[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Македонска стрип архива
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://makstrip.com.mk/forum/

Македонска стрип архива
https://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=55&t=2579
Page 1 of 1

Author:  rastaman [ 13 Jun 2011, 07:35 ]
Post subject:  Македонска стрип архива

Благодарение на Томислав Османли
деновиве добивме многу добри архивски скенови
за случувањата во македонската стрип сцена
со посебен акцент на 80-тите години,
но и со историски осврти за почетоците на стрипот во Македонија ('40-'50-ти години)

Еве неколку текстови и стрипови објавени во „Координати“ од 1982 година
преостанатите ќе ги поставам кога малку ќе ми помине гужвата.

Image

Image

и вињетката која и денес без проблем може да се користи
Image

stay tuned for more

Author:  Ivo [ 13 Jun 2011, 08:01 ]
Post subject:  Re: Македонска стрип архива

..bravo za topikov....Stevcho e zakon.. :D

Author:  rastaman [ 13 Jun 2011, 08:02 ]
Post subject:  Re: Македонска стрип архива

супер е стрипчето
има уште многу добри работи

а како што му пишав и на г-нот Османли
Ако си ја цениме историјата, повеќе ќе се потрудиме и за иднината на стрипот.

Author:  Nesomai [ 13 Jun 2011, 11:43 ]
Post subject:  Re: Македонска стрип архива

Rasta, odlicno.

Respekt za Tomislav Osmanli.

Author:  pikantez [ 13 Jun 2011, 12:25 ]
Post subject:  Re: Македонска стрип архива

bravo!

Author:  THEMICO [ 13 Jun 2011, 12:51 ]
Post subject:  Re: Македонска стрип архива

Pozdrav do Osmanli i do drugite preku koi dobivne OGROMNI kolichini materijal za makedonskiot strip.


VO idnina poke za ova ko ke Davor i ekipa odmorat i pristojno sredat :)Od toa shto vidof-UBAJNI!

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/