[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Gantz
It is currently 24 Sep 2023, 01:36Reply to topic  [ 12 posts ] 
Gantz 
Author Message
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
Па за љубителите на хард кор крв на сите страни плус голотини, ем со СФ шмек тогаш ви ја препорачувам оваа манга Gantz.
Приказната започнува многу интересно и постепено ве вовлекува и додека да трепнете веќе сте зависник и не можете да престаните да читата.
Тоа што ми беше најинтересно не карактеристично за други манги, стрипови аниме и сл. е фактот што ... ај да не ви откривам, но ќе речам дека има едно чудо WTF моменти.

Мислам дека место да ви давам кратка содржина најдобро ќе биде да го прочитате првиот chapter па сами ќе заклучите дали вреди да се чита или не.

п.с. ако некој планира да го гледа анимето НЕМОЈ!!!!

линк: http://stoptazmo.com/manga-series/gantz/ (мора да се регистрирате)

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


26 Jun 2009, 08:56
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Многу добра препорака, бат гад дем, 300 поглавја и абер нема да заврши :D

/Бај д веј, не ми бара никаква регистрација за симињање/читање онлајн.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


26 Jun 2009, 14:48
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
да, ама првата фаза вреди да се чита -до 230 чептер, после тоа ептен забегаа, ама стана многу по хард кор

инаку во „волумени“ гледано не е толку многу
(пр. Наруто и Блич имаат преку 40) обично еден „вол“ е околу 7-10 дела.. така да во страни гледано не е толку многу, само преку 3000 лол
ама ВРЕДИ

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


26 Jun 2009, 21:27
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 04 Feb 2009, 17:14
Posts: 334
Location: Skopje
Reply with quote
Изглеа интересно почнав да читам, ама никако да се навикнам на ова од десно на лево читање :)


28 Jun 2009, 10:19
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
хаха еее тоа е најтешкото

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


28 Jun 2009, 10:49
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 04 Feb 2009, 17:14
Posts: 334
Location: Skopje
Reply with quote
Ај кој ja читал мангава нека ми каже дали има некаква смисла приказната натака или само бизарни глупости ќе се случуваат, да знам дали да трошам време на ова?


29 Jun 2009, 14:51
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
кажи ми до каде си стасан, па ќе ти одговорам (се што е излезено до сега го имам прочитано)

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


29 Jun 2009, 21:44
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 04 Feb 2009, 17:14
Posts: 334
Location: Skopje
Reply with quote
Ја сум до 11 чаптер кај шо дое The Onion Alien Dad


30 Jun 2009, 12:58
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
а постепено се објасви шо е како е, ќе видиш има еден од тимот шо се рабира, а целосно се расчистува дури сега -т.е. последниот чаптер -ама вреди да се чита и понатаму

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


30 Jun 2009, 13:47
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
Gantz:Last-phase-само-шо-почна,и-искрено-ептен-ја-издолжија-работава-воведоаа-и-вампири-во-претходната-фаза,па-очекував-од-последната-фаза-нешто-поинвентивно....сепак-земјата-е-нападната-од-вонземјанци-и-тимот-на-гантз(кои-ги-има-насекаде-низ-земјата)се-единствените-шо-можат-да-го-спречат-тоа....моментално-308-чептер-само-шо-го-прочитав-т.е.последниот-шо-е-излезен

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


24 Nov 2009, 16:18
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


24 Nov 2009, 16:28
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
одамна-чат-пат-проработвит

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


24 Nov 2009, 16:41
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 12 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron