[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Последен изгледан цртан филм
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://makstrip.com.mk/forum/

Последен изгледан цртан филм
https://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=31&t=2920
Page 23 of 23

Author:  1234 [ 07 Nov 2016, 15:52 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Piper

Image

Уште еден 6 минутен Pixar. Анимацијата, бах, ситница :D

https://www.youtube.com/watch?v=ZL3tiYHheOE

Author:  talamar [ 09 Nov 2016, 10:39 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм


Author:  1234 [ 09 Nov 2016, 21:27 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Kubo and the Two Strings

Image

Од приказна, до анимација..... чиста магија. Петка. ;)

+ Matthew McConaughey :)

Author:  KRALe [ 12 Nov 2016, 11:59 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм


Author:  1234 [ 12 Nov 2016, 20:02 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Aachi and Ssipak

Image

Одлична анимација потрошена на толку булшит приказна. Можеби ова е смешно во Јужна Кореја.

Еве за што се работеше:


Author:  1234 [ 15 Nov 2016, 21:38 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Phantom Boy

Image

После A Cat in Paris - Une vie de chat ( го гледав пред години колку се радував ;) ), очекував, ама стварно очекував нешто подобро. Ова ми беше просечно и досадно. A Cat in Paris си останува посебен, кој не го гледал, првин него нека го гледа, потоа Phantom Boy, чисто за споредба.

Author:  1234 [ 05 Dec 2016, 11:55 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

The Red Turtle - La tortue rouge

Image

Филм без дијалог. Досаден.

Storks

Image

Филм со дијалог. Забавен. :) Сцената со тепачката со пингвините, епска, кинење од смеење.

Author:  1234 [ 07 Dec 2016, 08:58 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Moana

Image

Филмот е преубав за гледање, анимацијата е доведена до совршенство. Синеплекс имаат одлични проектори, мајку му. Ама цените им се како во Европска унија :) .

Author:  KRALe [ 07 Dec 2016, 09:21 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм


Author:  1234 [ 23 Dec 2016, 22:17 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Trolls

Image

Филмчево ептен детски, ама плус тапа :( .

Author:  Neo [ 24 Dec 2016, 11:38 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм


Author:  1234 [ 12 Jan 2017, 15:47 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Seoul Station

Image

Со еден до два збора :). Не ме бендиса.

Author:  KRALe [ 16 Jan 2017, 10:27 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Image

Sing оцена 9/10

Амерички Пинкове ѕвездице. :lol: Се зезам.
Одлична забава, позитивна реакција и од децава мои.
Што убаво во киното - беше празно, па на секоја музичка нумера - сите танцувавме.
Препорака (особено со детско друштво!)

Author:  talamar [ 16 Jan 2017, 11:34 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм


Author:  1234 [ 28 Jan 2017, 14:58 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Over the Garden Wall

Image

10 откачени и кул епизоди. Главниот лик со позајмен глас нa Elijah Wood. Cartoon Network, добро завршена работа :) .

Author:  KRALe [ 28 Jan 2017, 18:32 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Image

оцена 6/10

Оценава е само за приказната - Цртежот ме убива.
Штанцано како и сите претходни филмови, сите изгледаат ко пластични Барби куклички.
Утепаа прекрасни приказни заради (под)просечниот цртеж.
Малку бе да сменеше /експериментираше Warner Bros со тоа, мајку му...
Killing Joke не сакам да го гледам баш заради цртежот.

Author:  Meskov [ 04 Feb 2017, 11:16 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Нешо скромно околу новиов JL Dark

https://medium.com/@Meskov81/justice-le ... .n52cwqsio

Author:  kamion203 [ 01 Apr 2017, 17:51 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Bolt (2008), zabaven crtan film so interesni idei, a ima i interesni likovi.
Image

Author:  Meskov [ 17 Apr 2017, 11:07 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Teen titans The Judas contract

https://medium.com/@Meskov81/teen-titan ... 193077d094

Author:  KRALe [ 02 May 2017, 19:26 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

The Boss Baby оцена 9/10

Image

Одличен е. Тоа што сакав - тоа и добив. Филмот е навистина „детски“, така што какво и да има позадинска приказна, истата визуелно ти ја презентираат - што ми беше супер да не прераскажувам на помалата ми ќерка премногу. :)
Од друга страна, не ми беше супер што плаќав и картИ за во кино, па и пуканки, па и сокчиња,....ама тоа е друга приказна. ;) :) :D
Image

Препорака да се гледа со помладата/следната генерација! ;)

Author:  kamion203 [ 29 Jul 2017, 10:03 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

the boxtrolls (2015), zabavno crtance koe na momenti licata na likovite znaaat da bidat mornicavi.

Author:  kamion203 [ 28 Aug 2017, 00:21 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Brave (2012), pocetniot del od crtaniov mi bea najinteresni za zal ostatokot mi bese malku razocaruvacki, ama pred se zabavno filmce so interesni likovi.

Author:  kamion203 [ 10 Jan 2018, 21:42 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

A Bug's Life (1998), mnogu zabaven crtan film iako na momenti komedijata znae da bide losa ama sepak mi se dopadna crtaniov.

Author:  kamion203 [ 15 Mar 2018, 20:50 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм

Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins (2000), zabavno crtano filmce.

Author:  KRALe [ 06 Jul 2018, 13:28 ]
Post subject:  Re: Последен изгледан цртан филм


Page 23 of 23 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/