[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Knights of Sidonia
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://makstrip.com.mk/forum/

Knights of Sidonia
https://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=30&t=4042
Page 1 of 1

Author:  Brian The Dog [ 07 Apr 2017, 18:00 ]
Post subject:  Knights of Sidonia

Image

Конечно време и воља да седнам и да ги исчитам сите 15 манги и тоа на хартија. Мал чекор за некого, огромен за мене :lol:
Доволно добро да не го оставите од раце, доволно комплицирано да мора секоја сцена во која има битки да ја анализирате по 3 минути за да сфатите што се случува. I liked it. Иако ми беа гледани двете сезони од анимето, ме копкаше финалето. Не се разочарав. Nihei испадна сериозно добар автор. Ги симнав да ги читам Blame! и Biomega. Првото ќе има и аниме филм во мај на Netflix. Како и да е, препорака за серијалов.

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/