[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Емисија за игри GG
It is currently 01 Oct 2023, 06:45Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Емисија за игри GG 
Author Message
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Е ќути ко ви текна :D


28 Apr 2015, 17:34
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Нова, фришка, јубилејна, S01E30 епизода директно од визбата на GG. Со Гоце САФ зборуваме за рапот, меаните, првото списание за гејминг кај нас, конзолите и патиките...

Клик и шер дур некоја капиталистичка педерска фирма не ни ја тагне со клејм епизодата... и лајк и САБСКРАЈБ на Твич!

Сенќу и GG!

https://youtu.be/0s0XzD-g8jc


05 May 2015, 10:47
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Новата епизода на GG е онлајн! Доколку не сте на протест или контра-протест значи имате нешто да правите... :)
Чекнете ја, го имаме Кико од DarkOne за гостин и разговараме за правењето игри, Инди индустријата, одењето и организирањето на гејм џемови. Бујрум те!

https://youtu.be/m3fLLaxnpcM

Шерувајте, дискутирајте, пишете на кои гејминг саеми би отишле и се разбира:

Измољакајте се дома за сабскрајб (249 денари)! Максимално ни помагате за да продолжиме со кастање...

GG


23 May 2015, 10:19
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Малку каснам но еве потсетник дека новата епизода од GG е тазе онлајн. Разговараме за новитетите кои не плеснаа минатата недела, а од поголеми игри ги поминавме Assasins Creed Syndicate, Invisible Inc.,Path of Exile Awakening.

Чекнете не на линкот доле и шернете, пишете, фоловирајте...

До следниот Понеделник,
GG

https://youtu.be/2m2D4HGRNv0


28 May 2015, 13:55
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Сите тајни и мистерии на македонскиот стриминг откриени од гостинот во емисијата - докторот Umren​ од @UmrenTV.

Разговараме за тоа како е да се стрима во Македонија, како се заработива, типс и трикс, финти и карики. Што да правите, а што да избегнувате доколку почнете да стримате, а сакате да заработите.

Сето ова во новата епизода на GG - 33та!

Погледнете и шернете!

https://youtu.be/x6QzQplWXJc


06 Jun 2015, 14:11
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
mashala cestito za trudot!

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


09 Jun 2015, 11:24
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
ДеШки, новата епизода е тазе надрвена на Youtube!
Сите што пропуштија да гледаат BlizzCon, а пропуштија и вчера да се вклучат во живо, веднаш клик на линкот подоле.

Инаку моравме да направиме нов канал поради клејмовите кои ни ги ставаа на трејлерите па секој фалоу што сте го имале до сега на стариот канал ќе мора и тука да го плеснете. Извинејте на гличот :)

GG

https://youtu.be/vOJrKv-2QAM


10 Nov 2015, 17:34
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Браќа и сестри по компјутери, ви ја претставуваме шестата епизода на ултра-мега-гига популарното шоу GG!!!

Зборуваме за почетоците на Нет Кафињата со Боки и Јане (од Седмица). Правиме рецензии на, Гораст омилената, Starcraft II: LOTV, Кало Дуди (Call of Duty Black Ops 3) и Fallout 4.

https://www.youtube.com/watch?v=vVwiJuabQhg


17 Nov 2015, 12:36
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Народе чуј и почуј излезе новата епизода на GG, повторувам, излезе новата епизода на GG!!!

Муабетиме за Дота заедницата во Македонија со DrDurex, неговиот стрим, ребутот на Tomb Raider, враќањето на Star Wars Battlefront, инди играта што не врати во детството и шо уште не.

https://www.youtube.com/watch?v=DFssFKOC7-c

Не заборавајте да не испоштуете со едно шерче и лајкче. Се гледаме следниот понеделник од 22:00.


24 Nov 2015, 19:57
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
EMisifceto cut...gospo zravje da vi daj....

_________________
ејм фор д бушес!


28 Nov 2015, 15:15
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Дечки сорите што се замајав со други работи и не ви пишав римајндер. GG си беше во стандардниот термин а линковите од претходните епизоди се:
GG S02E08 - и GG S02E09 - и последната епизода - 10

Легендата Јанко Илковски на каучот на вистината. Како се калеше македонската играчка популација, колку беше тешко да се стигне до ова денес, зошто замина од Канал 103 и како Данко во слободно време слуша Turbo Commodore Loader.
Јубилејната 10та епизода од втората сезона ја имате тука! Шернете, лајкнете, follow-ирајте и сабскрајбнете!GG


15 Dec 2015, 11:46
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Со мало каснење (поради капиталистичкиот однос на Јутуб) имаме чест да ви ја претставиме единаесетата епизода на најгледаното шоу во галаксијата.

На гости ни беа првиот македонски Хартстоун шампион Андреј Спасовски, како и претставникот на старата школа и организатор на турнирот Самоил Петрески.

На крајот ги рецензиравме Devilian и Tom Clancy's Rainbow Six Siege а правиме најава за една супер кул инди игра со наслов Salt and Sanctuary.

https://youtu.be/79GO-ITiZds

Тие што не ја гледале претходната 10та епизода, како гостин го имаме Јанко “Јади бурек“ Илковски. Праиме муабет за зачетоците на гејмингот, неговата радио емисија за компјутери, и останати работи... линкот .

и не заборавајте да стиснете (Сони енд) Шер, пуштите Лајкче, направите Сабскрајб и останете среќни и весели.
Ве поштуе GG!!!


24 Dec 2015, 22:39
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Среќна Нова година дечки! Да ме живи, здрави и убави, а другото ќе си го заработиме!

Тенќу за среќата што ни ја давате. Претенќу за финансиската поддршка...

Зад нас се одлични 12 епизоди, и ни остануваат уште двапати по толку до летото. Доколку сте пропуштиле некоја епизода (особено, 12тата, веселата,... онаа кај што пиеме Газоза© ) трк на http://yt.gg.mk

Пишете по другарки да направат шер и фалоу на http://tv.gg.mk, а вие кои немате направено, направете subscribe за да се вклучите во гејминг револуцијата.

Уживајте во богатата новогодинешна програма по нашиве телевизии кои отсекогаш поштуеле и гаеле култура за ретро филмови (кои секако се најавуваат како премиера).

GG, и се гледаме во понеделник!

Image

пмс: Оставете коментар колку од карактериве на сликата погодивте!


01 Jan 2016, 14:33
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Најтазе епизода директно од визбата на GGTV. Епизодата 13 носи информации околу новините во гејмингот, поголемите гејминг и ИТ фејлови на 2015та и рецензии на Escape from Tarkov и Grim Dawn.

https://www.youtube.com/watch?v=q7i8W9GzEP0

Плеснете едно божиќно сабскрајбче на http://tv.gg.mk
GG


05 Jan 2016, 15:51
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote


16 Feb 2016, 17:44
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
ОПШТОНАРОДНА ВЕСЕЛБА ОД МАСОВНИ ПРОПОРЦИИ!

Новата епизода ГГ е објавена на доленаведениот линк!
Зборуваме за најјаките тепачки игри низ историјата во светот и пошироко! На гости ни е царот на тепачките игри кој ни докажа колку во суштина појма немаме - ФиЏи!
Не заборавајте да направите Сони и Шер!

С'с љубав. GG кру!

https://www.youtube.com/watch?v=AcV2sTMdyL4


25 Feb 2016, 20:17
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Каков ретро момент сте напраиле со задњава емисија брао!

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


25 Feb 2016, 22:29
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 19 Apr 2012, 13:42
Posts: 50
Location: Скопје
Reply with quote
Дечки слоу апдејт на епизодиве праам, али тоа е од немарност, не е хејт у прашања. Стигнавме до девета епизода од оваа сезона. Еве ви го сижето за неа:

Деветата епизода од гејминг ток шоуто GG помина во најдобар ред. Не беа забележани никакви посериозни инциденти. Набљудувачите од Huawei Honor Macedonia го следеа целиот процес на ревјуирање на Honor 7 LITE и заклучија дека се одвивал во фер и демократска околина.

Претседателот на комисијата Iva Dujak остана до крајот како типичен #forthebrave претставник и ги проследи и финалните резултати од рецензиите на The Last Guardian која ни ја дадоа од Galerija за да го појача ревјуалниот процес, потоа пред крајот се појави дискусија околу новиот пач 7.00 за Dota 2, кое ескалираше со ругање на Steep Game од страна на еден од членовите на нашата партија.

ЕКСКЛУЗИВНО слушателите на нашата програма, на линкот подоле можат да ја погледнат снимката од овој мал инцидент.

https://www.youtube.com/watch?v=wVpP1K7hIfg

Вчера победи гејмингот во Македонија! Да сме живи и здрави, богати и среќни и да останеме луѓе!

GG

пмс: Другите епизоди кои ги пропуштив ги има уредно ажурирани во плеј листата https://goo.gl/0z6tqp


13 Dec 2016, 19:15
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron