[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Мегапрес 33
It is currently 27 Feb 2024, 07:01Reply to topic  [ 10 posts ] 
Мегапрес 33 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Загор


Image

Дилан Дог


Image

Марти Мистерија


Image

_________________
ејм фор д бушес!


18 Feb 2010, 16:35
Profile WWW
Reply with quote
Изданијава станаа антологиски или мене нешто не ми е јасно? :?


18 Feb 2010, 22:47
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 21:06
Posts: 1308
Location: Vinica,Makedonija
::
Reply with quote
Del od istorijata se sepak. :|

_________________
http://darbog-darkmore.blogspot.com/


18 Feb 2010, 22:50
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Па се антологиски пошто излегуваа на територија на Македонија.
Како и сите што излегувале досега.Ама ке бидат поставени и тие полека по полека.

_________________
ејм фор д бушес!


18 Feb 2010, 22:50
Profile WWW
Reply with quote
Во ред, ако е така...


18 Feb 2010, 22:56
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Е така е де...ко да незнајш.....и КЛик,и Лифт....и илустриран збавник и макстрип.....и све то....ама ај нај по нет или било каде кавери.....ама ке најме.....некогаш :)

_________________
ејм фор д бушес!


18 Feb 2010, 23:06
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 08 Mar 2010, 22:10
Posts: 281
Reply with quote
една година ги видов стриповиве со загор во продажба така три броја спакувани ама у моментот немав пари и утредента да ги купам некој ги купил или па ги повлекле од продажба маме им нивно :cry:


08 Apr 2010, 09:04
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Хммм... :roll: добив на е-мејл порака од некој италијанец кој бара Дилан Дог изданија од Мегапресс? Или можеби е само провокација од нашиот драг "издавач", којшто е познат по своите лажни претставувања во туѓо име, не знам :? ... Како и да е, ако некој ги има овие изданија можеби ќе му помогне на човекот, јас ги немам, ниту сум колекционер...

Еве за што се работи:

Flag this message
Dylan Dog
Tuesday, April 6, 2010 8:44 AM
From:
"powersad@supereva.it" <powersad@supereva.it>
Add sender to Contacts
To:
temkovn@yahoo.com
Hi there Nikola!
This is Gianfilippo from Italy.

I found your email on deviantart.

I'm a comics book collector and I'm looking the web in order to find contacts from all over the world.
I'm a big fan of the Italian comics character "Dylan Dog" and I'm looking for all the foreign issues of this comics.
I know that between 2005 and 2006 MegaPress 33 published 6 numbers in Macedonia.
This is the reason why I contacted you, I'm asking your help :) because it's very hard to find them from here.
If you will be so kind to help me, I will pay for all the expences and shipping to Italy.
I knew that recenlty Varm comics started again with dylan but I already found a contact directly to the publisher.

Can I ask you something? What is the reason for your blog "Hellblazer vs. Dylan Dog" on blogspot? Is it a joke or maybe is there some publication that I ignore?

Let me thank you in advance.

Have a good day.

Gianfilippo


Доколку некој од вас има добиено ваков, или сличен мејл, кажете на време, да знам за што се работи... :roll:

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


08 Apr 2010, 19:19
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Temnik, колку што разбрав, дечково сурфал на deviant art и во search - engine-от пишал Дилан Дог и (најверојатно?) излегол дуелот што го имавме тука - твојот е Константин vs. Дог, и (претпоставувам) затоа...
Делува фино и прибрано, според пишувањето, па ако некој ги има ( а не ги чува, што во овој момент е реткост) нека му ги прати...со овој „Жанфилипо“ може да се разменат неколку електронски дописи пред да се прати робата нели (ако воопшто некој се нафати...)?

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


08 Apr 2010, 20:30
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Deckovo e prepismen za da bidi pogore posoceniot.
Sigurno e od dilandogofili forumot(kade sto pogorenavedeniot sakase stripovite duplo da im gi naplati) i nacelno ok mi izgleda.
Ako nekoj saka da mu pomogne-slobodno....

_________________
ејм фор д бушес!


08 Apr 2010, 20:47
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 10 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron