Reply with quote
Пиши, само ти пиши. После ко ќе си поарчам очите читајќи, ќе ти дам сметката од очнијо на тебе :mrgreen:
Вечер резервирано "делата на Проксијо" :D

_________________
што се мора не е тешко


22 Mar 2012, 22:15
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 05 Mar 2012, 22:07
Posts: 228
Reply with quote
Deal! :D

_________________
[center][url]http://kolosos666.deviantart.com/[/url] < Мојот deviantArt профил :D
[url]http://primetime.mk[/url] << Кул сајт што мора да го посетите :D[/center]


22 Mar 2012, 22:16
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 02 Mar 2012, 17:32
Posts: 507
Location: Somewhere
Reply with quote
Значи заникаде сте...ни да го подржите ни нешто критика да пишате :mrgreen:

Pr0xy да те охрабриме да продужиш да пишуваш,тој стил не баш моја тема
...ама верувам дека ќе се најде публика.Е сега подобро е да пишуваш на Македонски,ама таква литература кај нас незнам колку се чита.Јас лично сакам да читам,ама на Македонски :D


14 May 2012, 00:12
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


14 May 2012, 19:40
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 02 Mar 2012, 17:32
Posts: 507
Location: Somewhere
Reply with quote
Супер,ако е така! ;)


14 May 2012, 22:13
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 05 Mar 2012, 22:07
Posts: 228
Reply with quote
Eh?! Имало нови постови одкога ме снема?! Јеј!

Инаку, да, и јас мислам дека има публика и дека се чита, ама искрено не знам колку ме бива да пишувам на Македонски. Хахаха, знам, глупо испаѓа. Може да го преведам делото на Македонски одкога ќе го завршам, али од ПРВА да го напишам на Македонски, не ми иде :D Инаку, книгата иде добро - околу 74 страни до сега, скоро 50.000 збора. Планирам до крај на годинава да биде готова книгата :D Секако, тука рачунам и editing, polishing, extra material, така натаму. Инаку, ако на некој му се допадне причата и му се присака да нацрта некој од ликовите, баш би сакал да видам! Е сеа за издавање, поим неам како ќе правам (дали self-published, дали ќе бркам издавач, не знам. Се си викам „ кога ќе стигнам таму, ќе видам“ хаха).

_________________
[center][url]http://kolosos666.deviantart.com/[/url] < Мојот deviantArt профил :D
[url]http://primetime.mk[/url] << Кул сајт што мора да го посетите :D[/center]


29 Aug 2012, 14:49
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 15 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron