[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Васко Ташковски
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://makstrip.com.mk/forum/

Васко Ташковски
https://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=54&t=3218
Page 1 of 1

Author:  Neo [ 19 Jul 2012, 03:49 ]
Post subject:  Васко Ташковски


Author:  talamar [ 19 Jul 2012, 09:36 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Ako nekoj od nashite umetnici zasluzuva besprekoren respekt toa sekako e g-not Tashkovski. Golem fan. ;)

Author:  Temnik [ 19 Jul 2012, 09:36 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Odlicno! Fantazija i perfekcija vo tehnikata, imam videno i dosta negovi akvareli, majstor si e, nema sto

Author:  rastaman [ 19 Jul 2012, 11:53 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

на работа имаме слики од него, која од која е поголемо ремек дело

Author:  Артиста [ 19 Jul 2012, 13:11 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

This pistures bring happynes to eyes...ГОЛЕМ ЧОВЕК И УМЕТНИК!!!

Author:  THEMICO [ 19 Jul 2012, 13:26 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Fenomenalen umetnik.

Author:  Comic Geek [ 19 Jul 2012, 13:37 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски


Author:  Neo [ 20 Jul 2012, 00:17 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Имам видено негови слики "во живо" - прекраснотии.

Инаку и од имало издание со одбрани негови дела (во боја, 50 ден):

Image

Ќе се набават изданијава постепено. :)

Author:  Артиста [ 20 Jul 2012, 11:36 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Постирајте ја книгата секаде каде што имате профили...нека дознае повише народ :oops: ;)

Author:  pikantez [ 20 Jul 2012, 13:57 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

ne go znaev, odlicno!
kje si ja kupam knigata, moralno e :) iako malku mal mi izgleda formatot.

Author:  Neo [ 20 Jul 2012, 14:39 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

На есен треба да излезе, во издание на Матица ми се чини, габаритна монографија со 400 негови дела и репродукции од цела кариера, сигурно во некој поголем формат :)

Author:  ?TheRiddleR? [ 21 Jul 2012, 18:30 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Фантастичен, прекрасен, револуционерен уметник. Ја си имам дома у големичок формат неколку слики од него у едно постаро книгиче (Југословенско издание), и човекот си е опишан ко што треба, со сите нишани, како лидер на надреалното сликарство на просториве. И во живо имам видено нешто и сум импресиониран. Само пофалби!

Author:  Neo [ 25 Jul 2012, 22:52 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Бан Ки Мун: "Јас сум генерален секретар на 193 земји, секоја има дел од моето време и срце, но секој ден ме потсетуваат на вашата земја", рече Бан Ки Мун. Спроти канцеларијата тој има слика од Васко Ташковски, слика на галеб, симболот на мирот. "Toj галеб ја носи во себе суштината на договорот на обединатите нации, да се практикува толеранција, да се живее заедно во мир."

25ти Јули, Скопје:)

Author:  fichot [ 26 Jul 2012, 12:13 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски


Author:  Neo [ 03 Sep 2012, 18:04 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Ете ја монографијата испечатена :)

Издание на Ману и Матица Македонска, 350 страни, 400 репродукции. Најверојатно за кратко ќе ја има по книжарите. За цената - не знам.

Image

Image

Author:  Comic Geek [ 03 Sep 2012, 20:15 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Опасно сликариште. Ова дефинитивно ќе се има во домача колекција

Author:  Neo [ 07 Nov 2012, 23:46 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Денес имало промоција во МАНУ на монографијата:

https://www.facebook.com/events/502910053052537/

Image

Author:  fichot [ 08 Nov 2012, 08:37 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Да, на пладне, незнам за кого се прави промоција во тој термин, освен за пензионерите мож, ама требале Фторник да ја стават, барем и бесплатен превоз има тогаш. :D

Author:  Neo [ 07 Oct 2013, 21:29 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

ПО ТРИ ДЕЦЕНИИ, Васко Ташковски повторно в МКЦ!

"ЧОВЕКОТ КАКО ПЕЈЗАЖ" е насловот на изложбата на академик Васко Ташковски, кој со вкупно 26 дела, изработени со маслена техника на платно, ќе се претстави пред македонската јавност во галеријата во ЈУ Младински културен центар. Изложбата ќе биде официјално отворена во 20:00 часот (среда, 9ти Окт), а на неа, воведна куса реч ќе има академик Вулнет Старова.

Изложбата ќе биде отворена до 04. 11., кога следи изложбата на светски познатиот дизајнер од САД, Мирко Илиќ.

http://mkc.mk/selectedarticle.aspx?cid= ... 0&scID=478

Author:  THEMICO [ 08 Oct 2013, 14:35 ]
Post subject:  Re: Васко Ташковски

Odlicno...

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/